Skocz do zawartości

Rejestracja obrazu


pmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak to jest z tą rejestracją obrazu? Do tej pory latałem z podgladem bez zapisu bo mi sie po wlaczeniu zapisu po parunastu sekundach zapelnia buffor i klatkuje jak diabli. Latam na netbooku i videograberze i podglad mam na Movie Maker. Chce jednak zaczac nagrywac. Zdecydowalem sie juz ze ma to byc kamera tylko pytanie jaka? W specyfikacji wiekszosci jest tylko informacja ze posiadaja AV out. Znalazlem tez przyklady ze mimo opisu AV out ludzie z powodzeniem podpinaja sygnal z odbiornika. Znacie jakieś tanie kamery, które sa sprawdzone? koszt max 300 zł poki co niestety. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

AV out to nie wszystko. Musi mieć AV in i tu jest gorzej. Tu masz listę kamer z AV in:

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1070357

 

Wystarczy przeszukać Alledrogo czy Ebay i można coś trafić w niezłej cenie.

 

Alternatywnie możesz poszperać za Aiptekiem AHD - problem polega na tym że występuje w 2 identycznie wyglądających wersjach, jedna z AV in/out, druga tylko AV out a czasem jest ciężko dogadać się ze sprzedawcą.

 

Generalnie kamery miniDV z AV in to (poza HD w modelu) najwyższa dostępna jakość nagrywania. Problem jest potem z obróbką - przegrywanie, konwertowanie itp ale coś za coś. Ja akurat poszedłem w MP4 playery bo do prezentacji na YT lub Vimeo wystarczy a jak będę chciał lepszą jakość to i tak skończy się zamontowaniem HD w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Budżetowe to chińskie JXD (różne modele) - na Ebayu pełno tego. Osobiście testowałem JXD318 - troszkę nieznośny w użytkowaniu i miewał zwiechy (prawdopodobnie z powodu niskiej temperatury w której pracował) ale nagrywał. Inne modele JXD też posiadają AV in - poszperaj. Wiem że Medion też ma takie cuś w swojej ofercie ale nie znam oznaczenia modelu. Droższe i trudniej dostępne za ludzkie pieniądze ale też dużo lepiej wykonane to playery z własnymi twardymi dyskami takie jak Archos AV500 i AV700 oraz Cowon A2 i A3.

Osobiście mam Cowon'a A2 i jak dotąd nie zdarzyło mu się żeby dał ciała.

 

Dobrym rozwiązaniem jest też cyfrowe wideo takie jak Manta HDD2000, HMC-39 czy inne klony tego samego urządzenia. Wady takiego rozwiązania to spore gabaryty i konieczność posiadania dodatkowego podglądu do tego co urządzenie robi bo choć mają diody na obudowie sygnalizujące określone funkcje to jednak dobrze wiedzieć co to to naprawdę robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z tą rejestracją obrazu? Do tej pory latałem z podgladem bez zapisu bo mi sie po wlaczeniu zapisu po parunastu sekundach zapelnia buffor i klatkuje jak diabli. Latam na netbooku i videograberze i podglad mam na Movie Maker. Chce jednak zaczac nagrywac. Zdecydowalem sie juz ze ma to byc kamera tylko pytanie jaka? W specyfikacji wiekszosci jest tylko informacja ze posiadaja AV out. Znalazlem tez przyklady ze mimo opisu AV out ludzie z powodzeniem podpinaja sygnal z odbiornika. Znacie jakieś tanie kamery, które sa sprawdzone? koszt max 300 zł poki co niestety. Z góry dziękuję za pomoc.

Próbowałeś programu do przechwytywania obrazu z wejścia laptopa?

Skoro masz na laptopie podgląd, to powinieneś druga aplikacją spokojnie to nagrać.

Możesz też spróbować programu do nagrywaniu filmiku z pulpitu, np. popularnego Fraps-a

Na takiej samej zasadzie jak robi się filmy gameplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze na poczatek porzadnie laptopa ustawic? Sprobuj za pomocą Virtual Duba przechwytywac obraz i nagrywac. Na poczatku wydaje sie trudny ale na prawde latwo go opanowac. Przy dobrej konfiguracji ciezko go zawiesic jak juz nagrywa.

