Skocz do zawartości

Lock on - pytania i problemy.


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :D

 

Nie piszę tego na forum komputerowym, bo po co tworzyć konto tylko po to, by zapytać się o jedną rzecz?

 

Przejdźmy do sedna sprawy:

Grę (Lock On) mam od ponad roku. Wszystko było fajnie, bez żadnych problemów, działał też na "high" - ustawieniach grafiki. Od jakiegoś czasu mam problem. Podczas grania komputer się resetuje.

 

Dla sprecyzowania - nigdy podczas lotu. Zazwyczaj podczas wychodzeniu z misji, bywało, że podczas ładowania...

 

Ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną? Reinstall nie pomaga. Dodam, że jest to jedyna gra, na której mi się tak dzieje. Ił-2, FS9, rFactor, Wolfenstein... wszystko bez najmniejszych problemów.

Bardzo zdziwiło mnie to, że zero komunikatów o błędzie ani nic.

 

Dodam specyfikację mojego "złomka" (jeszcze całkiem nieźle ciągnie :D)

-procesor- AMD Athlon +1500 1.5 GHz

- pamięć - 512 SDRAM

- grafika - ATI Radeon 9250

- system Windows XP SP3.

 

 

Czy miał już może ktoś z Was podobny przypadek? Czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć w czym sęk?

Byłbym wdzięczny za pomoc. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wyczyść kompa z kurzu (kompresorem)

po drugie wgraj najnowsze sterowniki.

 

 

jak nadal wystepuje szukaj przyczyn w sprzęcie np. przegrzewanie się grafiki, procka :)

 

 

PS. czasami na forum danej gry jest co nie co o bublach i co trzeba zrobić aby było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlony mają problem z komunikacją międzyrdzeniową - wada konstrukcyjna. Objawy są podobne i problem występuje wcześniej, czy później, u większości egzemplarzy.

Sprawdź w Menadżerze Zadań (jeżeli masz Windows oczywiście - ctrl+alt+del) czy oba rdzenie są równo obciążone podczas pracy. Jeżeli jeden z rdzeni, pracuje widocznie ciężej, to będzie to.

U mnie pomogła dopiero wymiana procka na inny typ (Phenom). I też baardzo długo szukałem przyczyny, dla której wywala mi niemal wszystkie gry i resetuje kompa.

Ale oprócz tego jest wiele innych przyczyn - Za słaby zasilacz, grzejące się podzespoły, padający RAM, kurz.

Możesz też mieć za mało RAM-u. Tu akurat odwrotnie niż w samochodach, pojemność się liczy bardziej od szybkości obrotów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlony mają problem z komunikacją międzyrdzeniową - wada konstrukcyjna. Objawy są podobne i problem występuje wcześniej, czy później, u większości egzemplarzy.

Sprawdź w Menadżerze Zadań (jeżeli masz Windows oczywiście - ctrl+alt+del) czy oba rdzenie są równo obciążone podczas pracy. Jeżeli jeden z rdzeni, pracuje widocznie ciężej, to będzie to.

Athlon 1500+, SDRAM, nie wygląda mi to na dwurdzeniowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem. Przyczyn może być kilka: zużyty (za słaby) zasilacz-napięcie spada i się resetuje, nagrzewający się procesor (athlony lubią ciepło-w przeciwieństwie do zimnych celeronów) lub grafika nie wyrabia na detalach-potrzebuje więcej mocy. U mnie było nagrzewanie się procesora (wyczyściłem i temp spadła) oraz zużyty zasilacz (kupiłem nowy-wydajniejszy). Co prawda działo się to w innej grze-a nie w lock on ale tak samo się zachowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc tak.:

 

Komputer już się nie resetuje, z czego jestem niezwykle szczęśliwy. :jupi:

 

Wnętrze oczyściłem z kurzu, wgrałem sterowniki i jest ok. (dzięki Marcin).

 

 

Ale ostatnio dopatrzyłem się czegoś niepokojącego... a otóż.

 

Mając zainstalowane spolszczenie do gry nie mogę wystrzelić żadnej rakiety . Wszystko jest namierzone, w radiu słyszę "Shoot, shoot" a naciskając przycisk odpowiadający za atak, strzelam z działka do wyczerpania amunicji... i tyle zabawy..

W samolotach rosyjskich jest wszystko ok.

 

No ale spolszczenie nie jest mi tak bardzo potrzebne, odinstalowałem je i wszystko działa. Sporo rzeczy już można się domyśleć w tym F-15.

 

Chodzi jednak o to: czy ktoś z Was się z tym spotkał? Jakoś rozwiązał ten problem?

Mi to nie jest tak potwornie potrzebne, ale może jest ktoś, u kogo z angielskim jest na prawdę kiepsko, a chciałby sobie polatać F-15 i przez ten szczegół zniechęci się do gry.

 

Szukałem w google, znalazłem na jakimś forum dokładnie ten sam problem, jednak nikt nie odpisał. Dlatego piszę o tym tutaj.

 

 

Dodam, żeby nikt nie miał wątpliwości: 8) Gra jest w pełni oryginalna, zakupiłem ją razem ze spolszczeniem. Przecież innej możliwości zdobycia gry nie ma... :devil:

 

 

PS. Zmieniłem temat - myślę, że teraz będziemy pisać tutaj ogólnie o Lock on'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ja miałem ten sam problem dobrze że napisałes tłustym drukiem bo bym nie przeczytał tego, nie można naprawić to wada fabryczna spolszczenia na wersji angielskiej jest ok więc poprostu trzeba znać angielski bawie się na tym symulatorze już pare lat ale latam na A dziesiątce tylko. Ale myślę że to urealistyczni gre przecież w lotnictwie obowiązuje angielski tak??? Poprostu trzeba sie uczyć. Wgraj spolszczenie i pospisuj najważniesjsze funkcje typu którym się wyskakuje z samolotu bo to dosyć ważne :twisted: o ile dobrze pamiętam F9 poprostu podstawy potem domyslisz się reszty jak coś to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał, poczytam.

 

Vertigooo, jak napisałem

Mi to nie jest tak potwornie potrzebne, ale może jest ktoś, u kogo z angielskim jest na prawdę kiepsko, a chciałby sobie polatać F-15 i przez ten szczegół zniechęci się do gry

 

Ja w Lock on gram od niemal roku, lecz głównie skupiałem się na MiG'u 29. Teraz przesiadłem się na F-15, i latanie "po angielsku" nie sprawia mi większych kłopotów (bez tego spolszczenia). Ale nie lubię niewyjaśnionych spraw. Może potomnym się przyda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja w Lock on gram od niemal roku, lecz głównie skupiałem się na MiG'u 29. Teraz przesiadłem się na F-15, i latanie "po angielsku" nie sprawia mi większych kłopotów (bez tego spolszczenia). Ale nie lubię niewyjaśnionych spraw. Może potomnym się przyda. :)

Kiedyś jak ta gra wyszła na rynek też wiele godzin przelatałem na niej , z tego co pamiętam to rakiety miałem pod innymi klawiszami do F-15 a MiG-29 i SU też miały inny klawisz . Poszukaj w ustawieniach klawiszy do tych samolotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.