Skocz do zawartości

AXN Floater-Jet - pare pytań


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Środek ciężkości wypada dokładnie w miejscu dźwigara skrzydła jakim jest węglowa rurka.

Dzięki za odpowiedź. Miałem wrażenie że jest bliżej krawędzi natarcia. Za Twoja poradą pozostaje mi dobranie się do wkrętów mocujących silnik i czekanie na lepszą pogodę Ciągle pada.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Zbyszku mocowanie jest banalnie proste.

Do kamerki od spodu przykleiłem taśmę dwustonnie klejącą o wymiarach 15mmx15mm (taśmę mam ok. 1mm grubości)

Do tej taśmy przykleiłem taśmę tzw. rzepa ale ten z takimi "haczykami".

Drugi taki sam kawałek taśmy dwustronnie klejącej przykleiłem na "nosie" AXN'a tuż przed zaczepem od kabiny.

Do tego kawałka taśmy przykleiłem drugą część "rzepa" taką bardziej "pluszowatą".

Jak idę latać z filmowaniem przyklejam na rzepa kamerkę i fruu... Jak nie chcę latać z kamerką, to zostawiam ją w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, powiem szczerze że spodziewałem się czegoś mocniejszego, jakoś rzepy się u mnie nie sprawdziły i lubią się luzować tym bardziej że powierzchnia nie jest płaska. Boję się trochę że w locie kamera może odpaść pod naporem powietrza. Ale spróbuję, zobaczymy jak to wyjdzie, mam rzepy samoprzylepne może się sprawdzą. Na wszelki wypadek dodam kawałek linki przez otwór w kamerce i otwory na nosie AXNa żeby nie szukać później kamerki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko czy powinno się lotki odciąć i ster wysokości i kierunku i zrobić na taśmę ? Czy zostawić tak jak jest lub jakość to wzmocnić bo nie wygląda zbyt solidnie to mocowanie ? i jak zabezpieczyć płaty przed wysuwaniem się ? Z góry dziękuje z pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszystkie stery zostawiłem tak jak są, nie odcinałem i nie wzmacniałem, po kilku lotach nic się z nimi na razie nie dzieje. Jeżeli chodzi o skrzydła to za poradą Cimka (mam nadzieję że dobrze odmieniłem jak nie to przepraszam) wkleiłem magnes neodymowy i nic już się nie wysuwa, sprawdź też czy wtyczki serw nie blokują Ci połączenia skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku dobrze odmieniłeś :) Tak jak mówilem Dobek'u 4 pary magnesów i skrzydło będzie tak zamocowane że nic nie odleci :) , Co do odcinania sterow&Lotek narazie jak dobrze się trzymają nie odcinaj nic, możesz zrobić tak że po prostu naklej przezroczystą taśmę z obu stron, takie paseczki (dla bezpieczeństwa), w razie oderwania, po prostu zrobisz w późniejszym czasie na dyskietkę. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik w locie wydaje dziwne trzaski jakby styropian pękał (ale porównanie :D ) ale nie zauważyłem niczego niepokojącego w jego budowie więc latam dalej i szukam takiego silnika w sklepach. Silniki z HC dedykowane do AXN'a mają o wiele mniejsze kV a z opisów na forum wynika też że nie dają takiego ciągu jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.