Jump to content

Malowanie folii


suchy668

Recommended Posts

Istnieją farby specjalne do filii np w sklepie www.modele.sklep.pl Możesz malować też Humbrol, Pactra, Valejo. Nawet zwykłym sprayem malowałem tym bardziej jesli chodzi o elektryki - pow. malowane nie zabrudza wydech spalin.

Link to comment
Share on other sites

W sklepach papierniczych pojawiła się już kolorowa taśma. Udało mi się kupić żółtą , czerwoną i zieloną. Kolory są intensywne, nietransparentne i całość przypomina wyglądem oracover. Nie wiem jeszcze jak z odpornością na paliwo , ale to się sprawdzi

Link to comment
Share on other sites

Kolorowa taśma pakowa w sklepach papierniczych jest od lat :) Poza wymienionymi przez krysto są jeszcze niebieskie, czarne. Zobacz mojego SeaDart'a - to taśma kolorowa na zielonym depronie - trochę przebija kolor. Spotkałem też srebrną taśmę plastykową - nie aluminiową - w drogerii. Niestety model okejony taśmą pakową niezbyt dobrze znosił kontakt ze spalinami z samozapłonu. Taśma marszczyła się i kleja mazał. Kolorowe taśmy do depronopodobnych elektrryków - bomba :)

Link to comment
Share on other sites

...kolory taśm pakowych są chyba wszystkie; kupiłem białą, żółtą, pomarańczową, co najmniej dwa odcienie czerwonego, zieloną, niebieską, czarną i srebrną - kosztuje to partę PLN za rolkę (która starczy na wiele modeli), sporo modeli i ze styropianu i z depronu nimi pokryłem i sprawdziły się...

Malować nie próbowałem.

Link to comment
Share on other sites

Mnie też malowanie wydaje się zbędne. Mało która farba się zapewne utrzyma na takiej taśmie. Suchy668, jeśli to Ci się rozłazi, to albo masz za małe zakładki (min. 5 mm) albo konstrukcja jest za mało sztywna, że tak bardzo Ci pracuje. Możesz pokazać dokładniej, jak to wygląda na zbliżeniu? Jedyne co widzę to fałdki na górze dzioba. Każdy się uczy na początku. No i jeszcze jedna może być przyczyna, taśma rzeczywiście badziewna:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.