Skocz do zawartości

EGP oblatany - kilka pytań do bardziej zaawansowanych


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za podpowiedzi. Przygotowałem filmik pokazujący pracę lotki i sterów. Może dojrzycie na nim w czym może być problem.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=FPivbYFSzHY

 

Mam jeszcze jeden problem - chodzi o kartę do programowania DualSky.

Na jej odwrocie jest instrukcja - wystarczy podlączyć i już można programować. Moja jednak jakoś nie działa. Świeci się jedynie jedna dioda - governor mode ON. Karta nie reaguje na przycisk.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=H2w0t7ez27A

 

W czym może być problem? Coś źle robię czy karta jest uszkodzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gdy oblatywałem model latalem na sterze kierunku i wysokości, model zachowywał się poprawnie. Gdy machałęm delikatnie lotkami model robił to samo co na pełnych wychyleniach, jeżeli Tomek dzisiaj będzie miał chęci pojechania ,to będzie trzeba zrobaczyć czy skrzydła są w osi statecznika poziomego, możliwe że tutaj jest mały "haczyk". Co do karty programującej prawdopodobnie trafiła się Tomkowi felerna sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również wczoraj probowalem

EGP.Niestety prawa Murphiego daly o sobie znac -noie zauwazylem podstawowego bledu -odwrotnego dzialania lotek, pozatym startowalem chyba na pelnym gazie (silnik 3530-14).Szkody niewielkie pekniety kadlub w poblizu loza silnika, no i oczywiscie lopatki smigla skladanego (nie wylaczylem silnika przed uderzeniem)

Mam pytanie -gdzie umiescic antene odbiornika Optima7 2.4Ghz (na koncu ma takie zgrubienie,z ktorego wystawal taki przezroczysty kikutek)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również wczoraj probowalem

EGP.

Współczuję. Ja wczoraj miałem przyjemność być u p. Marka. Aż miło było popatrzeć jak wszystko mi ładnie poustawiał. Znalazło się Mode2, ograniczenie wychylenia sterów i lotek, nieliniowe przełożenie ruchu drążków na klapy i lotki. Mam jeszcze dodatkowo włączane dwa programy: jeden z ograniczeniami na początek do treningów, drugi z mikserem steru kierunku z lotkami.

Szacunek dla umiejętności i doświadczenia pana Marka. Polatać niestety się nie dało, choć wybraliśmy się na lotnisko by to sprawdzić. Nie powinno być za to problemu jutro lub w czwartek. Obiecuję zabrać kamerę i zdać jakąś relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oblataliśmy model Tomka! EGP po malutkim trymowaniu lata po sznureczku! Tomek robi naprawdę znakomite postępy. Na początku szło mu dość mizernie, ale drugi pakiet to już było miodzio z jego strony,później przyjechał jeden Pan na Katowicki Muchowiec on trochę podłubał i model sunie aż miło. Co do dziwnie działających lotek, po prostu trzeba było ustawić lotki na jakieś 30-40% i model teraz poprawnie reaguje na stery :))

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

andrewsky napisał/a:

Pewnie chodzilo o klapolotki-zaprogramowane z aparatury-podobno niewiele one wnosza do tego modelu.

 

 

Akurat nie podobno tylko na pewno nic nie wnoszą.

Pozwolę się niezgodzić z tą opinią.

Mam ustawione klapolotki (wychylenia do góry) i pozwalają dokładniej wybrać moment przyziemienia. Przy ich maksymalnym wychyleniu model znacznie traci na prędkości i wyraźnie zmniejsza się siła nośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darod07, To co piszesz to ma racje bytu gdy stosuje się klapolotki jako hamulce. Natomiast gdy opuszczamy lotki np o 3 mm w dół by model lepiej krążył czy podnosimy z 3 mm do góry by lepiej leciał pod wiatr to w wypadku EGP w ogóle się nie odczuwa różnicy jak i w większości modeli (przynajmniej żaden z moich szybowców nie odczuwał różnicy co innego jak cała krawędź spływu wędruje góra dół).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.