Skocz do zawartości

Dark wing z Jamary


motofan11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów

Wczoraj dostałem od kolegi model firmy Jamara Dark Wing z uszkodzoną elektroniką (silnik włącza się na kilka sekund) w związku z tym postanowiłem wymontować całą elektronikę i zamontować coś lepszego ,obecnie silnik klasy 300 z przekładnią i słabiutki pakiet 7,4V ( model ma ok 1100 mm rozpiętości , 650 długości i waży 250 gram . Chciał bym wymienić aparaturę silnik i pakiet.

Moje pytanie jest następujące , czy dobierając silnik (bezszczotkowy) odbiornik , regulator i pakiet, powinienem sugerować się wagą tego co jest obecnie w modelu ?

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć zdjęcie modelu .... duża rozpiętość jak na podaną wagę.

Czy to jakiś balsowy trenerek, styropian, epp ?

Górnopłat ?

 

Ze szczotkową 300-tką i przekładnią model latał więc możesz wymienić regulator i spróbować ponownie. Jeżeli chcesz wymienić na bezszczotkę to musisz sprawdzić miejsce i sposób mocowania i dopiero wtedy zdecydować co założysz.

 

Zdejmij silnik z przekładnią, zrób zdjęcie jak to wygląda i określ kryteria jakie chcesz aby model spałniał - wtedy będzie łatwiej coś dobrać.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontujesz przekładnię to średnica otworu pozwoli zamontować od przodu kadłuba taki napęd:

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1229

To tani ale dość przyzwoity silniczek i tańszy w zestawie z reglem. Trzęba będzie jednak dorobić krzyżak lub wręgę do której dokręcisz silnik a potem całość umocujesz do kadłuba- zobacz na mojej stronie www model Kaos - tam jest taki wariant montażu. Krzyżak zrobisz sobie sam z blaszki jaka jest doklejana do kopert :lol2:

 

Mam ten silnik w modelu Aeronka i doskonale sobie radzie z podobnym jak Twój modelem, pakiet li-po 3s 1100 - 1300 mAh powinien zapewnić wystarczający czas zabawy.

 

Jak wkleisz zdjęcia to może znajdziemy coś alternatywnego, napisz też jaką kasą przeznaczasz na modernizację modelu bo to dość istotne kryterium.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwoty to nie chciał bym inwestować zbyt wielkich pieniędzy ale ten napęd do którego podałeś link mieści się w moich planach wydatków:))

Jest jeszcze jedna sprawa czy aparaturę kupić całkowicie nową czy spróbować kupić sam odbiornik i sprawdzić czy będzie wszystko grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aparaturę kupić całkowicie nową czy spróbować kupić sam odbiornik

Nie wiem czym dysponujesz i co zamierzasz ...

 

Jeżeli to prosty analogowy nadajnik FM i nie chcesz inwestować to spróbuj dopasować tani odbiornik i kwarc na dany kanał.

Jeżeli liczysz się z wymianą sprzętu a nie chcesz zbyt dużo inwestować to zajrzyj do działu Giełda pfm i możesz za nie duże pieniądze kupić Optic-a 6 lub coś podobnego co ma spore możliwości programowania funkcji nadajnika. To oczywiście sprzęt FM na 35 MHz który teraz bardziej zaawansowani koledzy wymianiają na 2,4 GHz ale ma duże możliwości i jeszcze długo bedzie Ci służył.

Jeżeli zamierzasz dłużej bawić się w modelarstwo i budować coraz bardziej skomplikowane modele to kup od razu sprzęt na 2,4 GHz ale to już wydatek co najmniej 1-1,2 tyś zł.

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być dzisiaj fotki ale rano troszkę czasu zbrakło:)

myślę ,że kupię tani odbiornik i spróbuję uruchomić posiadaną aparaturę( ryzyk fizyk:)) jeśli się nie uda to będę szukał innej aparatury no chyba ,że trafi się jakaś okazja to wtedy zakupił bym nową aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale giełda jest takie ogłoszenie:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=27087

Kilka dni temu był do sprzedania Hitec Optic 6 z modułem syntezy i 4 odbiornikami za 600 zł - szukaj okazji.

