Skocz do zawartości

Poszukuję planów jakiegoś jachtu.


Rekomendowane odpowiedzi

Jako żem z rodziny żeglarskiej to nastał chyba czas by i w tym temacie coś podziałać. Jeśli macie jakoweś plany to chętnie bym coś wystrugał. Nie chodzi mi o zawodniczą maszynę klasy F5 naszpikowaną kabestanami, alu bomami, dwoma windami etc, a o cos naprawdę prostego. Ster kierunku i jedno serwo do wybierania szotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F5E ma tylko winde i serwo ...

 

Maszt rurka dural, bomy rurka alu/weglowa 6mm, płetwa i ster balsa/wegiel

 

Kadłub balsa/laminat

 

Winda jest lepszym tańszym i prostszym rozwiązaniem od DOBREGO serwa

 

Winda od mniej niz 100zl taiwan/~150 hitec/Regata graupnera 600 zł

 

Kadłubik E laminatowy za 45+przesyłka mam zrobiony ewentualnie nowy zrobie :P jeżeli tylko chcesz

 

Ogółem cały model a nawet 2 moge sprzedać :P wiadomość na PM jakby co

 

Ewentualnie RG 65 tzw. JIFF czyli modelik całkowicie z balsy opisany nawet na PWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam jestem nowy na tym forum chcialbym zadac jedno pytanie : od czego powinien zacząć początkujący modelarz ? nie interesują mnie modele z silnikiem(póki co) tylko coś co mógłbym postawić na półce i żeby się fajnie prezentowało złożyłem trochę modeli plastikowych i kartonowych ale chciałbym teraz zrobić coś samemu od zera z własnych materiałów i z wykorzystaniem planów liczę na szybką odpowiedź.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.