Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
mi sie podobalo.

 

Extrim pasuje każdemu, to udany model i dobrze lata.

Waga na pozimoie 700 g do lotu jest optymalna i nie ma co przesadzać z odchudzaniem czy zmniejszaniem pakietu. To nie jest halówka tylko model do latania na wolnym powietrzu.

 

Ładnie się prezentuje model w tym zółto-granatowym "ubranku" :wink:

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga na pozimoie 700 g do lotu jest optymalna i nie ma co przesadzać z odchudzaniem czy zmniejszaniem pakietu.

 

620g, pakiet 3s 1000 25C, 6-7 min lotu w zależności od tego jak bardzo mocno go męczę. Dla mnie bomba, więc z tymi 700g się nie zgodzę. No ale co kto lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam z pakietem 1500 mAh a model ma juz kilka napraw za sobą :-)

 

Pisząc waga optymalna miałem na mysli, że dobrze lata w okolicach tej wagi i nie jest konieczne odchudzanie modelu lub zmniejszanie pakietu aby model prawidłowo zachowywał się w powietrzu.

Kolega "lonba" pokazał powyżej ładny model o wadze 730g i prawdopodobnie też dobrze lata - wiadomo im mniej waży tym lepiej ale bez przesady. Stosując się do instrukcji montażu i nie ażurując dodatkowo przekroju ciężko jest zejść poniżej 600g do lotu a większy pakiet lub mocniejszy silnik daja tą różnicę o której piszesz, moim zdaniem, bez większej zmiany charakteru modelu.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik "z tej stronki" to nie jest jedyne kryterium wyboru. Sam sobie odpowiedz jaki charakter lotu preferujesz .... szybko i dynamicznie czy freestyle 3D. Do zwisu lepszy silnik wolniejszy z dużym śmigłem a do dynamicznych akrobacji szybszy i mniejsze śmigło.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblatałem swojego extrima tak wygląda

72aba7cc7a699fb3med.jpg

To pierwszy model w wersji kit jaki złożyłem. Waży 900g, ale ma ciężkie wyposażenie.

Silnik to Turnigy SK3530-1100, regulator TURNIGY Plush 40 z wielkim zapasem, akumulatory 3s 2200mAh.

Model lata super, początkowo bałem się go nie rozbić bo nigdy nie latałem modelem 3d. Beczki ,pętle kręci bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocujecie pakiety? Bo za nic nie potrafie wymyślić jak w tą dziurę wcisnąć pakiet i go zacisnąć rzepem. Ma ktoś jakieś zdjęcie?

 

Ja latam na akumulatorach 2200mAh i wciskam je w tą półkę. Pakiet wystaje około 1cm. Żeby dalej nie wpadł jest zapięta opaska zaciskowa na szkielecie od mocowania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.