Skocz do zawartości

RWD-5


Grzegorz81

Rekomendowane odpowiedzi

Ulotniłem dziś moje RWD od Skazoo i zarazem pierwszy model w życiu. Po wyrzucie z ręki samolocik poleciał niemal idealnie, dał się prowadzić jak po sznurku, wiaterku nie było wcale.

Na wysokości ok 15 metrów odkręcił się silnik widziałem to więc dałem gaz na zero i próbowałem podlecieć jeszcze w swoim kierunku jednak miał mała prędkość, przepadł i wszedł w korkociąg. Walnął pionowo z ok 10m w pole rzepaku. Strat w modelu brak.

 

Mam jednak pytanie odnośnie silnika:

 

Emax 2822 śmigło 10x47 z propsaverem. Czy komuś się też zdarzyło że te dwie małe śrubki mocujące silnik do "mocowania" odkręciły się. Przed lotem je sprawdzałem, były dokręcone na max (czyli tyle ile pozwala wytrzymałość imbusu 1,5mm) teraz jedna się zgubiła a druga po wkręceniu nie daje się odkręcić.

Macie jakieś swoje sposoby na mocowanie tego silnika by było pewniejsze? Czy może od razu kupić inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.