Skocz do zawartości

Cessna 480 RTF Pelikan


FERFI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Takie pytanie jeszcze śmieszne, ale znaczące...

 

Znalazłem ładowarkę 12V 1.1A tyle, że końcówka nie pasowała no to uciąłem - mam przecież żabki...

 

Niby ładuje, ale czerwona dioda miga szybko... W instrukcji (tłumaczyłem translatorem z czeskiego na polski) jest napisane, że podczas ładowania świeci na czerwono... :P I teraz nie wiem czy tak ma być, że mruga czy ma świecić :)

 

 

Dzisiaj będzie filmik z 2 lotu :) Paczka z śmigłami dotarła więc jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ładowania ma mrugać na czerwono:)

Jak się skończy zaświeci się zielone nie mrugające. Czasami może po skończeniu ładowania przestać mrugać i po prostu świecić ciągle na czerwono, wtedy odłącz. Ale rzadko, dzieje się tak jak doładowujesz prawie naładowany pakiet.

To jest najprostsza ładowarka z zestawu więc nie oczekuj zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne loty zaliczone! :)

 

Pomimo wiatru, ok 4m/s latało się całkiem dobrze. Były pętle, beczki elegancja wszystko szło jakoś tak łatwo :) Zbyt łatwo jak na drugi raz :)

 

Wylatałbym całą baterię, gdyby nie fakt, że jakimś cudem w locie pękło mi śmigło :o Wyszedłem właśnie z pętli i śmigło jak gdyby nic pękło, model wpadł w korkociąg. Nie udało mi się go jakoś wyprowadzić z niego i spadł na ziemię... Na szczęście łąka pokryta jest wysokim zielskiem więc model nawet nie draśnięty ! :)

 

Filmik dodam później, muszę powycinać i zmontować coś bo kamerzysta trochę nieogarnięty i często gubił model z kadru he he

 

 

Edit.

Hmm w sumie nie jest ok z modelem. Po upadku coś musiało się stać, bo teraz podłączyłem Lipola i nic nie reaguje na nadajnik... Tak jakby nadajnik był wyłączony. Jak na razie nie widzę aby jakiś kabelek się wypiął i nie mogę znaleźć przyczyny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry uprzedzam, że jak to się mówi... "kręcone kalkulatorem"...

 

 

 

Muszę kupić "mini dvd" do kamerki, będą filmy lepszej jakości... Ogólnie wiatr silny nie ma warunków do lotu.

 

 

Ps.

Na 10 czerwca zamówiony nowy, "porządny" sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HMm dostałem dzisiaj model i czeska instrukcja znacznie utrudnia ale jakoś daje rade.

 

Kilka pytań.

 

Czy statecznik podłaczony do serva musi być w środkowej pozycji ? Bo mi ten drucik(bowden?)minimalnie nie sięga.

 

Czytałęm na forum, że 2 kolegą spalił się regulator. Jak zrobić pierwsze odpalenie krok po kroku, żeby się nie spalił :P ?

 

Oraz do czego służa 2 takie jak by zaczepy. Są podobne do pasków zaciskowych

 

Mam jeszcze w zestawie w opakowaniu ze śróbkami takie dziwne druciki, co to ?

 

 

edit://

 

Udało mi się włączyć i mam jeszce kilka pytać. Zakupiłem do tego celu 8 zwykłych baterii(nie chciało mi się ładować akumulatorów) i rozładowały się po ok minucie, czy to normalne ?

 

Jak ustawić trymer obrotów silnika ?

 

W sklepie w którym kupowałem zamienili mi aparature z mode 1 na mode 2. Z tym, że teraz w lewym drązku mam gaz i lotki a w prawym ster kierunku i wysokości. Chyba powinno być w prawym lotki i wysokość w lewym gaz i kierunek, jeśli tak to wystarczy zmienić podłaczenie przy odbiorniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy statecznik podłaczony do serva musi być w środkowej pozycji ? Bo mi ten drucik(bowden?)minimalnie nie sięga.

 

Na końcu bowdena jest snap. Talie plastikowe widełki nakręcane na gwincie. Po prost pokręć nim trochę i wyreguluj.

 

 

Czytałęm na forum, że 2 kolegą spalił się regulator. Jak zrobić pierwsze odpalenie krok po kroku, żeby się nie spalił :P ?

