Skocz do zawartości

Cessna 480 RTF Pelikan


FERFI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Więc tak... Po kraksie musiałem naprawić statecznik poziomy bo był nadłamany (teraz trzyma się sztywno jak nowy), musiałem też pokleić skrzydło bo jego lewa strona pękła prawie do połowy (też trzyma mocno i sztywno praktycznie nie widać że było złamane), no i przede wszystkim przerobiłem półkę pod serwa na takie ze sklejki. Być może waga trochę większa niż była w oryginale, ale odchudziłem model z styropianu, który był w środku. Musiałem też naprostować oś silnika - idealnie prosta nie jest ale nie bije jakoś szczególnie. Delikatnie tylko widać, że nie jest całkiem prosta.

 

Oprócz tego, brzegi skrzydła mam obklejone taśmą bo były lekko powgniatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja t widzę dwie możliwości:

 

Albo krzywo skleiłeś skrzydła dla dla tego przy mniejszej prędkości ucieka

Albo coś jest nie tak z ośką. Jeśli jest krzywa pomiędzy mocowaniem a łożyskiem pojawiają się dodatkowe opory i silnik nie może wkręcić się na obroty. Prostowanie ośki to dość ryzykowna sprawa lepiej ją po prost wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu to skrzydło ma wznios, skoro posiada lotki ?

Lotki nie wykluczają wzniosu. Wznios powoduje, że model jest bardziej stateczny, albo że w ogóle jest stateczny. Modelowi ze wzniosem lotki pomagają w wykonaniu zakrętu, a takiemu bez wzniosu wręcz umożliwiają wykonanie zakrętu (model bez wzniosu czasem "dziwnie" reagują na ster kierunku).

 

Zasada jest taka, że skrzydła mają posiadać wznios. Oczywiście od zasady są wyjątki i wiele modeli wzniosu nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie litowo-polimerowe nie wymagają, wręcz nie wskazane jest, by je rozładowywać przed doładowaniem. Istnieje pewna minimalna granica poniżej której nie powinno się rozładowywać pakietu (nie pamiętam jaka jest dla tego konkretnego) więc nie wolno latać do samego końca. Jeśli poczujesz, że pakiet już nie "ciągnie" ląduj i zaraz po powrocie do domu doładuj. Nigdy nie zostawiaj pakietu rozładowanego!!! Na dłuższy czas powinno się go zostawiać doładowanego na ok 60% ale ta ładowarka niestety nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj wykonałęm pierwsze loty modelem. Jestem ździwiony jak łatwo się lata. Niestety pierwsze 3-5 prób kończyło się kretem bo miałem właczony revers steru wysokości i szedł odrazu w dół. Ale nic się nie działo i wkońcu doszliśmy dlaczego tak. Pierwszy lot trwał około minuty. Zatoczyłem kółko i stwierdziłem, że spróbuje wylądowąć. Udało się bez problemowo, z tym, że myślałem że będzie krótsza droga i wylądowałęm na drodze gruntowej. Wystawały na niej kamczyki i pekła owiewka silnika, ale to nie ma znaczenia. Następny lot i przesunąłem trymer od steru kierunku, model zwalił się na lewe skrzydło i odłamał się statecznik poziomy. Za 10 minuit został przyklejony i dolatałem baterie ;)

 

Teraz kombinuje jakiś zasilacz :P

 

Ogółem jestem zadowolony.

 

Aha i łoże serw jest już nadpękniete, czym wzmocnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj wykonałęm pierwsze loty modelem. Jestem ździwiony jak łatwo się lata. Niestety pierwsze 3-5 prób kończyło się kretem bo miałem właczony revers steru wysokości i szedł odrazu w dół. Ale nic się nie działo i wkońcu doszliśmy dlaczego tak. Pierwszy lot trwał około minuty. Zatoczyłem kółko i stwierdziłem, że spróbuje wylądowąć. Udało się bez problemowo, z tym, że myślałem że będzie krótsza droga i wylądowałęm na drodze gruntowej. Wystawały na niej kamczyki i pekła owiewka silnika, ale to nie ma znaczenia. Następny lot i przesunąłem trymer od steru kierunku, model zwalił się na lewe skrzydło i odłamał się statecznik poziomy. Za 10 minuit został przyklejony i dolatałem baterie ;)

 

Teraz kombinuje jakiś zasilacz :P

 

Ogółem jestem zadowolony.

 

Aha i łoże serw jest już nadpękniete, czym wzmocnić ?

No ładnie dałeś :) Ale i tak gratuluję lotów. Skoro łoże silnika nadpęknięte, zobacz czy się ośka silnika nie skrzywiła.

 

Najlepiej daj zdjęcie w którym miejscu nadpękło to coś doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.