Skocz do zawartości

AXN Floater-Jet - pare pytań


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,

przepraszam, że odkopuje stary temat :P Mam pytanie dotyczące serw na lotki do axn'a. Wczoraj niestety padło mi jedno z serw na lotce i muszę kupić nowe, myślę, że kupię od razu dwa takie same na lotki a jedno działające zostanie mi na zapas. Jakie serwa byście polecili? Jakieś 9cio gramówki się chyba nadadzą np.

takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dokleje sie do tematu:

\Witam

Kilka dni temu dostałem długo oczekiwanego AXN Floater. Teraz powolutku sobie go składam. W związku z tym mam kilka pytań.

1. Podczas przeglądu modelu zauważyłem , że dwie dźwignie z lotek nie są klejone ( na filmikach na Youtube widzę, ze ludzie kleją te dwa elementy część główną z bolcami plus nakładka z drugiej strony. Jak jest faktycznie ? Chiniole zapomnieli dać kleju czy tak ma być. Dwie części dźwigni z lotek łatwo dało się oddzielić ;/. Ja je przykleiłem , choć nie wiem czy jak kiedyś mi się one złamią będę mieć trudności z ich oderwaniem ;/, może lepszy pomysł było zgrzanie bolców przechodzących przez skrzydło ?

2. Jakim klejem ( i czy ma to sens ) wklejacie węglową rurę w skrzydłach ?. Dużo osób pisze, ze skrzydła często im się rozchodzą. W moim przypadku rura wchodzi bardzo ciasno i wyciągniecie ja na sucho to nie lada wyczyn :P. Śmiem twierdzić ,że przy składaniu skrzydeł ( transport ) będzie mi to przeszkadzało. Ja myślę, by wkleić pręt tylko w jedno skrzydło i tyle. Widziałem , ze ludzie dają dodatkowe rzepy lub magnesy neodymowe na łączenia skrzydeł ( mam takowe na stanie )

3. Co należy jeszcze sprawdzić w modelu ? Ja już rozkręciłem bowdeny z lotek bo były krzywo przykręcone a ramie Serwa i Bowden wręcz sklejone klejem ;/

Poza tym przy pierwszej próbie zdjęcia „szyby” metalowa blaszka którą przyciąga magnes odleciała, jak by przyklejona na biały silikon. Wkleiłem dodatkowe małe magnesy neodymowe i tera kabinka idealnie trzyma, bo zdarzały się przypadki, ze ludzie gubili szybę :P. Wiem, że jeszcze sa czasem kłopoty z wykonem silnika i jego ustawieniem.

Czy cos jeszcze musze poprawić?

4. Kolejna rzecz to regulator. Wszędzie gdzie czytam na zagranicznych forach ludzie w komplecie dostawali regulator AOXAN AE 20A, o dziwo ja w środku z modelem dostałem AOXAN AE 25A :D ! Szkoda, że nie napisali tego w opisie bo przy zakupie AXN floater kupiłem dodatkowy regiel 25-30 A HK. Czy te regle trzeba programować, czy już sa ustawione ?

5. Przy okazji czy moglibyście pokazać jak upchaliście elektronikę ? Niby jest w nim dość trochę miejsca ale ja potrzebuje trochę wolnej przestrzeni na mechanizm chowanego podwozia :D który zamierzam sam zrobić i wmontować.

6. Czy w miejscu zginania lotek, steru dajecie jakieś wzmocnienia ( taśma )? Miejsce nacięcia i zginania lotek nie wygląda zbyt mocno ;/

7. Czy Serwa jakie dali Panowie w HongKong’u sa dobre czy należy je od razu wymienić?. Widzę, ze ramienia Serwa wklejone w skrzydłach nie są dobrze wsadzone ( sa krzywo nałożone na piastę, brak miejsca nie pozwala mi tego poprawić, trzeba oderwać serwa ) i sa bardzo miękkie i elastyczne;/

 

To chyba wszystko jak na ten moment ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Podepnę się może pod ten temat, by nie zakładać nowego wątku.

 

Jak pisałem wcześniej zakupiłem jakiś czas temu z HK do relaksu AXN Floater Jet do rekreacyjnego latania i ćwiczenia. Niestety jest zimno pogoda raczej nie pozwala na podniebne wojaże. Poza tym nie był bym sobą jak bym coś nie przerobił w modelu :D. Dodatkowe magnesy neodymowe, podpórki pod skrzydła, itp. Najbardziej jednak myślałem nad wprowadzeniem do tego modelu „ogumienie” czyli podwozia. Model jest z pianki EPO niby lekkie i wytrzymałe ale jednak powierzchnia jest strasznie delikatna na zarysowania i inne okaleczenia. Przeraziło mnie to ,że modelem tym ląduje się na brzuchu jak w większości szybowcach. Ziemia, trawa nie jest gładka wiec po kilku lądowaniach model wyglądał by nie najlepiej. Fakt, że to mój pierwszy w życiu samolot i, że będę na nim ćwiczył, wyposażyłem go w podwozie. Na początku chciałem zrobić zwykłe sztywne podwozie jak w cessnach itp. Po przeglądnięciu materiałów i fotek postanowiłem zrobić coś bardziej ambitnego czyli chowane podwozie. Mimo, że model jest dość mały i ciasno w środku musiałem upchać tam dodatkowe Serwo i bebechy mechanizmu. Kilka dni roboty i wyszło nawet dość przyzwoicie ;)

