Skocz do zawartości

Zasilacz Xbox


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przez przypadek stałem się właścicielem zasilacza od konsoli Xbox, zasilacz ten ma 16 A na lini 12V. Chciałbym go wykorzystać do podłączenia ładowarki , zaletą jakiego rozwiązania w porównaniu do zasilacza komputerowego jest bezgłośna praca i zwarta estetyczna obudowa. Koledzy może już ktoś wykorzystuje Xboxowy zasilacz i może się podzielić doświadczeniami czy wymaga on jakiś dodatkowych przeróbek do zastosowań modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez przypadek stałem się właścicielem zasilacza od konsoli Xbox, zasilacz ten ma 16 A na lini 12V. Chciałbym go wykorzystać do podłączenia ładowarki , zaletą jakiego rozwiązania w porównaniu do zasilacza komputerowego jest bezgłośna praca i zwarta estetyczna obudowa. Koledzy może już ktoś wykorzystuje Xboxowy zasilacz i może się podzielić doświadczeniami czy wymaga on jakiś dodatkowych przeróbek do zastosowań modelarskich.

Żadnych przeróbek poza ewentualnie dodaniem włącznika (zwieranie PWRON (PIN7) do +5VSB (PIN8)) ten zasilacz nie wymaga. Uważam że jest to dużo lepsza opcja od wszelkiej maści przeróbek ATX. Ja u siebie wyprowadziłem na zewnątrz płytkę z gniazdami do zwykłych bananków i z tego zasilam ładowarkę (a właściwie to zasilałem, bo teraz "jadę" na zasilaczu od Thinkpada).

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Podpinam się pod wątek.

Zakupiłem na allegro zasilacz od Xboxa i mam problem. Chciałem go zastosować do zasilania ładowarki ale nie mogę „znaleźć” 12V.

Między stykami plus i minus miernik pokazuje 4,85 V. Między plusem a pozostałymi stykami 1,2,3,4,5,6 jest 5,18 V.

Zasilacz jest nie sprawny czy dopiero pod obciążeniem będzie 12V.

Jeżeli tak to proszę o podanie które styki należy wykorzystać.

Widok wtyczki

tabliczka znamionowa

A może wystarczy go tylko "wystartować"? Dioda pali się na żółto może to "standby"

Na stronie 9 coś znalazłem ale ze mnie elektronik ja z koziej :ass: trąba to i tak nic z tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie postepowałem zgodnie z tym zdjeciem które dostałem od kolegi z tego forum i zasilacz chula aż miło zadnych wielkich przeróbek nie trzeba stosować ot to zrobić włacznik wyprowadzić kable na zewnątrz i to wszystko

 

zdjecie http://www.instructables.com/id/XBOX-360-Power-Supply-to-12V-Accessory-Adapter/step9/Essential-Info-The-Pinout/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zewrzesz pin 7 z masą to włączysz zasilacz i wtedy na 6 pinie będzie 12V.

Być może różne wersje (pochodzące z różnych wersji konsol) zachowują się różnie, ale te zasilacze startują po zwarciu +5VSB z PWRON (PIN7 i PIN8). Tak długo jak te piny są zwarte, zasilacz podaje 12V między PIN4..6 i PIN1..3, nawet bez obciążenia.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A wyjaśni mi ktoś jak?

Prosił bym zdjęcie na płytce podpisane liczbami i jakiś spis np, 1 masa, 2 12v itp.

Edit omg, tylko wkleiłem linkt do aukcji i już ktoś z tego forum się ze mną licytuję co za bezczelność :evil:

Edit 2 co jest od razu jak zalicytuję więcej to on odrazu mnie przebija??!

Edit 3 lol2 koleś który wystawił aukcje uczestniczy w niej co jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.