 

Zainstaluj codeci ffdshow. Sposob nagrywania potrenuj ale najlepiej zawsze wychodzi DV.

 

Jesli chodzi o laptopy to proponuje tez podtrzymanie prądu zrobic. Wtedy laptop nie pracuje w trybie ECO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam netbooka, i nagrywalem :D JR65 tez ma netbooka, oglada za pomocą uleada i nagrywa DV.

 

Jak bozia da pogode w weekend, to sprobuje ustawic i zapisac gotowy config dla virtualduba.

 

Jaki konkretnie model? Ja posiadam EEE 1005HA, JR bodajze Samsunga w tej chwili, choc na słabym EEE tez zapisywal bez problemow. Jaki system operacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pokombinować z ustawieniami. Pierwsze filmy zgrywałem z tunera TV na pentiumie 200mmx przy 128MB ramu, co prawda przy rozdziałce 320x240 ale przy kodowaniu w locie. Najlepszy do tego celu był wówczas Pinacle. Bardzo duży wpływ na to czy komp się pogubi, czy nie jest wybór kodeka. Niektóre dawały radę kompresować w locie przy 25kl/s, a inne wywalały się już przy 5. VirtualDub to dobry pomysł, trzeba w domu sobie podpiąć kamerkę i próbować ustawień aż do skutku. Powinno pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to najlepsze rezultaty uzyskiwałem używając Xvida. Napisz w jakiej rozdziałce próbujesz zgrać materiał, co którą klatkę ustawiasz jako kluczową. Spróbuj co piątą. Obraz będzie przyzwoity, "waga" pliku znośna zaś kodowanie dość szybkie. 1GB/60s to ok. 17MB/s zatem prawie bez kompresji. Jeżeli używasz zwykłej kamerki z wyjściem AV to materiał zgrywaj w rozdziałce 352x288 więcej to po prostu interpolacja i niepotrzebnie zajmowane miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmav sorki ale nie dalem rady bawic sie z lapkiem. Jesli masz miejsce na dysku to warto te pare giga chwilowo poswiecic a obrabiac pozniej juz do mniejszego rozmiaru.

 

Sprobuj FFDSHOW, wejdz w jego opcje i wybierz DV - tutaj beda duze pliki. Rowniez mozesz sprobowac DIVX3 i wybierasz bitrate. Za pomoca zmiany bitrate dostosujesz rozmiar pliku do jakosci nagrania. Koniecznie wyłącz nagrywanie dźwięku a laptopa ustaw na MAX wydajnosc. W trybie auto lubi ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, polatalem 22 minuty, nagralem, skompresowalem i nawet nie jest tragicznie. Martwi mnie tylko, że mimo wystawienia odbiornika 1,5 m nad ziemie i ulozeniu anten pionowo nadal sa zaklocenia. Glownie jak jestem wysoko i w promieniu 100m od siebie. Jak sie oddalam jest ok. Wrzuce film wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po pierwsze - kamera NIE leci w modelu - jest za ciężka i za droga. AV in jest potrzebne żeby działała jak magnetowid. Ma nagrywać to co doleci na ziemię z kamerki security (tania i lekka) z modelu.

Na laptopach nagrywamy bo kamery z AV in są trudne do dostania za niewielkie pieniądze a laptopy sporo osób już ma przy okazji innych zastosowań więc po co wydawać jeszcze kasę na kamerę jak laptop też da radę? Musi być potężny bo przechwytywanie obrazu w czasie rzeczywistym wymaga sporej mocy obliczeniowej a że przy okazji często też robi za podgląd więc obraz musi być stabilny i bez zacięć czy opóźnień.

Nagrywanie na ziemi stosuje się między innymi tez dlatego że w razie kraksy możesz po analizie filmu dojść gdzie ci maszyna czmychnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.