Skocz do zawartości

Głupie pytanie:) Jak zamontować śmigło


leszek_c

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wiem tępy jestem jeszcze

- nikt nie rodzi się z wiedzą.

A tak przy okazji, znajomy na lotnisku ma AXN i z powodzeniem stosuje normalną piastę nie prop saver. Mniej problemów moim zdaniem a przy takim umiejscowieniu śmigła (na rzbiecie) szanse na jego demolkę są naprawdę znikome.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Eski napisał/a:

lotkę wysokości

 

Nie ma czegoś takiego. Albo lotka albo ster wysokości.

Ale skąd oni biorę tę terminologię? To się dosyć często powtarza więc pewnie jest podane na jakiejś "fachowej" stronie WWW lub innym artykule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku nie przejmuj się, głowa do góry, każdy kiedyś zaczynał.... :D Najważniejsze, że są ludzie na forum, którzy pomogą-wytłumaczą-Ładziak miał zły dzień :P

Przyznam się i ja do błędu, po zmianie napędu na bez szczotkę w modelu focus-pelikan, nie obróciłem śmigła. Byłem strasznie zdziwiony, że model ledwie się unosił a robił tyle hałasu - lepiej latał silniku szczotkowym 480 :shock: Następnego dnia wpadłem na pomysł aby obrócić śmigło :D

 

Pozdrawiam uszy do góry.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że są ludzie na forum, którzy pomogą-wytłumaczą-Ładziak miał zły dzień :P

Ładziak miał dobry dzień. I to bardzo! Ale Ładziak nie lubi, gdy wspomnianym "ludziom na forum, którzy pomogą-wytłumaczą" bez chwili refleksji oświadcza się, że robi się odwrotnie niż oni radzą, bo wie się lepiej. A ci pomocni ludzie na modelarstwie zęby zjedli, przez co są szczerbaci i brzydcy, ale dysponują ogromną wiedzą, którą się z nami dzielą - ale chyba nie po to, by podważać ich kompetencje w kwestiach fundamentalnych?

 

 

leszek_c, to nie było bezpośrednio, personalnie do ciebie. Taka ogólna refleksja mnie naszła, gdy zauważyłem, że nawet tu zaczyna się cenić czcze gadanie, bylejakość i widzimisię, a nie czyny tudzież doświadczenie i osiągnięcia.

Bardzo dobrze, że się pytasz i radzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie odbieram osobiście. Na co mam się obrażać:) dziecko nie jestem.Nie byłem po prostu pewien z tym śmigłem, bo jak je miałem założone to siłę ciągu jak dla mnie to miał wielką. Jak leciał to ładnie poszedł do góry, a i na podłodze szedł jak burza. Ale ja się wciąż uczę i bardzo chętnie słucham rad i dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Dziś i jutro już nie polatam, czekam na snap-y (horns), aż dojdą. Statecznik już skleiłem, ale zastanawiam się czy nie kupić tych zawiasów (hinge) do statecznika. Hmmm. A to jest śmigło jakie mam w oryginale http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7934

Zamówiłem jeszcze 2:)

 

Wrzucam fotki z napraw, tym razem roz. 800x600:)

 

I i II fota, pokazuje związany dziób by klej dobrze złapał peknięcia i wsadzona bateria by rozszerzyć środek, prawa strona była pęknięta.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

III fotka, skleiłem statecznik, docisnałem i chwyciłem taśmą by trzymała (pozostawione na całą noc)

Dołączona grafika

 

IV fotka po "operacji", jak widać dziób troszkę przekrzywiony na prawą stronę. Mam nadzieję, że nie będzie miało to dużego wpływu na lot. Nie będzie mi skręcał w prawo?

 

Dołączona grafika

 

W sumie wygląda jak taka śmieszna mordka:)

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

 

P.S. A jest ktoś może z Bristolu lub okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zamiast zawiasów to taśma klejąca zbrojona sprawdza się bardzo dobrze. Tania, szybka w montażu i w razie czego łatwo można ją naprawić nakładając kolejną warstwę. Mam tak zrobione lotki w ES'ie i stery w Solution'ie - działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyprostować mordkę-nosek i pozbyć się śladów po sznurku, wystarczy zanurzyć kilkakrotnie w gorącej wodzie, wszystko powinno wrócić do stanu poprzedniego.

Tak zrobiłem z moim w modelu focus.

Ok, spróbuję. Dziękuję

 

...nos mu się zmarszczył, bo nie lubi kretowania; mnie też by się nie podobało

To był pierwszy raz:) Też mi się nie podobało:)

 

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy śmigłach to czy ktoś może wyjaśnić praktyczną różnicę pomiędzy śmigłem 5x5 a 5x3? (długość x skok).

Zawężając pytanie... jak zmieni się zachowanie AXN po wymianie oryginalnego 5x5 na polecane przez Ertmana 5x3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mniejszy ciąg a więc prędkość postępowa

Można sprawdzić w symulatorze http://www.geistware.com/rcmodeling/articles/propeller_selector.htm

http://www.hoppenbrouwer-home.nl/ikarus/software/thrusthpv20d.htm

http://www.brantuas.com/ezcalc/dma1.asp

http://www.drivecalc.de/

co do silnika to chyba większe obroty, lub przy obrotach constans mniejszy prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mniejszy ciąg a więc prędkość postępowa [...] co do silnika to chyba większe obroty, lub przy obrotach constans mniejszy prąd.

Czyli AXN po wymianie śmigła 5x5 na 5x3 powinien latać wolniej (mniejszy ciąg), dłużej (mniejszy prąd) i żwawiej reagować na drążek gazu (większe obroty). Czy dobrze to zrozumiałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek_c, rozumiem że zakupiłeś zestaw proponowany przez Ertmana. Czy kupiłeś też może zalecany zestaw śmigieł? O ten

Tak mam ten zestaw śmigieł. Sa czarne, nie tak jak na zdjęciu blady czerwony/pomarańczowy:)
I latałeś już na nich? Jak odczucia w porównaniu do "stokowych" śmigieł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.