Skocz do zawartości

Cut off w regielku DYNAM


czaja18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytałem w nastiku instrukcje regulatorków Dynam i zaniepokoiła mnie jedna rzecz:

pisze tam:

Regulator ma fabrycznie ustawiony tzw. ,,cut-off" i wyłączy silnik gdy napięcie pakietu spadnie poniżej 5.3V lub osiągnie 2.7V/na ogniwo

Czy to nie za mało?

Zamówiłem nowe lipolki i szkoda by mi było je odrazu zniszczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 2,7 V na ogniwo to taka skrajna wartość. Jedni producenci dopuszczają 2,7 V na ogniwo, inni 2,8 V na ogniwo. Napewno lepiej dla LiPolek gdy ustawisz regler na wyższe napięcie odcięcia (jest tam taka mozliwość) - polatasz 5 sekund krócej, a trwałość lipolek wydłuży się.

Przeczytaj też mój artykuł na temat lipolek, napieć itd... w tym samym dziale a uzyskasz więcej informacji (poniżej link).

 

http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=955

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy. Nie podłączaj do regla pakietu już lekko używanego. Pakiet za każdym razem musi być ładowany do końca, w przeciwnym wypadku regiel może wykryć pakiet 3s jako 2s i wtedy zaczyna sie problem.

 

Sam poziom odcięcia można zmienić kartą JETI za 22zł. Moje doświadczenia w tej materia pokazały ze albo odcięcie ustawiamy na 2,7V/celke i wtedy musimy ustawić odcięcie na HARD ( czyli latamy cały czas na max obrotach a przy napięcie 2,7/cele silnik jest nagle odcinany), albo Cut off na 3,0V/cele i odcięcie jako SLOW DOWN(czyli pod koniec pakeitu kręci coraz wolniejsze obroty )

 

Fabrycznie masz SLOW DOWN i 2,7V/cele, więc chcąc oszczędzić pakiet jak zaczyna słabnąc motor nie lataj aż do całkowitego odcięcia, lataj 1min krócej ale pewniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jest. Ja mam tę kartę i programuje mi regulator b. fajnie.

 

Zastanawia mnie pewna rzecz. Otóż karta pozwala wybrać typ pakietu -NiMh czy Li-Po. Motyl mówi o niepodłączaniu pakietu niepełnie naładowanego. Ok, brzmi logicznie i jest, ale ja bym zastanowił się nad taką opcją:

 

Ustawiamy regulator na pakiety Li-Po. Wtedy np. zakres napięć Lipo 2S to będzie max 8.4V a dla 3S min to będzie 2.7x3 = 8.1V. Oczywiscie nikt nie podłącza całkowicie padniętego pakietu, więc przyjmijmy z 10V na pakiet 3S. Czy wtedy regulator nadal te 10V wykryje jako 3S albo zgłupieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie do końca jest tak jak myślisz :D

 

Regiel bada napiecie pod obciążeniem i te 2,7V na cele jest przy pracującym silniku. podłączenie akku 10V może być wykryte jako 2s, a niestety regiel nei sygnalizuje co wykrył i lepiej nie ryzykować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.7V to w sumie skrajne normalne napięcie rozładowania dla LiPol, ALE... wszystko zależy od obciążenia. Jak jest duże(my się borykamy z takimi przypadkami ;-) ), to te 2.7V/ogniwo jest ok. Chodzi o to, by bez obciążenia LiPol miał ponad 3V.

Z drugiej strony... rozładowanie małymi prądami do 3.0V może bez problemu zniszczyć nasze ogniwo/pakiet.

 

Więc... nie ma co się martwić o te 2.7V. O ile używamy zespołu napędowego w normalny sposób ;-)

 

Dla uspokojenia dodam że w ESA mam taki regielek(chińczyk - TP, ale one wszystkie takie same są) i latam czasem do odcięcia. Nic, zupełnie nic, złego się nie dzieje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

marcel3miasto,

Czesc.Ja tez mam Dynama 25A i chyba mam z nim problemy.Czy kupiles programator Jeti do swoich regulatorow ten , do ktorego link zamiesciles w swoim poscie??Jezeli tak to rozumiem ze ten regulator nadaje sie do programowania Dynamow?Czy jestes z niego zadowolony?Pozdrowiania jacek62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcel3miasto,

Czesc.Ja tez mam Dynama 25A i chyba mam z nim problemy.Czy kupiles programator Jeti do swoich regulatorow ten , do ktorego link zamiesciles w swoim poscie??Jezeli tak to rozumiem ze ten regulator nadaje sie do programowania Dynamow?Czy jestes z niego zadowolony?Pozdrowiania jacek62.

 

Witaj,

w końcu nie kupiłem tej karty, ale mój regulator zaprogramował mi na lotnisku Marcin (Mars_2000) przy pomocy programatora JETI. Wszystko działa do tej pory bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Moj regulator nie zachowuje sie zgodnie z instrukcja.Chyba ze instrukcja /oryginalna w jez. ang./ jest skierowana do tych z wiekszym doswiadczeniem.Instrukcja nie wspomina o "spiewaniu" regulatora i dodatkowych dzwiekach w czasie oczekiwania na "bipy" potwierdzajace.I tak po prawdzie to nie wiem na co jest moj regulator zaprogarmowany.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Moj regulator nie zachowuje sie zgodnie z instrukcja.Chyba ze instrukcja /oryginalna w jez. ang./ jest skierowana do tych z wiekszym doswiadczeniem.Instrukcja nie wspomina o "spiewaniu" regulatora i dodatkowych dzwiekach w czasie oczekiwania na "bipy" potwierdzajace.I tak po prawdzie to nie wiem na co jest moj regulator zaprogarmowany.Pozdrowienia

 

Odezwij się na PRIVA. Ja mieszkam w Rumi i ew. możemy się umówić któregoś wieczora, podjedziesz do mnie i pomogę ci zaprogramować regla za pomocą tej karty JETI z ustawieniami dokładnie takimi jakie sobie zażyczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie te regulatory dynam?

 

Normalne.

 

Przecież do nich nie potrzeba żadnych kart programowych chyba że macie jakieś dziwadła :)

 

Zgadza się, nie potrzeba, ale ta karta ułatwia programowanie - robisz to w sekundę zamiast ślęczeć z nadajnikiem i wsłuchiwać się w sekwencje piknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars_2000,

Dzieki za propozycje.Ale zamin przeczytalem Twego posta to juz zamowilem karte Jeti do programowania.Wydatek to niwielki /a przyda sie na przyszlosc/ i moze przez proby programowania regulatora przez nadajnik narobilem sobie "bigosu",tak to bywa na poczatku.Odezwe z wnioskami sie jak popracuje programatorem nad regulatorem .Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.