 

Jeżeli próbujesz dokupić odbiornik FM do posiadanego nadajnika to zwróć uwagę na firmę bo nie każdy sprzęt będzie do siebie pasował - zwłaszcza kwarc. Jeżeli masz niskiej klasy nadajnik sprzedawany w zestawach z modelami to szukaj od razu odbiornika zgodnego z nadajnikiem. W sprzęcie wyższej klasy raczej ten problem nie występuje i możesz stosować odbiorniki różnych firm.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę ,że ożywienie tej aparatury raczej będzie mało prawdopodobne , bo jak się zacznę rozmieniać na drobne to pewnie wyjdzie ,że nadajnik jest uszkodzony i będzie klapa.

Przepraszam za banalne pytanie ale jak dołączyć fotki do postu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystuję do tego prywatną galerię jaką ma każdy użytkownik forum

 

1. zmniejsz zdjęcie do formatu 640X480 lub 800x600 (jeżeli jest małej pojemności)

2. załaduj do galerii (czyli wyślij na serwer pfm)

3. otwórz to zdjęcie w galerii i skupiuj adres który pojawi się na górze obrazka

4. wklej do postu za pomocą funkcji "Img"

 

- możesz tez załączyć link do innych serwerów np. "Fotosik" lub innego gdzie wyślesz zdjęcie

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny ten samolocik ..... teraz rozumiem małą wagę skoro kałub jest szczątkowy i zastąpiony rurką.

 

Ten silnik który proponowałem na wstępie da się zamontować bo jest osadzony w kadłubie metalowy krzyżak. Powinien się sprawdzić z tym śmigłem i kołpakiem który masz. Model będzie jednak lżejszy na dziobie po zmianie napędu.

Sprawdź jak model jest wyważony ze szczotkowym silnikiem i staraj się utrzymać potem to samo wyważenie .... z reguły to okolice pierwszego dżwigara skrzydła, ok 30% cięciwy płata.

 

- powodzenia życzę

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Prace posunęły się do przodu zakupiłem potrzebne rzeczy czyli napęd wg, wskazań kolegi Mirolka ( kila postów wcześniej) , aparatura E-sky EK0404, pakiet 7,4V 1600mAh

silnik zamontowałem do istniejącej wręgi wykonując w niej dwa dodatkowe otwory ,śmigło pozostało oryginalne, teraz muszę wykonać mocowanie pakiety i elektroniki . Na próbę podłączyłem elektronikę i wszystko ładnie działa :shock: z ciekawości podłączyłem amperomierz między pakiet a regulator i tu się troszkę zdziwiłem gdyż jeśli dam obroty na maxa to pobór jest ok. 2A czyli razy 7.4V daje ok 15 Watt a silnik ma ok 100W czyżby śmigło było źle dobtane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że do tak spokojnego modelu wystarczy 7,4V a troszkę większa pojemność żeby dłużej latać ,tylko jak sprawdzić czy na tym pakiecie model będzie latał?

Ps. dzięki za odpowiedz kesto , masz punkcik ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pakiet wymieniłem na 11.1 V 1000mAh ale model postawiony pionowo nadal nie idzie w górę, zrobiłem pomiar obrotów tego starego silnika ze śmigłem i wyszło 6800 obr/min na obecnym bezszczotkowym jest 10 tys i 3A poboru , czy teraz problem tkwi w śmigle? Czy skoro waga wyposażenia została praktycznie nie zmieniona model powinien latać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Po co ma iść pionowo w górę? To nie FunFly czy inny model 3D.

B) 3A - to na oko ciut mało - raptem 33W, a biorąc pod uwagę sprawność napędu, góra 20-25W. Wniosek - śmigło źle dobrane do silnika. Sprzedawca/producent zalecają 8x4E.

A jakie ty masz zamontowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.