Trymery na środek drążek gaz w dół i cała filozofia :P

 

Oraz do czego służa 2 takie jak by zaczepy. Są podobne do pasków

zaciskowych

2 na skrzydłach i 2 na kadłubie? To do mocowania zastrzałów. Takie płaskie plastikowe paski. Jeden koniec do skrzydła drugi do kadłuba.

 

Mam jeszcze w zestawie w opakowaniu ze śróbkami takie dziwne druciki, co to ?

Hmmm a serwa na skrzydłach podłączyłeś do lotek?? To chyba do tego. Jeden koniec do serwa, drugi do popychaczy.

 

rozładowały się po ok minucie, czy to normalne ?

Kup porządne baterie a nie badziew za 50 gr sztuka. Ja jestem przeciwnikiem akumulatorków. Mają mniejszą pojemność i tylko kłopot z tym ładowaniem na raz 8 szt.

 

Jak ustawić trymer obrotów silnika ?

Na środku:D

 

jeśli tak to wystarczy zmienić podłaczenie przy odbiorniku ?

Dokładnie tak. Lewy kciuk: góra dół obroty, prawo lewo SK. Prawy: góra dół SW, prawo lewo lotki. Poprzestawiaj wtyczki żeby było tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

 

Co do drucików to nie są te od serw, takie małe jest ich z 5 powyginane w dziwne kształty, kształtem przypominaja spinacza biurowego ale troche mniejsze :P

 

Co do baterii - to wcale się nie wyczerpały, poprostu aparatura się wyłącza jak przesunę prawy trymer maksymalnie w góre, 3 oczka w dól i znów działa :S Jak myślicie dlaczego ?

 

Ponadto. Nie mogę zaczepić smigła, te gumki jakieś takie cięzko się rozciągają i nie chce go połamać, może coś źle robie. Ma być tak jak na pudełku ? Na moje oko gumka nie dosięgnie do drugiego zaczepu, bo pęknie. No i jeszcze - mogę dać normalny zasilacz od byle czego byle by miał 12V ?

 

Aha i jak będę zmieniał śmigło to mam zdjąć tą cześć na która się wkłada śmigło i przykręca do niej kołpak tak ? :P - Chodzi mi o nie pelikanowe śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drucików to nie są te od serw, takie małe jest ich z 5 powyginane w dziwne kształty

Aha wiem. To są zawleczki. Pamiętam, że też były i też nie miałem zielonego pojęcia do czego :P Nie mam teraz przy sobie modelu, ale zobacz czy w mocowaniu zastrzału na skrzydle nie ma dziurki. Może to do zabezpieczenia. Ja nie latam z zastrzałami bo akurat w moim modelu są te zaczepy trochę źle wklejone i jeden nie sięga, zresztą za dużo z tym zabawy i nie chce mi się za każdym razem zakładać jak zakładam skrzydło.

 

poprostu aparatura się wyłącza jak przesunę prawy trymer maksymalnie w góre

Nie mam pojęcia dla czego. Ale to trochę niebezpieczne. Mówisz prawy trymer w górę... czyli do SW. Jak będziesz w powietrzu i model będzie zadzierał to tak właśnie trzeba wytrymować, żeby leciał prosto. Więc jak bedziesz trymował podczas lotu i aparatura się wyłączy....nie ciekawie.

Podkręć trochę snap na SW tak, żebyś przy poziomej pozycji steru miał trymer lekko w dół a nie centralnie. Podczas latania raczej nie trymuje się na max, więc unikniesz takiego ewentualnego przesunięcia i wyłączenia radia.

Ponadto. Nie mogę zaczepić smigła, te gumki jakieś takie cięzko się rozciągają i nie chce go połamać, może coś źle robie

Chyba skrzydła... :) Gumki są ok. Też u mnie na początku ciężko było założyć. Spróbuj to zrobić bardzo delikatnie, na pewno nie pękną a z czasem się wyrobią. Jak się boisz to po prostu rozciągnij je w rękach. Mocno ale z wyczuciem.

Ma być tak jak na pudełku ?

Czyli dwie na ukos i dwie prostopadle do skrzydła. Ja tak nie robię. Zakładam po prostu tylko dwie na ukos. Moim zdaniem wystarczy. W zestawie są 4 więc zakładam dwie a resztę mam na zapas.

