Skocz do zawartości

Patmate i lotki


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie dot lotek w PatMate http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=22991&highlight=patmate taki jak tu tyle że depron. Czy moge zablokowac lotki na jednym płacie?? Bo boje się że bedzie zbyt zwrotny a ja tylko rwd5 latałem jęsli moge to w którym płacie je zablokować ?? Bo i nie ukrywam nie mam 2 serw na lotki a chciałbym dziś polatać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ograniczyć przez zmianę przekładni serwo - ster, czyli im bliżej osi serwa, lub im dalej od osi obrotu steru jest popychacz, tym mniejsze są wychylenia steru

.

Ale najlepszym rozwiązaniem, o ile masz taką mozliwość, będzie zrobie pełnego wychyłu serwa i nałożenie funkcji Expo na kanał/y lotek. Wówczas położenie steru zmienia się nieproporcjonalnie względem ruchu drążka - można ustawić tak, by mieć większą precyzję ruchu w początkowym zakresie ruchu, gdy lotka jest mniej czuła, albo większą precyzję w końcowym zakresie ruchu steru.

 

Inną opcją jest przełączany w locie dual rate (wymagany dodatkowy przełącznik na aparaturze). Niskie wychylenia sterów przy starcie i lądowaniu, przy tych samych ruchach drążka, a po nabraniu wysokości - przełączasz i możesz kręcić akrobacje.

 

Zdaje się, że ta aparaturka z HK miała obie te możliwości, choć lekko uproszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie blokuj lotek i nie obawiaj się zbytniej sterowności. Zrób model maksymalnie lekki. Jeżeli dajesz sobie jako-tako rade z RWD, to dasz sobie rade i z PatMate. Miałem 3 sztuki, wszystkie oczywiście rozbiłem. Ale zabawy było mnóstwo. Model, jezeli zrobisz go lekko, lata bardzo powoli i dostojnie. Silnik proponuje emax 2812, pakiet poniżej 1000mAh, śmigło 7x6 spokojnie wystarczy. Pakiet ok 12 minut lotu.

Aha, i umieść pakiet stosunkowo wysoko, w osi silnika, bo w przeciwnym wypadku kręci "kulawe" beczki.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już rozbity latało sie nim łatwo, ale lotki na jednym płacie to był zły wybór za mało zwrotny i pod wiatr nie chciał zawrócic i mi zamocno go zniosło, ale jakos zawróciłem. Ale potem już tylko gorzej nie wyszedłem z pętli, zaczhaczyłem skrzydłem o ziemię i model prekoziołkował kilka razy, za kazdym razem gubiąc jakaś część modelu. Silnik na jakim latałem to e-xmax cf2822 i smigło 10x4,7 SF i miał ogromny zapas mocy na 3/4 gazu szedł jak rakieta pionowo w górę. Za pewien czas pewnie zrobie jeszcze jeden taki modelik (skrzydła bez wzmocnień z depro 5mm były u mnie trochę za wiotkie.) Ale ogólnie fajny modelik. Beczki, pętle troche latania na plecach tylko po 3 lotach RWD-5 i to bez lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.