Skocz do zawartości

[P] Cessna 310


sebamor

Rekomendowane odpowiedzi

Planów jako takich nie posiadam, ale gdzieś w szpargałach mam jakieś rysunki samolotu z Modelarza, może jakieś wycinki. Wszystko jednak bardzo stare.

Na forum wszyscy są po imieniu/nicku, więc uważaj, żebyś nie miał szlabanu na chipsy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo napaliliście się na ten model? Mi się też bardzo podoba, a z braku planów w necie można by było wyskrobać coś swojego.

Kroi się raczej grubsza rzecz więc trzeba wszystko dokładnie przemyśleć, czy w ogóle warto podchodzić do tego.

Tu znalazłem co nieco o tym modelu, ale planów niestety nie ma :(

Jak by ktoś coś więcej znalazł to dajcie znać, bo szkoda rozpracowywać model od podstaw jeśli plany już istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze za to, że autor oparł się na dokumentacji fotograficznej pochodzącej ze znanego serwisu arliners.com gdzie znalazł ponad 500 zdjęć z różnych kątów.

Reszta to już własna praca. Są programy do wektoryzacji zdjęć, można obrysować model w programach do grafiki wektorowej. Można kombinowac samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można zrobić plany, modelarskie na podstawie planów prawdziwego samolotu :mrgreen: . Tylko trzeba je najpierw mieć :evil: .

 

EDIT:

Hura znalazłem :jupi: :rotfl: . Wystarczy wpisać w Google:

Cessna 310 plany rc i na drugiej stronie 4 pozycja od góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Znalazłem na stronie RC groups.com, użytkownika ama-hobby, który pisał:

Mam zestaw planów królewskich Cessna 310Q. Napisz do mnie na ama-rc@comcast.net Jeśli potrzebujesz kopii zestawu.Jeszcze bardzo ciekawa stronka:http://www.artazlin.com/projects/pro...a310qIndex.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałem to niestety tylko miniaturka, ale zawsze coś :P

Że co, że 52 cm rozpiętości? Eeee to akurat nie ma znaczenia, gorzej, że to są tylko rysunki poglądowe i nie ma rozrysowanych ani wręg kadłuba ani żeberek. Sama konstrukcja też, by musiała ulec zmianie bo to balsa a autorowi tematu chodziło o depron.

Jeszcze żeberka to "pal sześć" bo jakiś profil by mu się tam dobrało, ale najważniejsze są właśnie wręgi kadłuba, żeby odwzorować kształt.

Chodzi za mną przez cały dzień ten model, ale ostatnio mam kupę roboty. Może kiedyś jak będzie chwilka pokuszę się o jakieś plany, nawet dość dużo materiałów, zdjęć i nawet rysunków poglądowych można w necie znaleźć, a to może by wystarczyło. Na pewno nie na makietę, ale na coś co by tą Cessnę przypominało to tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wysylam Tobie plan tego modelu z opisem po polsku.

Uprzedzam ten model jest trudny w lataniu,o ile bardzo chcesz zrobic model samolotu

wielosilnikowego to polecam na poczatek Cessne 336 Skymaster push pull,

bardzo ladny i oryginalny samolot. Pomysl ?

 

Pozdrawiam Wladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.