Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja miałem 2200mAh umieszczony w połowie na półce a w połowie na skrzydle. Spód półki z naklejonym rzepem i akumulator też. Nawet to się trzymało i Extrim dawał radę (świeć Panie nad jego balsianą duszą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pakiet nie mieści się na przeznaczonej dla niego półeczki to zmień pakiet .... albo model. Pakiet należy dobrać do modelu a nie odwrotnie :rotfl:

 

Latałem na 3s 1800 mAh Fullymax a teraz latam na 3s 1500 mAh Kokam i oba się mieszczą w "fabryczną" półkę. Głębokość osadzenia pakietu reguluje wyważenie a od przodu mam wklejone epp aby pakiet nie wpadał zbyt głeboko i jest ok.

Nie bardzo widzę możliwość osadzenia pakietu na skrzydle :?:

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o miejsce którego wszędzie w Extrimie jest dużo ale o trwałe, wygodne i łatwo dostępne miejsce na pakiet.

 

Ta półeczka jest moim zdaniem ok i nie trzeba kombinować z rzepami, taśmami których zaciągnięcie wymaga zdjęcia śmigła i osłony. Kolega "mmm" w modelu Zlin miał takie miejsce na pakiet że za każdym razem przy zmianie musiał ściągać śmigło i osłonę silnika ...... po kilku lotach powiesił go na ścianie :lol2:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce dość dziwne i trudno go polecić .... jako uniwersalne.

 

Mały pakiet łatwiej umocować i nie czyni uszkodzeń ale większy w tym miejscu przy "mało precyzyjnym lądowaniu" może z góry skrzydła znaleźć się szybko na jego spodzie :lol2:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to, żeby miejsce było uniwersalne, tylko o to żeby model latał jak najlepiej co mam osiągnięte dzięki wyważeniu i w miarę małej masie. Poza tym, czy nie chodzi o to żeby doskonalić technikę latania żeby wszystkie lądowania był precyzyjne? ;)

 

Nie wyrażam opinii globalnej, że dla każdego pakietu w każdym Extrimie to dobre miejsce - w moim Extrimie, przy moim pakiecie sprawdza sie to idealnie.

 

Jak dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Extrim oblatany!!!

 

1 próba: trzeba zwracęc uwagę na wiatr, bo model puściłem trochę pod kątem do wiatru, przechył na lewe skrzydło, a, że ostatnio latałem szybowcem tylko ze sterem kierunku... gleba. odkleiła się lotka. trochę CA i próba numer 2.

 

2 próba: stert ideał pod wiatr. model powoli nabiera wysokości, beczki, pętle. 15 minut więc lądujemy... nie lubię latać na tej łące, którą używam jako lotniska, bo na środku stoi ogromne drzewo... widzę, że model leci prosto na nie więc przechył na lewe skrzydło i już było za późno... gleba. zgubiłem śrubę od maski i pękła w kadłubie wręga pod dźwigarem. już nie było czasu na CA, bo trzeba iść do pracy.

 

jak to z nowym modelem bywa trzeba go poznać, no i wiadomo NERWY...

 

wyposażenie:

- silnik turbojet 3530/10 1400 kV ze śmigłem master airscrew 9x6 (za duże do posiadanego pakietu, powinno być 8x4, a mam jeszcze APC 7x5-nie za małe???)

- pakiet turnigy 2200mAh 20C/30C 3S

- regiel towerpro mag8 25A

- odbiornik hitec hfd-08ro

- serwa 3x turnigy tg9e (lotki i wysokość) + e-sky 8gram na kierunek

 

waga RTF 770 gram.

 

wieczorem podam ile wyszło z pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten pakiet 2200 na 1300 i zobaczysz co tracisz.

To prawda zmniejsz ten pakiet a model sporo zyska na możliwościach - ja latam na 1500 z silnikem AXI 2211/20 i jest super.

 

Śmigło jak sam stwierdziłeś zbyt duże dla 1400 kV a na pewno zbyt ostre, spróbuj z 9x4,7 lub 8x4 ..... ze śmigłem 7x5 to raczej dobrze nie będzie.

- powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.