Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam już prawie całego extrima posklejanego i tak przeglądając wasze zdjęcia nie mogę się nadziwić jakim cudem udało się wam tak ładnie i równo powycinać owiewkę. Z moich doświadczeń z kabinkami heli wiem, że to trudne zadanie. Ktoś mi może coś podpowiedzieć?

 

Inna sprawa to zamocowanie owiewki do kadłuba, ale tu już coś wymyślę.

 

Martwi mnie to, iż został mi jeden element ze sklejki 0,4mm, którego nie mogę nigdzie wypatrzeć w instrukcji. Kształt to ma taki, jak ta sklejkowa prowadnica podwozia. Co z tym należy zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączę się do pytania (częściowo) o mocowanie kabinki/owiewki.

Powolutku kończę bestię i doszedłem do montażu kabinki i tu mam problem.

Na niektórych zdjęciach na forum widać że kabinka leży idealnie na latającym już modelu ale nie ma żadnych śrub czy wkrętów - po prostu idealnie przylega. Próbowałem montować na "siłę woli" ale jakoś słabo się trzyma ;D

 

Mogę prosić o podpowiedź lub najchętniej fotki w przybliżeniu z króciutkim opisem jak to cholerstwo estetycznie przymocować do reszty samolotu bez używania młotka,gwoździ,śrub,blachowkrętów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę - zanim zaczniesz szukać - nie chodzi mi o całą kabinę (bo tu mam faktycznie na neodymki) a tylko o SZYBKĘ/Owiewkę tylko i wyłącznie.

 

Gdzieś już doczytałem że można na UHU Por - ale na waszych fotkach (forumowych) nie widać kompletnie żadnej masy jako spoiny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: O żesz Ładziak mordo ty moja :) Nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje :oops:

Fajne !

 

A propo (to mały OT) muszę spytać Ładziak- Czy ty masz studio foto ? Bo twoje (o ile się nie mylę ) fotki wyglądają jak z katalogów na tle podłogowo-ściennym bez przejścia cieni i załamań...tzw mniodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłą opinię... i mam nadzieję, że rzeczywiście chodzi o moje fotki! To znaczy nie moje, a przeze mnie robione :P

Czy ty masz studio foto ?

Nie, mam dwa kawałki białego brystolu A1, za złotówkę z groszami oba, które kładę w pobliżu okna balkonowego (bo duże, więc jasne) w ten sposób, że większość leży na podłodze, a fragment zawija się na ścianę. Ot i cała tajemnica :D .

Teraz - po kilkunastu fotografiach zrobionych w ten sposób - wybrałbym brystol jasnoszary - nie wiem dlaczego, ale myślę, że byłby lepszy.

Jestem kompletnym amatorem i fachowiec na pewno znajdzie masę błędów, ale i tak się cieszę, że mogę zaprezentować swoje modele i do tego fotki zostają zauważone :D.

Aha, cykam Canonami: IXUS 400 oraz do niedawna S3, który ostatnio zmieniłem na S5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdę na górnika przodkowego ale dorzuce swoje trzy grosze do starego tematu.

Ponieważ zdarza mi się latać o zmierzchu dosyć często postanowiłem doposażyć mojego EXTRIM`ka w oświetlenie. Poza kryciem kesonu ( o ile nie mylę pojęć) dostał diodki SMD. Dlaczego SMD ? Ponieważ miałem , ponieważ są mniejsze (ich wymiar to jakieś 1mmx1,5mmx1,5mm) i ładnie rozpraszają światło którym świecą. Od razu zaznaczam że to oświetlenie NIE będzie służyło do lotów typowo nocnych a tylko jako pomoc o zmierzchu :wink:

Poniżej mam nadzieję uda mi się wstawić fotki tego co stworzyłem :mrgreen:

img5848jo7.th.jpg img5850edited1am0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł dzisiaj do mnie mój Extrim, to przyjemność trzymać znowu w ręku balsę po tylu latach. :D

Przeglądnąłem wątki o Extrimie i na początek taka sprawa, jak przydymić kabinkę. Gdzieś kiedyś obił mi się ten temat, ale nie mogę teraz znaleźć, a po fotkach gotowych widzę że zdecydowanie ładniej by z ciemną szybką wyglądał. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek.

Właśnie rozsądek kazał mi skończyć i wyjść z modelarni.

Palce już nie mają tej sprawności co kiedyś, ale jakoś udaje mi się skleić częściej model jak paluchy razem. :D

Jak sobie przypomnę młode lata i klej kostny stolarski, kiedy się coś pokleiło to do rąk można było wziąć dopiero następnego dnia, oczywiście jak się od stołu oderwało.

Dziś idzie to tak dobrze, że na opakowaniach powinno być ostrzeżenie „nie otwierać to wciąga”, ciężko przerwać prace.

:lol2:

DSCF3225.JPG

A to efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mój Extrim skończony, co prawda jeszcze nie stoi na właściwych kółkach, jednak nie wytrzymałem i publikuję zdjęcia.

Trochę to trwało, ale tak to jest przy pierwszym modelu, jak trzeba tworzyć całe zaplecze sprzętowo materiałowe. Waga osiągnięta, tak jak na zdjęciu i z pakietem 665g.

DSCF3416R.jpg

DSCF3422R.jpg

DSCF3424R.jpg

DSCF3428R.jpg

 

Wyposażenie:

Ez-Fly 2000 mAh 11,1V 16C

EMAX-BL 2215/25

ESC Dynam 25 A

Tower Pro SG 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.