Skocz do zawartości

Brzy-Dal. Moje małe latadło ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W ten weekend miałem trochę wolnego czasu i zrobiłem sobie małą platformę do polatania przed domem. Koncepcja modelu powstawała w czasie budowy, nie wzorowałem się na niczym ;-) taka tam luźna twórczość. :lol:

Materiały jakie użyłem do budowy to: styrodur 9mm, listwy sosnowe, sklejka 3mm (łoże silnika), balsa (belki ogonowe) oraz tkanina szklana do zalaminowania dziobu. Waga gotowego do lotu z pakietem 2200mah do zasilania RC oraz FPV wynosi 800g.

 

RC:

-ESC 30A

-silnik TP Black od ESA-y

-3x serwa 9g

-pakiet 3s 2200mAh

 

WIDEO:

-nadajnik 800mW 1,3GHz

-kamera 480 linii Panasonic

-OSD Remzibiego

 

Tak- wiem, wiem ze jest brzydki jak noc ale to wersja testowa. Jeśli koncepcja się sprawdzi zrobię drugi taki model z EPP i rozpiętość około 1,6m.

 

Teraz trochę zdjęć:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wyważenie zrobiłem na 40mm od natarcia.

Dołączona grafika

 

A tak wygląda moje przydomowe lotnisko ;-)

Dołączona grafika

 

 

 

Sorki za jakość zdjęć ale na dworze już ciemno. Próbowałem robić z lampą błyskową ale efekt był jeszcze gorszy :-/

Co do rozmieszczenia elektroniki FPV to jeszcze nie jest to dobrze zrobione (na razie tylko przymiarki) bo muszę przelutować kable, ponieważ są za długie.

 

Belki ogonowe są wycięte z twardej balsy 5mm i wklejony w skrzydło (łączą się z dźwigarami w skrzydle). Modra została zalaminowana jedną warstwą tkaniny 80.

 

W skrzydle są dźwigary sosnowe 2szt. 3x5mm. Płaty wycięte w styrodurze i pokryte papierem pakowym na wikol oraz taśmą pakową na natarciu i spływie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot dopiero w sobotę będzie jak dojdzie kamera i będę mógł coś pokazać na forum. Co to wzniosu to skrzydła mają około 2* i lotki. Stateczniki pionowe mogą być trochę za małe ale okaże się w praniu.

Co do obciążenia 0.5kg to raczej nie wchodzi w grę bo w modelu jest za słaby silnik (dzwonek Tower Pro). Wersja z FPV waży 800g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Dzisiaj mimo, że wiał spory wiatr postanowiłem oblatać brzy-dala. Ustawiłem D/R na 70% (lotki) i 50%(ster wysokości). Pierwszy start i... poleciał ale model trochę nerwowy. Lądujemy i zmieniamy lotki na 50%. Teraz już jest wszystko powinno być ok, więc lecimy.

Model lata ładnie i jestem z niego zadowolony w 90%. Pozostałe 5% to to że mógłby być sporo ładniejszy i kolejne 5%, że jest trochę niestabilny (ale to będę mógł określić dopiero jak polatam w bezwietrzną pogodę).

Oblot odbyłem z ciężarkiem 160g imitującym kamerę. Kolejny lot już z kamerą Aiptek C100 HD. Oczywiście mam film tylko jeszcze muszę go okrzesać i wstawić do Internetu.

Modelem latałem z pakietem 3s 1300mAh i po 10 minutach latania z pakietu ulotniło się tylko 800mAh :)

Mam ochotę wsadzić na tego malucha FPV i Aipteka HD ale nie wiem czy to nie przesada jak na tak mały model...

 

Kolejny model będzie tej samej koncepcji z tym że rozpiętość 140-150cm. Wykonam go EPP.

 

 

EDIT:

 

Panowie jest film. Co prawda "obrobiony na kolanie" ale jest :roll: . Nagrywałem w jakości HD 720p i 8 minut materiały zajęło 380MB. Zmniejszyłem do 640x480 i wstawiłem na YT. Rozmiar 108MB.

Miłego oglądania :faja:

 

 

Film się jeszcze nie przetworzył. Docelowa jakość powinna być za około 15-20min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma za mala rozpietosc. i to wedlug mnie mocno za małą. jest niestabilny i to widać. Poza tym widac ze kamera swoje waży. Krotko mowiac, nie wróże owocnej wspolpracy ciezkiej kamery i tego platowca. Szkoda kamery bo mocniej Cie dmuchnie i sie zwiniesz w kora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.