Skocz do zawartości

OC dla modelarzy latających


kojot

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

Uzgodniliśmy (lotniskowo) po długich bojach z Allianz warunki opcji ubezpieczenia OC dla modelarzy latających RC. Opis na stronie lotniska Parzniew . Uwaga - jest opcja dla modeli do 25kg!

 

Może komuś się przyda. Lotniskowo rekomendujemy posiadanie OC.

 

 

--

Pozdrawiam,

 

Krzysiek "kojot" Choroszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie ktoś pomyślał .

Tylko mam pytanie bo umowy nie ma .

-Czy dotyczy to też latających w miejscach nie oznaczonych np własna łąka?

-Czy trzeba być gdzieś zrzeszonym .

I co pisze drobnym drukiem ?

Czyli najważniejsze w całej umowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Czy dotyczy to też latających w miejscach nie oznaczonych np własna łąka?

-Czy trzeba być gdzieś zrzeszonym

dotyczy, nie trzeba - OC jest ubezpieczeniem indywidualnym

 

nic nie wiem o drobnym druku, ale niestety - to zawsze wychodzi w praniu :twisted:

mamy na lotnisku 5-6 takich polis, może niestety kiedyś przetestujemy :ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja niebawem ubezpieczam się w Allianz właśnie. Ubezpieczenie kosztuje o ile pamiętam 80zł i obejmuje szereg rzeczy jakie robi się w życiu (nie tylko latanie modelami). Jeśli chcecie, to na komputerze mam ogólne warunki tego ubezpieczenia - mogę udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą temat już był dwa razy poruszany i opisany dość szczegółowo !

I należy go poruszać jeszcze raz ,jeszcze raz i jeszcze raz......

Wyjaśnię dlaczego.

Nasze ubezpieczenia obejmują bardzo wąski zakres i niewielką kwotę w porównaniu do tego jakie szkody może wyrządzić model.

W chwili obecnej najrozsądniejsze jest ubezpieczenie w Aianzz o którym pisał Kojot .Jednak gdy na ostatnich zawodach spadł model 30 cm !!! przed moim synem ,zainteresowałem się czy ubezpieczyciel wypłacałby rentę w przypadku niepełnosprawności syna .Owszem Alianzz by wypłacił ale jak byłbyś ubezpieczony w Niemczech.Tam organizacje modelarskie wynegocjowały ubezpieczenie 3000 000 euro od KAŻDEGO zdarzenia obejmując CAŁY swiat w tym również zawody.Sposób likwidacji szkody przetestował Piotrek Eciak kiedy Niemiec wleciał mu modelem w przyczepę na terenie Włoch.Zero problemów!

Dlatego trzeba o tym pisać .Może to zmieni świadomość .

W Polsce nie ma jednego karnetu na wszystkie stoki narciarskie w jednym paśmie gór więc i o wspólne ubezpieczenie trudno.Mój przytyk odnosi się do panów którzy mienią się reprezentacją wszystkich modelarzy.Podobnie się ma w moim ukochanym środowisu żeglarzy .Oficjalni "przedstwiciele" robią co mogą aby nam amatorom i armatorom uprzykrzyć pływnie i jeszcze na tym zarobić.Mieli n.p. pomysł obowiązkowego ubezpieczenia przez jedynie słuszną organizację.

Dopiero oddolne ględzenie podobne do tego jakie tu w tej chwili uprawiam ,coś potrafiło wymusić na "leśnych dziadkach" na etacie.Może więc w modelarstwie też się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.