Skocz do zawartości

Tani i dobry silnik


DJ Danielus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam taniego i jednocześnie dość dobrego silnika do moich modeli. Założenia są takie, że jako, iż mam mały budżet, to cała elektronika ma być najbardziej uniwersalna, dlatego też potrzebuję silniczka, mogącego unieść wszystkie przyszłe modele.

 

Jednak głównie nec chodzi mi o wybór konkretnego modelu - tu już mam swoje typy, ale o producenta. Otóż czym właściwie różnią się silniki:

- Ray CD

- Tower Pro Gold/Silver

 

Właściwie to chodzi przede wszystkim o cenę - czy jest sens dopłacać do Ray'a, czy pozostać przy Tower Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło maślane - sprobuj jeszcze raz napisać czego oczekujesz. Od Nas, nie od silnika. skad możemy wiedzieć jakie masz lub będziesz miał modele? Szukasz najtańszego czy najpopularniejszego? Tower pro są tanie RAY już niekoniecznie. Tower to głównie "dzwonki" mam ich kilka i z kazdego byłem zadowolony. Myslę, że w jakimś stopniu sa uniwersalne gdyż ten sam silnik może siedzieć w modelu szybszym i wolniejszym. Dla przykładu mój model gornopłata Aqua Star latał na Bm 2408-21 z max masa modelu do lotu ponad 800g. Wrzuć w google Aqua Star lub Florek56 to zobaczysz jak smiga. Ten sam silnik napędzał np P-51 styro znacznie lżejszy od mego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakup sobie silnik emax 2822, regulator 18A i masz fajny zestaw do popularnych deprogniotów ,delta, toto-0 czyż też RWD by skazzo, tani i dobry sprzęt, jedyny malutkim wręcz (pici pici) drobiazg to łożyska w emaxie, ja mam dość długo emaxa 2822 i nie mam problemów z łożyska ,może mam jakiś "lepszy" egzemplarz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o jakość i awaryjność silników. Po prostu jaką firmę polecacie w dobrym stosunku jakości do ceny przy podobnych parametrach silników.

 

Np. silnik Ray przy ciągu ~ 550gkosztuje 50zł, a Tower PRO przy podobnym ciągu kosztuje mniej, bo 30zł. Podobnie z Emaxami. W czym tkwi różnica i czy warta jest świeczki?

 

PS. Wygląd silnika mnie zupełnie nie obchodzi.

PS2. Czym się różni TP Gold i Silver?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na emaxach ponad 2 lata i żaden nie popsuł się z własnej winy, dopiero po tym jak zginął w walce. Szczerze mogę polecić te silniki - 2812 i 2822. Najtaniej w Polsce to chyba u Mirka w http://abc-rc.pl/ . Łożyska się nie sypią pod warunkiem że wyważy się śmigło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cokolwiek bym nie wybrał w cenie ~10$ to i tak będzie dobre? ;)

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie ilości zwojów. Otóż ten sam typ silnika występuje z różnymi zwojami, co przekłada się na moc przy tym samym ciągu. W takim razie wziąć silnik z większą, czy mniejszą ilością zwojów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze myślę ale liczba zwoi przekłada się na obroty silnika. Im mniej tym mniejsza prędkość, i mniejszy pobór prądu. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia...

No i przypuszczenia są błędne :twisted:

 

mniej zwoi - mniejszy opór - więcej prądu i t d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej wybrać coś co ma więcej zwojów? Dobrze rozumiem?

Źle qmasz, nie masz pojęcia o temacie, a pytasz o tak szczegółowe niuanse. Już w pierwszej odpowiedzi napisałem, że do czasu gdy nie poznamy twoje przyszłe modele nasze odpowiedzi będą teoretyczne. Ale ty nadal nie wiesz co chcesz zrobić...

Generalnie kieruj się wartością kv czyli ilosc obrotów na 1V bez obciązenia silnika; i tu leży podpowiedź dla ciebie - silniki z dużym Kv stosujemy do modeli szybkich z małym śmigłem, a z niskim Kv do modeli wolnolatających czyli z większym śmigłem. Te popularne mają od ok. 1200 do 1700. I teraz jesli chcesz model wolnolatający to wybierzesz coś ok 900Kv i poniżej.

odpowiadając na twoje pytanie; silnik większej mocy wcale nie oznacz, że zastosujemy go do szybkich modeli - większa moc to równiez możliwosc kręcenia większym śmigłem.

Gdy już to ;rozgryziesz to z łatwością wybierzesz własciwy silnik do konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.