Skocz do zawartości

Co myślicie o tym szybowcu??


Robert.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić sobie szybowiec około 2.6 m i założyć do niego napęd elektryczny. Model będzie raczej do spokojnego latania, nie na zbocze. Co myślicie o modelu DISCUS CS 2.6M. Miał go ktoś może? Trzeba przyznać, że cena jest atrakcyjna. Nie chciałbym wyrzucać na model 800 zł. Tutaj link do sklepu: http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=2370&manufacturers_id=55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie coś z Blejzyka na pewno polata lepiej i to rodzima polska konstrukcja. Cena do jakości rewelacyjna.

 

http://www.blejzyk.pl/modele.html

 

Mamy z kumplami chyba 5 modeli z tej stajni i każdy jest zadowolony.

 

 

O discusie jest pełno warto wpisać w wyszukiwarkę...

Ja bym duscusa nie kupił osobiście szkoda kasy na badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Wszystko wskazuje na to, że chcesz......

Model bardzo ładnie prezentuje się na zdjęciach i w realu !

Jak na 2,6m rozpiętości to stosunkowo tani...

I to by były wszystkie pozytywy tego modelu. Moim oczywiście zdaniem !

Za te pieniądze masz Falcona, zgoda, 2m ! Można je jeszcze przekazać na dom dziecka - będzie dużo więcej radości !

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Discus zdecydowanie NIE. Szkoda kasy. Małem Ventusa a to praktycznie to samo. Jedyne co te modele dobrze robią, to dobrze wyglądają.

Do poprawnego lotu potrzebują prędkości w granicach 1 macha, lądowanie tylko perfekcyjne, bo przy twardszym pękają ale wygląd przed lotem - boski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Discus zdecydowanie NIE. Szkoda kasy. Małem Ventusa a to praktycznie to samo. Jedyne co te modele dobrze robią, to dobrze wyglądają.

Do poprawnego lotu potrzebują prędkości w granicach 1 macha, lądowanie tylko perfekcyjne, bo przy twardszym pękają ale wygląd przed lotem - boski.

skoro Discus- to samo co Ventus, to nie mogę powiedzieć ze to wyrzucenie kasy, fakt potrzebuje prędkości , zwłaszcza w zakrętach i nie jest to model dla początkującego ale bez przesady- bardzo ładnie lata:) na lądowanie mu potrzeba duuuuzo pasa :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dziwne... od dawien dawna piszę że mamy kontakt nie z jednym a kilkoma egzemplarzami Discusów z którymi żadnych problemów nie było a co jeszcze bardziej dziwne żaden nie wykazywał żadnych złych tendencji w locie a na dodatek wczoraj zawitał u nas kolejny - tym razem w wersji moto:

 

Dołączona grafika

 

i kolejny właściciel zadowolony.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.