Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę dużyy ten akumulator,celowałbym w 1000mah.

 

A to pana pierwszy model?Pytam się bo nie jestem przekonany po pytaniu:

 

"Jeszcze pozostanie do dokupienia odbiornik z nadajnikiem. Jakieś sugestie do ceny 500zł?"

 

 

Jeżeli nie, to dużo osób decyduje się na turningy 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak, pierwszy elektryk, ale wcześniej bede chciał polatać jakimś trenerkiem w celu nabrania wprawy oraz na dwie aparatury. Może jakis forumowicz ze Szczecina pomógł by oblatać Extrima? Narazie planuje rekreacyjne loty by z czasem jakieś akrobacje kręcić.

 

Także myślałem nad nadajnikiem Turnigy 9 lecz było kilka zonków z jego zasięgiem. Ciekawe czy już wady wieku "dziecięcego" zostały wyemilinowane i z jakościa wykonania się poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory extrimem latałem na 1000mAh 3s 25C ale już były trochę wyssane i traciły napięcie szybko. Teraz kupiłem 1050mAh 3s Rhino z prądem ładowania 5C :)

Jeszcze ich nie testowałem ale zapowiadają się nieźle :)

 

 

Malker, mam je - są świetne, przeżyły już dużo, ładowanie 5.2A, przypadkowe zwarcia, moje najlepsze pakiety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Czy ktoś mógł by podpowiedzieć jak skonfigurować w aparaturze Turnigy 9X v2 lotki by się obie ruszały bez podłaczania kablem Y. Przecież jest jeszcze sporo kanałów wolnych, a działa mi tylko jedna lotka gdy ruszam prawo lewo drążkiem lewym w ustawieniu Mode2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Był oblot:)Prawie bez strat hehe.

 

Pierwszy lot,start z ziemi ze średnio podciętej trawy,wieczór(20:00).Pół gazu,dźwignia wysokości w dół na 30% i poszedł ;). Latam może minutkę i myśle sprawdze czy wszystko ok z silnikiem itd ok,więc ląduje,troche za mocno opadałem,ale myślałem że wszystko ok będzie-a jednak nie.Wyrwałem podwozie(śruby nylonowe pękły także nic w konstrukcji się nie stało.Następne 5 lotów bez podwozia.

 

 

Beczki kręci bardzo szybko,wogóle model jest dość szybki.Nie będę się powtarzał,powiem tylko-super model :)

 

:oops:

Pare fatalnej jakości zdjęć-było ciemno i miałem źle ustawiony aparat,

 

https://picasaweb.google.com/106924054140320643039/Extrim3dOblot?authkey=Gv1sRgCOSmzpGzzenyOw#

 

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Także miałem w ten weekend loty. Jednak to był mój pierwszy lot i okazał się ostatnim. Najpierw bez załączonego silnika wyrzuciłem Extrima z ręki by zobaczyc czy będzie leciał prosto. Od razu go ściągnęło do gleby. Lekko podłamało się skrzydło w miejscu jego mocowania co nie wykluczało dalszych lotów. Model wystartował z kół i bez kłopotu wzniósł sie na 2 metry gdyż aby nie odleciał za daleko wyłączyłem mu gaz i runął w ziemię "nosem". ucierpiało podwozie z aluminiowej blachy (zbyt miękkie i chyba zastosuje tak jak tu polecacie drut z zestawu). Później już nie chciał się wzbic do góry puszczając go z ręki. Jakby nie miał mocy i zrobił na chwile "zawis". Czy powodem tego mogło byc uszkodzenie się po pierwszym locie łoża silnika przez co zmienione zostały katy wychyłu, bo po kolejnej próbie silnik całkiem odpadł od modelu, a łoże było w kawałkach? Tak wiec pierwsze loty nie były owocne i w dodatku prawdopodobnie padł pakiet bo ładuje się już druga dobę i po podłączeniu silnik nawet się nie "odezwie", a w odbiorniku nie świeci się czerwona lampka. Silnik będę musiał zamówic nowy bo odkleił się jeden magnes. Co mogło rozładowac do zera pakiet? Po lotach był naładowany bo serwa działały, a przecież długo próby latania nie trwały bo zaledwie ok. 5 minut. Jak posklejałem łoże silnika i to już nie chciał odpalic. Dokładnie nie pamiętam już ale chyba pakiet rozłączyłem.

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także miałem w ten weekend loty. Jednak to był mój pierwszy lot i okazał się ostatnim.

 

witam!!!

 

kolego już na starcie wszystko sknociłeś...

 

nikt kto ma choć trochę pojęcia o aerodynamice nie wypuszcza z ręki silnikowego akrobata aby sprawdzić czy poleci,to nie szybowiec!

 

powinieneś poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego aby sprawdził i oblatał twój model.

 

extrim to model konstrukcyjny a zarazem delikatny,naprawa będzie długa i kłopotliwa.do nauki latania najlepsze są modele z EPP ,wytrzymują dosyć twarde lądowania.

 

myślę że podczas twardego lądowania uszkodziłeś pakiet i dlatego nic nie działa.jeśli jeszcze jest spuchnięty to tym bardziej.nie próbuj go ładować gdyż wewnętrzne zwarcie może uszkodzić ładowarkę lub wywołać pożar.

 

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nikt się nie kwapił z pomocą do oblatania modelu, choc wysyłałem maile do modelarzy w okolicy. Uszkodzeń dużych nie ma. Łoże już naprawione a może dziś zabiorę się za wzmocnienie skrzydła i zamiast małych kawałków sklejki do obsadzenia skrzydła w osi modelu zastosuję pręty węglowe.

Co do pakietu to czy po każdym takim lądowaniu one padają? W takim razie początkujący może się nieźle zrazic do tego sportu. kret był niewielki i pakiet po powrocie do domu był sprawny. Ładowałem go 2 doby i nie jest spuchnięty. Lecz nie naładowałem go o ma 8,2V , a jest to pakiet 3S.

Czyżby to totalny zgon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pakiet 5s3000 padł swego czasu na glebę z ok. 20-30m i nic się mu nie stało. Ot, stwierdził że nie podoba mu się w modelu i wysiadł. Ładowanie LiPo 2 doby ?!?! Jaką ładowarką? Przecież pakiet lipo prądem 1c ładuje się ok. półtorej godziny! Obawiam się że sam mogłeś go zabić i masz naprawdę szczęście że się nie zapalił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.