Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako że nadażyła się okazja to nie długo będe miał extrimka.

 

Pytanie do klegów o silnik(nada się)nie zależy mi na super extra 3d tylko na polataniu koło bloku.

Silnik:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5354

 

Regiel:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6460&Product_Name=Hobbyking_SS_Series_25-30A_ESC

 

Akumulator:

 

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9163&Product_Name=Turnigy_1000mAh_3S_20C_Lipo_Pack

 

i 800 mah 3s 25c flightpower

 

serwa (już w modelu):

 

Kierunek hs-81,wysokośc hs-81 lotki e-sky

 

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pawel_W,

 

 

Zastanawiałem się nad tym motorkiem ale mam ograniczony budżet bo oprócz wyposażenia do extrima i samego extrima kupuje ładowarke.A ten silniczek? http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5244&Product_Name=Turnigy_C35-30_1400kv_Bell_Motor_30A było by mi łatwiej skłon i wykłon ustawić. Co myślicie? i jakie kólka polecacie na start z trawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

 

Ustawiłem w Extrimie wysokość jakieś 45 stopni, kierunek maks dostępny, lotki jakieś 40 stopni. Alchemique poleciał i powiedział że ZA DUŻO STERÓW!

 

Wniosek - model reaguje na stery niesamowicie. Na początek dałbym po 1-1,5 cm na lotkach przy nasadzie, wysokość po 2-3 cm i kierunek tak samo. Do treningu i spokojnego latania będzie dość. Do wariactw i 3D - kierunek ile wlezie, wysokość 45 stopni, lotki po jakieś 30 stopni. Wystarczy z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już extrim kupiony :) dam fotki (narazie z allegro) :D

Wyposażenie:

Serwa:

Lotki:2 x e-sky 8g

Kierunek: Hs-81

Wysokość: Hs-81

Silnik: Emax 2822

Regulator:Hk 25a-30a

Akumulator: Turningy 1000 mah 3s 20c

 

Serwa Hs-81,w przyszłości do wymiany na hxt 900 lub jakieś inne 9g

 

1228842364.jpg

 

12288423641.jpg

 

12288423642.jpg

 

12288423643.jpg

 

 

Powiedcie mi tylko jakie tanie podowzie z kółkami z hk ? Starty z trawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech potomstwo 2,4...hehe

możesz jeszcze inaczej zrobić, w castoramie masz płaskowniki aluminiowe, taki jak by ciebie interesował kosztuje chyba ...4zł i sobie wygniesz jak będziesz chciał, nawiercisz otworki i w górę, a koła kup w np: nastik.pl albo model-fan.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował bez podwozia i bez kół bo podobno jest za duże do tego modelu

no trochę...

 

możesz jeszcze inaczej zrobić, w castoramie masz płaskowniki aluminiowe, taki jak by ciebie interesował kosztuje chyba ...4zł i sobie wygniesz jak będziesz chciał, nawiercisz otworki i w górę

przerabiałem ten temat w katania artexowej. rozwiązanie mocne ale małe ugięcie... i koniecznie na śruby plastikowe. ja miałem stalówki i rwało klocek. płaskownik alu 2mm.

 

ewentualnie podwozie z drutu wygięte i to wszystko.

3mm sprężysty i jest git.

 

może wrócę do węglówki, bo te co miałem łamało się od bardzo wysokiej trawy w jakiej zdarzało mi się lądować (łąka). teraz korzystam wyłącznie z lotniska lub z drogi (trzeba mi trochę wprawy żeby się zmieścić, ale daje radę)

 

jak sprawiłem sobie tp sg-90 na kierunek to ostatnio startowałem z trawy. przy masie 770 gram i wysokości trawy około 5cm potrzebował trochę rozbiegu ale poszedł :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.