Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Powiem krótko - mój Extrim ma gotowe w 90% skrzydła, w 80%kadłub, w 100% stateczniki, jeszcze szlifowanie i lecimy z folią...ten model ZDECYDOWANIE za szybko się składa :) A ja i tak muszę czekać do środy na silnik...

 

Pytanie do tych, co latają na Welgardach serii 22-12-cośtam - przerabialiście łoże silnika? Jak dla mnie, to silnik sie nie zmieści pod osłoną... czy może się mylę? Jak ta sprawa wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, co latają na Welgardach serii 22-12-cośtam - przerabialiście łoże silnika? Jak dla mnie, to silnik sie nie zmieści pod osłoną... czy może się mylę? Jak ta sprawa wygląda?

 

Latam na A22/12/10 i silnik spokojnie mieści się pod osłoną. Praktycznie wystaje tylko ośka poza osłonę. Mogę wrzucić fotki jak potrzeba. Silnik na krzyżaku. Potrzeba tylko w łożu wyciąć otwór na zabezpieczenie ośki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w czwartek w godzinach popołudniowych listonosz przyniósł mi exTRIMA. zacząłem go sklejać w piątek ok 17. powiem tyle że należy uważać żeby nie wkleić części 1B!! a po drugie warto mieć obok siebie zmywacz do paznokci bo nie raz mnie ocalił. lepiej 3 razy pomyśleć zanim się coś przykleji. a teraz fotki:

 

075f106acbe9e326.jpg

 

 

ff9b7644cea97f0f.jpg

 

 

707dae0135a81f11.jpg

 

 

a9406b2870e27df6.jpg

 

 

bfbaa2d3e17eea62.jpg

 

 

jeszcze troche zostało do zrobienia ale dzisiaj sobie dam chyba spokój a może....... . jedyne co mnie troche denerwowało to to że w instrukcji chcieliby poskładać cały model na jednym obrazku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mnie troche denerwowało to to że w instrukcji chcieliby poskładać cały model na jednym obrazku

 

Bo w sumie to kadłub niemal tak się składa.

Dlatego ja jedynie co przyklejam to te wzmocnienia na skrzydła ,a potem składam cały kadłub ,aż zostaje mi tylko mordka do złapania na gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój xTR (tak go skrótowo nazwę - a co, trzeba się wyróżniać :D) właśnie się okleja. Kadłub i stateczniki całe, ster kier. cały, lotki i wysokość od góry (dół w innym kolorze) skrzydła czekają w kolejce na żelazko... Plan ambitny na dziś to skończyć oklejanie - jutro ma wieczorem nie wiać i chciałbym cudaka oblatać :)

 

A jeszcze muszę okleić Wilgowe skrzydło - był mały wypadek drogowy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się pochwalę gotowym eXtrimkiem. OK, do gotowości brakuje mu wyważenia :)

Zastanawiam się jeszcze, czy jakiej szachownicy nie zrobić od spodu coby orientacja lepsza była :)

aha.. nie pytajcie mnie o wagę :) nie mam wagi :)

 

fa8d6b399934aa58.jpg

 

bf8e6dc8691712ea.jpg

 

147a37fa087152a9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie pytania o dobór śmigła rozwiewam: wszystko gra, model startuje na pół gazu, lata na 1/3, i pionowo idzie do góry. Oblatałem wariata, a co! :)

 

Sęk w tym, że szczęka została gdzieś na lotnisku, po tym jak mi padła w trawę po oblocie... Pierwszy lot, powinien być spokojny i wogóle... No i chyba był, nie licząc kilku korkociągów, pionowych ósemek, szybkich beczek, lotów na plecach i innych dzikich wygibasów :D Boże błogosław twórcom mojej MC-12 za to, że wyposażyli ją w dual rate'y i Tomkowi, za to że mi wbił do głowy żebym zrobił małe wychylenia lotek... Zrobiłem max wychylenie po ok. 25-30 mm na stronę przy kadłubie, DR'a na połowę tej wartości, no i muszę przyznać, że gdyby nie to, mogłoby być kiepsko :D Na wysokości DR'a nie miałem, miałem ustawione wychylenie rzędu 50% dostępnego mechanicznie, i cieszę się że nie więcej... Model i tak zakręca w miejscu niemalże :) muszę sobie dorobić dodatkowe wyłączniki do DR na wysokość - jako że nie latam 3D, wychylenia które mam są duuuuże, a nie zawsze potrzebne.

 

Co tam jeszcze - sam miód :) Start na pół gazu na kółkach 40mm ze sporej trawy, na 1/3 gazu lot poziomy z puszczonymi drągami, model potrzebował przestawienia trymera o 1, słownie jeden ząbek w lewo i leciał idealnie prosto :) prawie nie wiało, model na większej wysokości gdzie lekki wiaterek był leciał na obrotach silnika takich, jakie daje przestawienie trymera max do przodu z prędkością względem ziemi równą zero :) Po prostu sobie pionowo powoli opadał :) Poleciałem wysoko, zaciągnąłem wysokość i dałem kierunek - piękny koreczek, do momentu puszczenia drążków, łagodne wyprowadzenie i beczka! I jeszcze raz!

 

 

Niech jutro wieczorem nie wieje... :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.