Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się właśnie posiadaczem tego cuda, a raczej puzzli z których podobno ma wyjść taki piękny samolocik.

 

Nie mniej chciałbym zadać czysto praktyczne pytanie - ile folii potrzebne jest na ten model oraz czy lepiej kłaść Oracover Standard czy Oralight ?

 

Kolejną kwestią jest napęd - najchętniej zamontował bym C2830-1050 gdyż leży nie latany ani razu, jedynie sprawdzony od roku w szufladzie.

Serwa, które planuję zamontować to standardowe SG-90 lub HXT900.

Zawiasy, które załączył producent nie wzbudzają zaufania - silikonowe. Może wymienić je na plastykowe ze sztyftem ?

 

Prosiłbym o jakieś sugestię odnośnie postawionych wyżej pytań.

Z góry dziękuję za pomoc Kolegom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie mniej chciałbym zadać czysto praktyczne pytanie - ile folii potrzebne jest na ten model oraz czy lepiej kłaść Oracover Standard czy Oralight ?

Nie wiem ile potrzeba folii, ale myślę, że rolka 2m spokojnie wystarczy. Co do rodzaju folii to Oralight jest trochę lżejsza niż Oracover Standard, poza tym i grubością nie ma żadnych różnic, więc myślę, iż Oralight będzie lepszym wyborem. Zawiasy oczywiście można wymienić, chyba nie będzie z tym problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pisałem w poprzednim poście że kupuje nowy model :) I kupiłem!

 

Oto mój nowy extrim lżejszy o 100 g niż poprzedni-waży 650g.

 

Siedzi w nim:

silnik emax gt 2215/12 ze śmigłem 10x4,7

Esc ss 25-30a

Serwa, wysokość hxt 900, Kierunek hs-81 (na chwilę bo nie miałem innego pod ręką),lotki e-sky 8g

akumulator narazie 800mah ale zmieniam na 1300

 

Fotki przed oblotem z małym podwoziem (model nie chciał wystartować ze średnio przyciętej trawy i zawadzał czasami śmigłem o ziemię, więc zmieniłem na wyższe)i z odklejającym się pasem :) w czasie oblotu gdzieś go zgubiłem :]

 

zdjcie0290a.jpg

 

zdjcie0291st.jpg

 

zdjcie0294s.jpg

 

i po oblocie z wyższym (nawet za bardzo) podwoziem ze szprych rowerowych,odpowiedni wygiętych :oops: ale teraz amortyzacja przy lądowaniu powinna być bardzo dobra :lol2:

 

zdjcie0297b.jpg

 

zdjcie0298.jpg

 

Na tym silniku zapas mocy byłby fajny gdyby nie stary akumulator.

 

 

W powietrzu czuć to 100g mniej. Oblot odbył się na wietrze 6m/s więc nie fajnie się latało. Wystartowałem, zrobiłem kilka beczek i po minucie koniec-wylądowałem.

 

To tyle

 

___________________________________________________________________________

 

Polatałem trochę w weekend.A że sobota u babci to pojechali ze mną kuzyni i tata ;]

 

Powoli wczuwam się w model :) Całkiem inaczej lata się extrimem 650g i 750g.

 

Parę fotek :)

 

zdjcie0303.jpg

 

zdjcie0306a.jpg

 

zdjcie0308h.jpg

 

zdjcie0316x.jpg

 

Kapotaż :)

 

zdjcie0317u.jpg

 

Prostujemy i lecimy dalej :D

 

zdjcie0319d.jpg

 

zdjcie0326.jpg

 

zdjcie0331r.jpg

 

No i po lotach cały i zdrowy wrócił do domu ;)

 

zdjcie0304j.jpg

 

 

Model jest super,ale chce kupić coś większego :)Czyli krok dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa, które planuję zamontować to standardowe SG-90 lub HXT900.

Zawiasy, które załączył producent nie wzbudzają zaufania - silikonowe. Może wymienić je na plastykowe ze sztyftem ?

 

Serwa OK. Zawiasy zostaw - są OK. Miałem 2 extrimy więc więm o czym mówię. Folia - jak najlżejsza, używałem Solarfilm SoLite. Wystarczały 2 małe rolki.

 

Silnik wybierz dopiero jak zbudujesz model. Wcześniej nie ma sensu, bo nie wiesz ile to będzie ważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Extrim został skończony, oklejony, wyposażony i okablowany. Nawet pojeździłem nim na podwórku - świetnie służy do zamiatania liści :). Pawel_W - masz niestety rację - mam drobny problem z wyważeniem modelu, środek ciężkości wychodzi 6-8 mm za dźwigarem skrzydła.

Chciałbym go bardzo oblatać jednak mam niezłego pietra - czy model nie jest zbyt ciężki na ogon. Ponadto obawiam wpływu wysokiej trawy na folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam, właśnie skończyłem składać extrima i zastanawiam się nad odpowiednim doborem wyposażenia. Waga oklejonego modelu bez elektroniki wyszła ok. 350g.

Największy problem mam z wyborem silnika. Poniżej przedstawiam kilka propozycji. Całe wyposażenie chciał bym skompletować z HK.

 

1)silnik:

Turnigy D3530/14 1100KV

Turnigy D3536/8 1000KV

Turnigy Park480 1020KV

Turnigy Park480 1320KV

2)ESC TowerPro W30A

3)Serwa HXT900

4)Pakiet LiPo Turnigy nano-tech 1300mAh 3s 25~50C 119g lub Turningy nano-tech 1600mAh 3s 25~50C 143g

 

Chętnie rozważę inne konfiguracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5244__Turnigy_C35_30_1400kv_Bell_Motor_30A.html na tym silniku latałem Extrimem. Polecam. Tylko pod żadnym pozorem nie zakładaj śmigieł GWS pomarańczowych. Ten silnik rozerwał takie na kawałki. Do tego motorka pakiet 3s regler 30-40A i śmigło 10x4.7 czy 10x5 APC E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.