Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio oblatałem drugiego Extrima. Waży coś koło 600g. Wyposażenie:

 

Silnik: Keda A22-10S

Śmigło: APC-SF 10x4,7

Regiel: 30A z ABCRC który dostałem do testów (recenzja wkrótce)

Serwa: 2x Gulong 9g (jak wyżej), 2xHXT900

Pakiet: 3S 1000mAh 25C Turnigy

Odbiornik: Corona RP8D1

 

Zdjęć nie będzie bo jest brzydki:P

 

W porównaniu do pierwszego mojego Extrima wyszedł cięższy pomimo mniejszego pakietu, ale co ciekawe - lata sporo lepiej, nie wiem czy to kwestia tego, że nauczyłem się tego i owego jeśli chodzi o 3D czy to kwestia zupełnie innych ustawień i wyważenia. W każdym razie, jak to mawiamy w Radawcu - wisi :P Ale nejlepsze i tak są snap rolle :D Ten model jest pancerny, bo wytrzymuje takie rzeczy, że mnie boli, kiedy to robię zupełnie jakbym siedział w środku.

 

Co ciekawe - ten silnik TEORETYCZNIE przyjmuje maksymalnie 16A. Na moim śmigiełku bez redukcji obrotów brał coś koło 24, więc zjechałem "wychylenie" kanału do jakichś 55%, tak że przy maksymalnych obrotach silnik bierze 18A. Efekt? Rakietowy, powiedziałbym. Zasuwa jak wściekły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Niestety po kilku lotach miałem pewne "nieporozumienie" z modelem ;) i muszę odtworzyć wręgę silnika, stąd mam pytanie konstrukcyjne, jakie zadanie spełnia element nr 17, który przechodzi pod kątem wewnątrz wręgi silnika (zaznaczony strzałką):

 

ext17.jpg

 

Tworzy wewnątrz wręgi silnika "tunel", który idalnie pasuje na pakiet 1000-1300 3S, czy to jest właśnie pierwotne miejsce jakie przeznaczył konstruktor na pakiet? Czy spełnia jakieś inne zadanie? Bo samej wręgi silnika raczej nie wzmacnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,czy jeśli dam silnik słabszy np.Tower Pro (z ciągiem jakieś 300 gram

) jakiś to będzie leciał wolniej,bo z tego co widziałem jest w miarę szybki,a ja jestem początkujący,(a poza tym w tej cenie nim innego balsianego nie będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pierwszy model, to się nie nadaje. Absolutnie. Latam od 12 lat, 3D latam 2 rok i dopiero teraz doceniam możliwości tego modelu. No a co do silnika... Z silnikiem o mniejszym ciągu nie będzie leciał wolniej, niestety. Ale tak jak pisałem - jeśli to model na start, to zapomnij o nim, bo zrobisz 3 loty w jednym - pierwszy, ostatni i jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym co pisał Paweł.

To nie jest trenerek.

A to że jest łatwy do zrobienia , to niczego nie zmienia.

Zostaw model na czas aż się nauczysz dobrze latać dajmy na to RWD-5 a potem jakimś innym modelem, bo inaczej :ass: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie dajecie mi szanse na opanowanie extrima? do tej pory latałem: szybowiec, trener, wicherek, guppy2 i katana.

 

szukam czegoś do pokręcenia beczek za domem (bo łąki mi pozabierali, a do lotniska 27km), i z braku info o su-31 ( http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=27458 ) zwróciłem uwagę na extrima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zamówiony...

i to całkiem przypadkowo! w sklepie artex-u trzeba uważać, bo po kliknięciu tylko 1 raz dalej już złożyłem zamówienie.

choć miałem go brać w innym sklepie.

skoro już zamówiony to co powiecie o wyposażeniu:

- odb. hfs-06mt

- serwa turnigy tg9e lub tp sg-50/90 (nie pamiętam)

- silnik GE A2212-6T 2200kV (nie wiem czy sprawny, bo miał kreta i spalił się do tego regiel)

- regiel tp 25A (dopiero przyjedzie)

- pakiet dualsky 1300mAh 2S

razem około 200gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przeczytaj sobie wątek i zobacz jakie silniki chłopaki w swoich Extrim' ach montowali, ja miałem Turnigy CD ale nie ma go na stronie Hobbycity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam KEDA A22-10S + regiel 30A i śmigło 10x4,7 APC SF. Obroty silnika trzeba zmniejszyć, tak żeby maksymalnie brał ok. 18A na ziemi. To najlepszy silnik, jaki miałem w Extrimie (a miałem 3 różne), trzeba jednak pamiętać o tym żeby nie wcinał za dużo prądu - musi mieć albo dobrze dobrane śmigło, albo trzeba skontrolować ile bierze prądu i dobrać maksymalne obroty. Przypuszczam że na 8-9" śmigle będzie świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.