 

Poniżej przedstawiam chowane podwozie. Potem nagram filmik gdy podwozie skręcę już śrubkami ( aktualnie czekam na paczkę z narzynkami i gwintownikami M1,4 – M2,5

 

Mogę napisać jeszcze tyle, ze podwozie działa idealnie , chowa się i wysuwa bez problemu, Amortyzatory działają a specjalne prowadnice nie przenoszą obciążenia podczas lądowania na ramie Serwa na czym mi bardzo zależało :).

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Całe podwozie waży 38g i tu pytanie. Ile ważą wasze AXN’y gotowe do lotu ? Boje się, że mogę go przeciążyć , bo dodatkowe magnesy kilka pierdołek plus te podwozie to jednak pewna waga. Jednak wydaje mi się, że modem powinien latać bez problemu a wy jak myślicie ?

 

P.s. Sorki za jakość fotek ale robione telefonem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam drobny dylemat. Dziś z przyczyn ode mnie niezależnych i nie ustalonych mój regulator w moim AXn Floater ( jeszcze nie ulotnionym zresztą ) uległ uszkodzeniu. Regiel nie działa i po podłączeniu do akumulatora strasznie się nagrzewa, że środkowy tranzystor ( żyła środkowa ) nagrzewa się tak, że po ok. 3 s parzy ! Jest to regiel z zestawu ale wersja polepszona AOXAN AE 25A

Na szczęście mam zapasowy HK 25/30A.

Chciałbym jednak kupić dodatkowy regiel na wszelki wypadek. Wpadła mi do ręki oferta kupna jednego z dwóch regli praktycznie w tej samej cenie:

1. regulator obrotów firmy MYSTERY 30A-max 40A PENTIUM ( żółty )

2. Regulator Esky 002646 25/30A

 

Tutaj pytanko który jest lepszy. Nie są to regla z górnej nawet średniej półki ale ten E-Sky to jednak sprawdzona firma i na pewno lepsze to niż HK który teraz mam.

Jakieś sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kolegi CImek więcej fotek, a raczej już kompletne podwozie pomalowane w prawdzie kolor nie urzeka ale lepsze to niż kolory miedzi, laminatu itp.

Wszystko mam już gotowe. Narzynki doszły pręty mosiężne nagwintowane ( M2 ) teraz .Teraz wkleję cale podwozie już w model a potem zobaczę, co zrobić z dziura w modelu :P

Na razie fotki tego co jest:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

no i na koniec filmik, że to naprawdę działa :P

 

( sorki za jakośc - telefon , kijowe naświetlenie pokoju )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma służyć takie podwozie, oprócz dociązenia już i tak mocno obciążonych skrzydełek modelu? Bo przed podrapaniem spodu (to kółko i tak przed niczym nie ochroni) najlepiej chroni naklejona od spodu taśma ze zbrojeniem. I jeszcze ta dziura od dołu też nie będzie sprzyjała i tak słabej aerodynamice modelu. Podwozie można, i jest sens stosować w modelach dużych, cieżkich, redukcjach, gdzie zadrapanie przy lądowaniu rzeczywiście szpeci. A jeśli chodzi o regulatory, to wymienione i tak są z jednej fabryki i E-sky wykonane najsolidniej. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odświeżę trochę temat napędu - mam AXN-a od kilku miesięcy i spisuje się świetnie, ale czasem przegrzewa się kitowy ESC 20A i redukuje obroty. Latam na lipo 2200mAh i kitowym silniku. Dziś założyłem nowy ESC Turnigy Plush 30A polecany przez kolegów we wcześniejszych postach oraz prop 6x5.

 

Pytanie: czy silnik w takiej konfiguracji nie będzie przeciążony? Nie mam amperomierza powyżej 10A, więc nie mogłem pomierzyć prądu, ale zmierzyłem różnicę ciągu na standardowym prop 5x5 (460g) i nowym 6x5 (750g)!

 

Czy ktoś z Was testował taki napęd w praktyce (w powietrzu)? Dziś już za ciemno, ale nie mogę się doczekać testów, może w weekend bo na razie też strasznie wieje.

 

Jeszcze pytanko a'propos polecanego tutaj silnika - Emax 2812 - czy pracuje może ciszej niż oryginał? Czy z nowym propem 6x5 będzie się lepiej spisywał niż kitowy? Denerwuje mnie trochę dźwięk AXN-a.. Zamówiłem jeden na próbę z eBaya i czekam, ale potrwa to parę tygodni.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.