 

No i jeszcze - mogę dać normalny zasilacz od byle czego byle by miał 12V ?

Jeśli tylko wtyczka pasuje to tak.

 

Aha i jak będę zmieniał śmigło to mam zdjąć tą cześć na która się wkłada śmigło i przykręca do niej kołpak tak ? :P - Chodzi mi o nie pelikanowe śmigło.

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jeśli chcesz założyć nie oryginalne śmigło to po prostu zobacz czy pasuje do kołpaka (chociaż na pewno nie :P ). Jak nie pasuje zdejmij cały kołpak, obydwie czarne części i załóż śmigło tylko pamiętaj o podkłądkach po obudwu stronach

 

P.S.

Zadajesz trochę za dużo prostych pytań. Z grzeczności odpowiadam, ale więcej odwagi. Modelarstwo wymaga improwizacji i myślenia. Bez tego nie wzbijesz się w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

 

Co do drucików to nie są te od serw, takie małe jest ich z 5 powyginane w dziwne kształty, kształtem przypominaja spinacza biurowego ale troche mniejsze :P

 

Co do baterii - to wcale się nie wyczerpały, poprostu aparatura się wyłącza jak przesunę prawy trymer maksymalnie w góre, 3 oczka w dól i znów działa :S Jak myślicie dlaczego ?

 

Ponadto. Nie mogę zaczepić smigła, te gumki jakieś takie cięzko się rozciągają i nie chce go połamać, może coś źle robie. Ma być tak jak na pudełku ? Na moje oko gumka nie dosięgnie do drugiego zaczepu, bo pęknie. No i jeszcze - mogę dać normalny zasilacz od byle czego byle by miał 12V ?

 

Aha i jak będę zmieniał śmigło to mam zdjąć tą cześć na która się wkłada śmigło i przykręca do niej kołpak tak ? :P - Chodzi mi o nie pelikanowe śmigło.

 

Druciki to są zawleczki, służą do zamocowania zastrzałów na skrzydle. Jedną końcówkę zastrzału wkładasz na taki dydek na skrzydle i przekładasz tą zawleczkę.

 

 

Śmigło na gumki? :o Gumki służą do mocowania skrzydła :) Dwie dajesz pionowo od góry do dołu a dwie po skosie prawa góra - lewy dół i odwrotnie. Musi iść na pewno nie pękną.

 

 

Jeżeli będziesz wymieniał śmigło (najlepiej GWS) to do kołpaka nie będzie pasowało. Ja mam zmienione i po prostu dokręciłem mocno nakrętką do piasty i jest ok.

 

 

PS. polecam Ci już przed lotem zabrać się za zrobienie ze sklejki nowej półki pod serwa (te od SK I SW) ponieważ ta plastikowa oryginalna lubi pękać przy nawet delikatnych wypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne, oczywiście o skrzydle myślałem :P

 

Temat o aparaturze założe w działe o aparaturach, tam pewnie więcej entuzjastów elektroniki zagląda.

 

Być może już o tym czytałeś, ale przypomnę.... Zdemontuj podwozie i startuj z ręki, ląduj na wysokiej trawce/zielsku o ile uda Ci się lądować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak czytaem, dzięki za dobre rady pomimo głupich pytań :) Narazie będe trenował na symulatorze, więc nie polatam.

 

Pozostaje jeszcze kwestia zasilacza do ładowarki - musze być pewny aby jej nie spalić, ma mieć 12V tak ?

Spalić nie spalisz bo jest bezpiecznik :)

 

Tak, ładowarka musi mieć 12V... Poszukaj może masz w domu jakąś, obojętnie jaką 12V, jeżeli wtyczka nie będzie pasowała do wejścia to ją utnij i pod klemy kable podepnij.. Ewentualnie z akumulatora w samochodzie możesz ładować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mojej Cessnie coś dolega po odbudowie...

 

Mianowicie, po wyrzucie z ręki było wszystko ok do momentu kiedy chciałem ją wznieść. Wyraźnie miała z wzniosem problem, wzniosła się jednak po tym zwaliła na prawe skrzyło :shock:

 

Strat w modelu oprócz śmigła nie ma... Jaka może być przyczyna, że tak się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.