Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Oklejasz skrzydło symetrycznie całe ,folia wprowadza spore zwichrowania i trzeba na to uważać aby nie wyszło ze skrzydła śmigło.

 

Do oklejania możesz używać zwykłego żelazka ,jednak to małe modelarskie jest wygodniejsze . Do tego powinieneś zapatrzeć się w opalarkę w celu naciągania folii.

 

Mocowanie skrzydła jest 3 punktowe, 2 sklejkowe elementy wklejasz w skrzydło .

Z tyłu jest tylko sklejkowa klapka ,nie wklejana tylko przykręcana na śrubę i to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no i ja mam pytanie odnośnie extrima :) poskładałem go, poszedłem z nim do modelarni i od razu instruktor "przyczepił się" do dźwigara, widzę jak Wy zakładacie skrzydło (rurka węglowa u góry, nacięcia na żebra na dole-ja miałem założone tak samo) i od razu reakcja instruktora czemu tak?- przecież to osłabia konstrukcie! po chwili myślenia też doszedłem do takiego wniosku, ponieważ węgiel jest mocny na rozciąganie a nie na ściskanie i jeśli będzie on u góry to prawie jakby go nie było, więc musi być na dole, nacięcia na żebra powinny być u góry, wtedy żebra są z ciskane a nie "rozrywane"("rozwarstwia" się balsa tam gdzie trzyma kropelka). Co Wy o tym myślicie?(w instrukcji -tam gdzie montaż skrzydła- jest też tak jak mówił instruktor, a z tego co widzę to wszyscy robią inaczej, chyba po to żeby serwo było na dole :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(w instrukcji -tam gdzie montaż skrzydła- jest też tak jak mówił instruktor, a z tego co widzę to wszyscy robią inaczej, chyba po to żeby serwo było na dole )

 

hmmm, ja złożyłem całość dokładnie jak w instrukcji z serwem na dole, prętem węglowym również na dole. Czy zrobiłem źle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyjaśnię może jak to jest z tym skrzydłem Extrima. Pręt węglowy jest u góry dźwigara a wynika to z konstrukcji skrzydła. Zapewniam że 80 cm skrzydło nie złamie pręta węglowego nawet o połowę cieńszego !!!

Druga istotna chyba uwaga to: skrzydło nie jest symetryczne jeśli chodzi o jego wznios i bardzo istotne jest aby jego górna część była linią prostą !! Tak tez należy montować płat do kadłuba !! (serwa wtedy oczywiście będą na dole skrzydła) W instrukcji zaś dźwigar pokazany jest odwrotnie z listwą ułatwiającą jego montaż. Podpowiem jeszcze że ta sama listwa bardzo ułatwia oklejanie skrzydła. Wystarczy ją delikatnie przykleić do stołu montażowego co zaś nie pozwoli zwichrować skrzydła przy oklejaniu. Oczywiście dla chcącego nie ma nic trudnego... :wink:

pozdrawiam

zbycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiQ27, chyba lubicie mój awatar, skoro wykorzystujecie go przy każdej okazji? :D .

Niedługo będę się bał wstawiać fotki na forum ;):P .

 

 

A jak jest obklejony extrim od spodu bo na jednym ze zdjec widac "cos" niebieskiego

Kadłub od dołu jest biały, skrzydła niebieskie z białymi lotkami, a statecznik poziomy biały z niebieskim sterem wysokości. Kontrastowa klasyka :D .

 

 

Taką tablicę przyrządów to bym chętnie przyswoił....

Format dowolny...

Proszę bardzo :D :

d3fcb698d647294cm.jpg

Tablicę zrobiłem wykorzystująć jakiś screen z netu z Flight Simulatora, chyba z Extry... :shock: ?

 

 

 

Teraz trochę wrażeń z kilku lotów modelem. Trymowania prawie nie było - dosłownie kilka "piknięć" wysokością i lotkami. Model ma bardzo duży zakres prędkości. Mój poprzedni fun-fly nie potrafił latać tak ekstremalnie. Nożowo faktycznie lata rewelacyjnie. W ogóle latanie nim to sama przyjemność :D .

Mój model waży sporo, 695 g gotowy do lotu - i to jest chyba maks do przyjemnego latania, a do 3D to chyba nawet za dużo.

 

Pytanie: przy szybkiej beczce obrót modelu nie następuje idealnie w osi kadłuba, ale jakby nad kadłubem Oś obrotu jest mniej więcej na szczycie kabinki i statecznika pionowego. Z beczki wychodzi jakaś śruba... Podejrzewam, że lotki różnie się wychylają, takie przypadkowe wychylanie różnicowe mi wyszło :? . Dobrze kombinuję? Co poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście!... ŻE NIE! :evil:

Zasugerowałem się instrukcją, która pokazywała wklejenie sklejkowego krążka wzmacniającego w okolicy wzmocnień lotek, a potem przy próbnym montażu nie chciało mi się tego poprawiać. Nie sądziłem, że zemści się to w locie - odchyłka jest klikustopniowa zaledwie.

Moja wina - feler objawił się i stąd moja sugestia o różnym wychylaniu lotek w moim pytaniu.

Ależ szkolny błąd :oops: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, przede wszystkim dziękuję za poradę!

Pomierzyłem, posprawdzałem, pobawiłem się ustawieniami w aparaturze i mam nadzieję, że najbliższe loty dadzą pozytywną weryfikację mojego majstrowania :D .

 

Tablica jest do wykorzystania dla każdego. Drukować i wstawiać - będzie mi bardzo miło :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiQ27, chyba lubicie mój awatar, skoro wykorzystujecie go przy każdej okazji

Obiecuję, więcej nie będę :)

Ale tak mi się samo skojarzyło po tym wątku o pilocie, a w zasadzie o braku pilota. Jak widać, reklamy Biedronki mają zły wpływ na zdrowie psychiczne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Poczytałem pooglądałem i zachorowałem na extrima ;) Obecnie do oblotu brakuje mu jeszcze pakietu ;) Oklejenie widziałem u kogoś i skopiowałem .... nie mogłem wymyślić niczego ładniejszego ;) Kabinkę wykończyłem na wzór kabinki Ładziaka ... i ... dorzuciłem pilota ( a dokładniej "pilotke" ) bo w końcu ktoś modelem sterować musi :twisted:

Wyposażenie :

Silnik : Keda A22-20 L - trochę za duży

Regulator : Tower Pro 30A

Serwa : 4 x Dynam

Odbiornik: Rex 5+

Pakiet : jeszcze nie wiem może macie jakieś propozycje ? Prąd ciągły silnika to 21 A

Kilka fotek :

IMG_0830.jpg

IMG_0833.jpg

IMG_0832.jpg

Mam jeszcze pytanie odnośnie zawiasów : Zakupiłem te zawiasy http://nastik.pl/zawias-sztyftem-kavan-maly-28x11-p-983.html

Między dwa elementy przekładany jest cienki drucik jest on długi na wymiar więc nie ma go jak zacisnąć z drugiej strony zawiasu. Czy w locie sztyft nie wyleci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.