Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Masy w zasadzie nie jestem zupełnie pewien, waga nie jest zbyt dokładna.

Model już lata, napęd rzeczywiście nie za mocny, ale nie jest źle :)

Tak jak chyba wszyscy bardzo chwalę ten model, bardzo dobry akrobat, mam jednak problem ze zrobieniem na nim poprawnej żyletki. Być może to zbyt słaby napęd, albo złe wyważenie, albo poprostu nie umiem (raczej to ostatnie). Mam jednak takiego dwupłacika, zwanego Fokkerkiem i na nim żyletkę robi się niezwykle prosto (Może to cecha dwupłatów ?).

Układ kolorów jest rzeczywiście nietrafiony, chociaż mi się podoba, ale jak narazie zawsze udało mi się go upilnować, jest cały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Skoro model jest prosty, ma odpowiednie wychylenia, a Ty wykonujesz tą figurę innym, to winy szukałbym jednak w zespole nap. Spróbuj na większej wysokości zanurkować, nabrać prędkości, potem wyprowadzić i od razu na bok. Jeśli choć przez krótką chwilę się utrzyma, a potem zacznie się zniżać, to znasz już odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest podobnie oklejony do antkowego

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=36466&highlight=#36466

nie powiem pewne problemy z orientacją można mieć, ale jak ktoś już trochę latał to sobie poradzi. Generalnie "połapywanie się" polega na pociągnięciu do siebie steru wysokości i już widać czy model pochylony jest do nas czy w przeciwną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

antek116 napisał/a:

 

To napisał mieczotronix, nie ja :)

 

Z czystym sumieniem mogę napisać że mój Extrim gotowy do lotu waży 510 gram.

Waga jest prawdopodobnie wynikiem zastosowania bardzo lekkiej folii i wyposażenia, być może także klejenia wikolem dozowanym ostrą wykałaczką, umożliwiającą precyzyjne operowanie.

Jak juz napisałem zastosowany silnik nie powala mocą, ale w zupełności wystarcza do wykonywania klasycznej akrobacjii, troche gorzej z 3D, cokolwiek to oznacza :) .

Model jest chwilowo uziemiony, ale myślę, że przesunę mu środek ciężkości lekko do tyłu. Teraz jest dokładnie na osiach serw napędzających lotki. wtedy zobaczę co się stanie.

Możecze się śmiać, ale dla mnie budowa wcale nie była łatwa :wink: . Konstrukcja była trochę prostsza niż Flipera , lecz oklejanie folią termokurczliwą sprawiało mi trochę kłopotów, chyba wolę japonkę. Była to bardzo delikatna folia Solarfilm Solite i miałem problem z dobraniem odpowiedniej temperatury. Ale jak widać jakoś poszło, i nie wygląda źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oblatałem dzisiaj Extrima którego wygrałem na forum dawno temu...(dzięki Hubert :wink: ) pierwszy lot - wszystko ładnie tylko trochę za bardzo przedni SC no to podciągnąłem trymerem i wszystko gra, kilka beczek, ciasnych pętel i żyletek, lądowanie na dość dużej szybkości mimo bardzo niskiej masy modelu - 545g! do lotu :) podczas drugiego startu zahaczyłem o coś wystającego z ziemi :/ urwało się kawałek tej balsy z tyłu i wyleciał kierunek, model lekko do góry i jako że wypadł kierunek i wychylił się znacznie model zawadził skrzydełkiem i trochę się odłamał nosek, jutro troszkę CA i dalsze próby, muszę zmienić śmigło na jeszcze większe :devil: chociaż z tym zawis robi na trochę ponad połowie gazu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zakupiłem tego brzdąca i musze przyznac, że to mój najlepszy akrobacik własciwosci ma super i zaczyna pokazywac pazurki z tylnym sc duzymi wychyleniami imega expo mój potrzebował 70% i dopiero stał sie spokojniejszy na tyle ,że mozna cos precyzyjnie pokrecic juz wiem,że ten model zostaje na kilka sezonów jesli go nie zabije. http://pl.youtube.com/watch?v=AV0O6Q0wvAQ

 

f521332ec05bf0ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik przyznam kaszanka tzn dobry,ale nie do tego modelu został mi z deproniaka e max 2822 ze smigłem 9x5 do zawisu i leniwego odejscia starcza waga hmmm trudno powiedziec pakiet 1200mah jakies 100g silnik około 30g serwa tower pro 1.8kg SG 91R model moze byc troszke lżejszy od pozostałych extrimów tak twierdził Pan od którego go kupiłem podobno jest z selekcjonowanej balsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "każden jeden" extrim jest z selekcjonowanej balsy.

więc to żadne halo :)

znaczy - marketingowe gadanie - kup pan ten samochód, bo ma cztery koła i jeszcze zapasowe gratis. no i opony bezdętkowe - najlepsze!

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11min szalenstwa pakiet hobbycity 1200 30C.Dodam jeszcze, że silniczek jakos 40zł i spasował idealnie wystarczy przykrecic stopke, silnik i wychodzi w masce z zapasem 3mm bez przerabiania budki.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z modelu jedna rzecz mnie rozsmieszyła a dokładnie mocowanie kabiny na wkładanie precika w rurke na wylot przez kadłub wywaliłem to i blokuje kabine srubeczką z góry która dociska plexi kabine.

 

833554c7b624144c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
no ładnie, ładnie, tyle co mój w "latająca cegła mode" 700g z pakietem 2200.

 

Latałem ostatnio chwilkę Extrimem Szymona .Z tego co mi mówił to ważył do lotu 750g.Pakiet też 2200 3s .Nie znam oznaczeń silnika jaki wsadził do tego Extrima ale powiem tylko że na full gazu rozerwało śmigło GWS.Po założeniu APC na około 3/4 gazu szedł pionowo do góry i pewnie znikł by w chmurach.Przeżyłem szok.Wbrew pozorom dało się przy tej wadze łagodnie podejść do lądowania i wcale nie przy jakiejś kosmicznej prędkości.Gdyby było równo (asfalt albo coś podobnego) to spokojnie dało by radę wylądować na kołach.Jak Szymon poda typ silnika to sobie kupię takie dwa :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5244&Product_Name=Turnigy_C35-30_1400kv_Bell_Motor_30A

 

<- silnik mnie naprawde zaskoczył zarówno osiągami, jak i jakością wykonania :) Wprawdzie waży swoje, ale jest to naprawdę dobry silnik.

 

teraz przymierzam się do zakupu takiego oto silniczka, również turnigy

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2111&Product_Name=TURNIGY_28-30-azj_14A_1100Kv_Brushless_Outrunner do extry 3DBatix bo zakładam, że bedzie równie dobry.

 

A moj extrim faktycznie waży 750 g i lata przyzwoicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.