Skocz do zawartości

Raven - styro, 1m - pierwsza budowa


johnyw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zanim cokolwiek zmienisz proponuję abyś zapoznał się z tym tematem http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=24413.

W Twoim wypadku wystarczy założyć śmigło 11 calowe i możesz spokojnie latać. Ja latam modelem z silnikiem jak ten co masz w modelu ze śmigłem GWS 10X6 i nie mam problemów, a model do lotu waży 900g. Nie zdarzyło mi się aby model tracił wysokość przy locie pod wiatr. Latam tym modelem od 3 lat.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj śmigło GWS 10x6, przetestowałem na sucho i faktycznie jest lepiej. Jak tylko model będzie gotowy do lotu będzie oblot ( na wszelki wypadek wezmę jeszcze 11x5) i wtedy zdam relacje.

 

EDIT: Wczoraj (tj.17.01) wykonałem drugi oblot. Miałem założone śmigło 11x5,5 i nadal mały ciąg. Ledwo wylądowałem (na szczęscie bez jakichkolwiek uszkodzeń). Myślałem tak jak poprzednio, że to wina mocy silnika, ale... Pakiet na którym latałem (Align 2100mAh 16c) wydawał mi się ok, jednak jakie było moje zdziwienie kiedy podpiąłem Rhino 2200mAh 30c. Silnik na tym pakiecie ma tyle mocy, że model moze startować pionowo z ręki. Align nie wydala pradowo, jest dosyć styrany i z tych 16c zostało najwyżej 10c. Muszę jeszcze dobrać odpowiedni Timing bo na najwyższym (taki miałem ustawiony) silnik parzy. Ogólnie jestem dobrej myśli. Dziś kolejne próby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.