Skocz do zawartości

Zasilanie Odbiornika CR8D, a dużę serwa.?


eptita

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nareszcie ustaliłem rodzaj materiału którego użyje drewno, laminat+metal w miejscach narażonych na obciążenia"bieżnia ułożyskowania wieży" i miejsca przekazania napędu na gąsienice. Tylko skala to jeszcze jest znak zapytania 1:4 lub 1:6 jak sądzicie, żeby zachować rozsadek i efekt zarazem ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozsądek to pewnie 1:6, ale efektownie będzie wyglądała skala 1:4.

He, he ale pomogłem :D

Przy mniejszej skali z pewnością będziesz miał mniejsze problemy z doborem silników, serw i całej "garmażerki", czyli koszt niższe.

 

Ale jeśli Cię stać i czujesz się na siłach (znajdziesz odpowiednie podzespoły do tej skali) to wal skale 1:4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eptita - zgadzam sie z Konradem. 1:4 jest bomba ale - widziales obrazki, rozmiary i wage modeli ze stronki Wieska? Z ekonomicznego punktu widzenia 1:6 jest znacznie lepsze - a ciagle kawal maszyny. No i kaliber armaty - 12.5mm - jak zrobisz 12.7 bedzie blisko skali i amunicja gotowa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozsądek to pewnie 1:6, ale efektownie będzie wyglądała skala 1:4.

He, he ale pomogłem :D

Przy mniejszej skali z pewnością będziesz miał mniejsze problemy z doborem silników, serw i całej "garmażerki", czyli koszt niższe.

 

Ale jeśli Cię stać i czujesz się na siłach (znajdziesz odpowiednie podzespoły do tej skali) to wal skale 1:4

szczerze pewnie w rzadnej skali mnie nie stać, ale jeśli żona po namowach mowi zrób ten czołg i nie daj ciał..... to mam ochotę zrobić go w skali 1/4 i nawet czysty metal. tam czekają jszcze motocykle do renowacji. "YamahaFZR100R exup', Python Gigant, Junak.

Ale czas jest dla czolgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj te fotki na forum. Przecież to można podciągnąć jako modelarstwo tylko w skali 1:1.

A co do żony, no to powiem masz zgryza. Jak zawiedziesz to drugiej takiej szansy żona może Ci już nie dać.

Wracając do rozsądku to popieram Leszka JUNAK, ale dusza modelarska nie daje spokoju, więc optuje za czołgiem.

 

Nikt nie powiedział, że ten czołg musi powstać w jeden sezon, więc koszty tak zaplanuj aby sie rozłożyły w czasie. Na początek zajmij się elementami, które będą najbardziej czasochłonne, a w między czasie składaj kasę i dokupuj potrzebne elementy.

Ja myślę, że jeśli odwzorowanie ma być duże to i tak czy to będzie skala 1:6 czy 1:4 pewnie ze 2 sezony trzeba na to poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, szczerze nie wiem od czego mam zacząć miało być o czołgu, a po prawie trzech miesiącach sprawa ma się następująco.:

W czerwcu naszukałem się części, a w zasadzie gdzie i za ile mógłbym kupić nie zbędne części. Warszawa i Garwolin Góra Kalwaria, Żyrardów – sklepy z akcesoriami RC.

Po zsumowaniu zakupów wyszło mi z górką 4,362 zł. za podstawowe akcesoria i części przypominam że aparaturę już posiadam. Czyli kwota rzędu 900-110 zł już wydałem do tego te 4,362zł to dużo za dużo jak dla mnie, ale bez tych części i elementów nie ma mowy o sensownym modelu którego nie musiałbym naprawiać co kilkanaście metrów.

Żeby osłodzić gorycz rozczarowania niektórych osób, które ambitnie mi dopingowały, ale bez rezygnacji z jego budowy, projekt czołgu zawieszam do tzw.” Lepszych czasów” . :oops:

W jednym ze sklepów w W-wie wpadła mi w ręce Toyota hilux High Lift w skali 1/10

Której stałem się szczęśliwym posiadaczem. Model złożyłem w trakcie urlopu wakacyjnego fotki niebawem. Kupując ten model myślałem że w znacznie mniejszych pieniądzach zacznę przygodę z modelarstwem RC, ale cały zakup z farbkami, lakierami, regulatorem obrotów i pakietami x3 wyniósł mnie 2,300zł.

Proszę o cierpliwość fotki już wrótce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam czas biegnie szybko, a tu moja obiecana Toyota Hilux high lift w drugim malowaniu pierwszy był jak w zestawie, ale szybko straciła swój wygląd w terenie. Tutaj w ostatecznym malowaniu "zgniła zieleń metalik". oprócz zdjęcia proszę o pomoc w zakupie nakładki na pakę "budy" do tego samochodu gdzieś widziałem filmik, że takowe są w ofercie przeszukałem te odwiedzane strony i próbowałem ubrać w słowo'buda-nakładka" po Angielsku, ale nic min to nie dało.

Pozdrawiam Piotr.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.