Skocz do zawartości

JUNKERS JU 52


Gość Squa

Rekomendowane odpowiedzi

A więc spodobał mi się samolot JUNKERS JU 52. Znalazłem na forum plany poglądowe tego samolotu w wymiarach rzeczywistych. Więc odnośnie tego samolotu mam kilka pytań :

 

1. Jak zrobić ( przeskalować ) plany do modelu tego samolotu ?

2. Czy może być to depronowiec o długości ok. 2m ?

3. Czy będie mógł posłużyć jako trenerek ?

4. Czy dam radę go zrobić jako prawie 2 model ( temat niżej opis śmierci TOTO w trakcie budowy) ?

5. Jakieś uwagi ?

 

Oto rysunek poglądowy SAMOLOTU ( nie modelu )

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1. http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=6475

http://www.download.net.pl/3425/Posteriza/

2. Wszystko da się zrobić ale licz się z tym że będzie to trudna i żmudna robota,

wzmacnianie itp, ja bym brał KIT-a.

3. Według mnie za szybki jako trenerek.

4. Wątpię, zrób najpierw ToTa to zobaczysz ile trzeba w to włożyć roboty.

5. Trzy silniki....dużo problemów z okablowaniem i elektroniką i pakietem/pakietami....

oraz regulatorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ?

2. Wszystko da się zrobić ale licz się z tym że będzie to trudna i żmudna robota,

wzmacnianie itp, ja bym brał KIT-a.

3. Według mnie za szybki jako trenerek.

4. Wątpię, zrób najpierw ToTa to zobaczysz ile trzeba w to włożyć roboty.

5. Trzy silniki....dużo problemów z okablowaniem i elektroniką i pakietem/pakietami....

oraz regulatorami

1. Chodzi mi o to jak z tego rysunku poglądowego zrobić sobie plany w skali modelu tak żebym miał jakieś odniesienie.

2. Mam 8 arkuszy depronu na zbyciu wiec z checia zaryzykuje. ;)

3. Z jednym silnikiem bedzie wiec nie bedzie taki szybki

5. Jak wyzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji ;) Co najwyżej to mogę zmniejszyć model do około 1m ;)

Ale trzeba chociaż spróbować . Do odważnych świat należy ;)

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli jest teza " za trudny " to może będą i argumenty dlaczego ? Bo inaczej nie odpuszcze ;) trudna budowa ? Oblot ? Czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki na skrzydłach to mogą być atrapy. Jaka jest trudność budowy Junkersa? Sam się zastanawiałem nad budową tego samolotu (mam małe doświadczenie). Czytam ten wątek i nic konkretnego z niego nie wynika. Przecież kadłub Ju 52 jest bardzo podobny do RWD w budowie, więc na czym polega problem? 2m to może przesada, ale 1m? Raczej do zrobienia. Nawet rowkowany depron aż się prosi, żeby go wykorzystać jako imitację blachy falowanej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co tu mam powiedziec ?

faktycznie 2m to nie metr !!! w dodatku z depronu :-)

 

jeden silnik i atrapy ? :wink:

no w sumie mozna zrobic z samymi atrapami jako szybowca tylko jedno male pytanie - po co

Jak model to model prawdziwego z TRZEMA silnikami a nie z jednym i dwoma atrapami

ciezar modelu z trzema silnikami i zasilaniem do nich wymusi dosc mocna konstrukcje budowy , jesli ma to latac a nie stac na polce :mrgreen:

 

spoko juz sie wylaczam z kolejnego lotniskowca

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbuduj kilka modeli typu Toto

TOTO-0 właśnie 2-go buduje ;)

 

Ps co to Ju z jednym silnikiem ? :mrgreen:

2 na skrzydłach to miały być właśnie atrapy tak jak mówi kolega karambolis8,

 

Również zauważyłem podobieństwo kadłuba do rwd5.

 

Jest tylko problem jak ruszyć bez planów ;D Albo samemu coś wykombinować albo szukać i jeszcze raz szukać . ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squa-

 

Ja proponuję Ci abyś posłuchał kolegów i dał sobie siana z tym.

 

 

Ja osobiście pokusiłem się na budowę Pipera Cub J3 który jest dla niedoświadczonych budowniczych i możesz mi wierzyć lub nie jest to Cholernie Trudna sprawa. Ja rozumiem, że pięknie wyglądają zbudowane modele przez bardzo doświadczonych modelarzy. Jednak jestem 110% pewien, że wywalisz kasę zniechęcisz się i taki będzie finał imprezy.

 

Ja mam Plany , Pomocnego Przyjaciela który zawsze służy mi pomocą a i tak są problemy.

Ty zaś nie masz planów, nie masz doświadczenia , nie masz pomocnego ów przyjaciela więc z tego co widzę pozostaje Ci Twoja wyobraźnia, też rozumie Twój zapał bo na pierwszy model chciałem kupić P-47 z silnikiem tak wielkim, że w myślach moich się on nie mieścił, spuść wodze wyobraźni i zejdź na ziemię wyjdzie Ci to na dobre.

 

 

 

Eski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak w temacie to tylko pomysł ;D Poważnie sie do tego nie zabierałem bo najpierw planuję skończyć TOTO i potem myśleć o wicherku 25 z CNC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.