Jump to content

Problem z poziomem neutralnym serwa


brachup

Recommended Posts

Witam

 

Problem dotyczy serwa na lewej lotce w Chińskim modelu RTF Easy Fly Glider. W momencie skręcenia modelu w lewo, lewa lotka wychyla się do góry i po puszczeniu drążka wraca do neutralnego poziomu (czyli wszystko jest ok.). Problem zaczyna się, kiedy chce skręcić modelem w prawo. Wówczas lewa lotka wychyla się w dół i po puszczenia drążka, zamiast wrócić do neutralnego poziomu, przechodzi go i wychyla się ok. 0,5 cm nad skrzydło (tak jakby były dwa neutralne poziomy). Wystarczy, że dotkne minimalnie drążek w lewo, wówczas serwo wraca do prawidłowego poziomu, czyli do linii skrzydła. Przez takie zachowanie serwa, model po skręceniu w prawo i puszczeniu drążka, zaczyna samoczynnie skrecać w lewo. Jedynie jak mogę temu zapobiec to drgnąć drążek w lewo i wtedy serwo wróci do neutralnego poziomu, model zacznie lecieć prosto. Czy ktoś się kiedyś spotkał z czymś takim? Czy jest to wina serwa?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo kiepskiej jakości serwo.

 

Wymień je na HXT 900 lub Tower Pro SG90 lub SG91r.

 

 

edit: Ewentualnie sprawdź czy palcem możesz tą lotkę dać do neutrum. Jeżeli tak to potworne luzy na popychaczu. Możesz pokazać zdjęcie jak jest to w tym modelu rozwiązane?

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź jak się zachowuje serwo bez obciążenia - odczep je od lotki. Jak źle działa odczepione to wina serwa, jak działa dobrze to masz jakiś problem z oporami ruchu lotki.

Bardzo trudno się dostać do tego serwa, ponieważ jest w skrzydle. Chyba nie obejdzie się bez rozcinania :(

 

Możesz pokazać zdjęcie jak jest to w tym modelu rozwiązane?

Tyle wystarczy? http://www.modelflight.com.au/pics/easy_flyer_bx.jpg <- jest coś w podobie

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.