Skocz do zawartości

Modelarska Turbina Odrzutowa


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkich, którzy "ślinią" się do modelarskich silników odrzutowych przestrzegam przed tego typu aukcjami: http://www.allegro.pl/item1016283194_modelarski_silnik_turbinowy_zbuduj_sam_t_kamps.html

W aukcji kupujesz publikację z opisem i zdjęciami modelarskiej turbiny odrzutowej, oraz z opisem jak to działa. Czasami sprzedawca zachęca do kupna proponując dołączenie oprogramowania do maszyn w celu wykonania poszczególnych części. I tu niespodzianka, gdyż maszyny te (bardzo precyzyjne) są dla przeciętnego śmiertelnika niedostępne. Materiały do budowy tego typu silników są specjalnej jakości i specjalnie obrabiane. Krótko mówiąc w warunkach domowych "Zrób to sam" wykonanie takiej turbiny jest niemożliwe. A kupić książeczkę tylko po to, żeby poszeżyć swoją wiedzę za ponad 2 stówy to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupić książeczkę tylko po to, żeby poszeżyć swoją wiedzę za ponad 2 stówy to lekka przesada

 

To ciekawe......To może nauka jest przesadą?? Zdobywać wiedzę zawsze warto!!

A to że "poszerzanie wiedzy" kosztuje to wiedzą chyba wszyscy. Spędziłem 5 lat na studiach wydając na to nieco więcej niż "2 stówy" i jakoś nie uważam abym przesadził !!

Aaaaa!!! Dodam że na mojej politechnice na wydziale lotniczym jeden z pracowników naukowych zajmuje się problematyką mikrosilników turbinowych mając w tej dziedzinie spore osiągnięcia. O dziwo posiada ową publikacje w swojej bibliotece bardzo ja sobie chwaląc.

Ta książeczka to dobre kompendium wiedzy na temat mikroturbin. Ja również ją posiadam i uważam że jest warta swojej ceny!! Dyplomanci piszący prace z zakresu małych napędów turbinowych wprost zabijają się żeby ja zdobyć.

Proponuje przeniesienie tematu do działu "Ciekawe oferty" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Proponuje przeniesienie tematu do działu "Ciekawe oferty"

Patrząc na to co napisał Mirek, pozostawiłbym tą ofertę dokładnie w tym miejscu, w którym się znajduje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupić książeczkę tylko po to, żeby poszeżyć swoją wiedzę za ponad 2 stówy to lekka przesada

 

To ciekawe......To może nauka jest przesadą?? Zdobywać wiedzę zawsze warto!!

A to że "poszerzanie wiedzy" kosztuje to wiedzą chyba wszyscy. Spędziłem 5 lat na studiach wydając na to nieco więcej niż "2 stówy" i jakoś nie uważam abym przesadził !!

Aaaaa!!! Dodam że na mojej politechnice na wydziale lotniczym jeden z pracowników naukowych zajmuje się problematyką mikrosilników turbinowych mając w tej dziedzinie spore osiągnięcia. O dziwo posiada ową publikacje w swojej bibliotece bardzo ja sobie chwaląc.

Ta książeczka to dobre kompendium wiedzy na temat mikroturbin. Ja również ją posiadam i uważam że jest warta swojej ceny!! Dyplomanci piszący prace z zakresu małych napędów turbinowych wprost zabijają się żeby ja zdobyć.

Proponuje przeniesienie tematu do działu "Ciekawe oferty" :wink:

Wszystko co napisałeś również ma swój sens. Ja pisząc powyższe ostrzegam osoby, które liczą, że przy pomocy takiej publikacji same zbudują sobie turbinkę. W końcu ten co sprzedaje liczy na to. Taka książeczka to tylko teoria. A praktyka to inny biegun jakże bardzo odległy i kosztowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisząc powyższe ostrzegam osoby, które liczą, że przy pomocy takiej publikacji same zbudują sobie turbinkę. W końcu ten co sprzedaje liczy na to. Taka książeczka to tylko teoria. A praktyka to inny biegun jakże bardzo odległy i kosztowny.

Zgadzam się w 100 procentach.

 

Pozdrawiam !

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.