Skocz do zawartości

Raven - styro, 1m - pierwsza budowa


johnyw

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie za bardzo znam sie na silnikach, ale przede wszystkim- ile waży teraz Twój model??? Może niech jakiś bardziej doświadczony modelarz wypowie się na temat napędu?? :oops: A śmigło to się dobierze do silnika... :D

EDIT: Z ilu cel masz zamiar zmontować pakiet???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie mam tutaj wagi, ale przypuszczam, że w tej chwili wynosi ona około 260g. Myślę, żeby pakiet zbudować na 6 akumulatorkach AA lub AAA, więc powinien dać napięcie 9V. Gorzej wtedy z ładowaniem, ale coś wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6 celach?? To chyba wyjdzie 6x1.2=7.2v?? Myślę że spokojnie możesz dac 9 cel, to napięcie wyniesie 10,8v, czyli jak troche rozładowany lipol :D Jeśli waga do lotu bedzie poniżej 500g, myślę, że powinien wystarczyć emax 2822-ma ciag nawet do 740g i jest całkiem tani. Do tego jakiś regielek 18A i będzie git majonez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, AA mają napięcie 1,2V, więc przy 6 celach trochę za mało. Zastanowię się więc nad 9. Dziękuję za radę, sprawdzę zaraz jak to wyjdzie cenowo. :)

 

EDIT: Aha i kolejne pytanie z serii podstawowych.

Czy serow TowerPro SG-91R - 9g wystarczy do napędu lotek? Zdecydowałem, że będą one napędzane jednym serwomechanizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc,

Masz rację, że na jednym serwie niewielka oszczędność, ale chyba jednak wolę wrzucić jedno w środek i wyprowadzić dźwignie do napędu lotek, niż ciąć skrzydła i prowadzić po nich kable od serw. A zanim pokręcę, modelu pewnie już nie będzie, więc jedno serwo póki co chyba wystarczy :)

Nie mogę znaleźć silnika Emaxa, tak żeby pasował do wysyłki z danego sklepu internetowego - zamawiam kilka rzeczy, więc chyba zdecyduję się np. na Tower Pro 2410-08 Gold Mount lub Tower Pro 2408-21 Gold Mount + regulator np. Tower Pro MAG-8 18A. Czy regulator mogę programować bez programatora? Czy jest to konieczne?

Znalazłem jeszcze taki zestaw: http://www.gamahobby.com/x_C_I__P_5516515;5510001.html

Myślę, że cena przystępna. Warto?

Czy pakiet zbudowany na postawie AA NiMH będzie mógł zasilać ten zestaw mimo że zalecany jest 2-3s LiPol? W specyfikacji regulatora podane jset także NiMH, jednak w specyfikacji silnika już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie posiadam regulatora TP, ale wszystkie emaxy można programować za pomocą nadajnika. Jednak nie wiem, czy będzie potrzeba, żeby go zaprogramować, ponieważ z reguły większość regulatorów jest fabrycznie dostosowana do szerszego grona silników (jednak czasem trzeba coś zmienić, np jak silnik ma wysokie kv :D) , szczególnie w zestawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja posiadam ten regulator -TP mag 8 18A

Programuje go za pomocą nadajnika(przepustnica).

Prawdę mówiąc programowałem go jedynie raz od zakupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie posiadam regulatora TP

A ja posiadam. Regiel Tp gdy przyszedł do mnie to działał i z e-xmaxem 1500 kV i 1200 kV i z jakims przewijanym dzwonku. W instrukcu powinno byc napisane jak masz ustawione fabrycznie opcje. A co do programatora do TP to nawet nie wiem czy taki istnieje, ale to niech moze ktos barzdziej obeznany sie odezwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Zamawiam zestaw silnik TOWER PRO 2410-09 - 840 KV, plus ten regulator. W zestawie jest jeszcze śmigło 9x6E. Czy ono będzie odpowiednie? Jakie śmigło jeszcze dokupić - chcę mieć na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

johnyw jak tam Twój model? Ruszyło się coś?

Jestem mocno zainteresowany tym tematem, ponieważ nabyłem taki sam. Mam kilka koncepcji co do wzmocnienia kadłubu. Jak uda mi się coś sklecić to napiszę w Twoim temacie (oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko). Może wspólnymi siłami uda nam się ulotnić nasze Raven`y.

 

Ps. Ja planuję nabyć ten silnik http://abc-rc.pl/p/9/531/c3530;10_kv1400-silniki_elektryczne.html

 

Pozdrawiam

David

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma też odpowiednią moc :D Nie wiem jeszcze czy na pewno akurat tego użyję. Wszystko zależeć będzie od wagi końcowej.

 

Zamierzam dać 4 listewki sosnowe 5x3 wzdłuż kadłuba. Wręgę z balsy czwórki na łączeniu tylnej części kadłuba z przednią oraz wręgę silnikową 2,5. Dno kadłuba pod płatem wypełnię styro. Model oczywiście będzie oklejony papierem śniadaniowym półpergaminem. Dodatkowo płat oraz stery oklejone balsą pod zawiasy. Zobaczę jak wzrośnie waga i wtedy wybiorę silnik.

 

W przyszłym tygodniu będę miał wagę dosyć dokładną (podobno waży z dokładnością do 0,05g) więc wszystko zważę i wtedy ewentualnie naniosę poprawki.

 

Ps. Jak myślicie czy nie za bardzo zamierzam go wzmocnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auuuu, porównaj wagę 4 podłużnic sosnowych 5x3 z masą kadłuba.

Nie da się zrobić modelu konstrukcyjnego "pancernego na kraksę" - od tego jest EPP.

Modele konstrukcyjne bronią się małą bezwładnością elementów. Nie wspominając o drobiazgu - lekkie lata lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.