Skocz do zawartości

Zwarcie pakietu i 0V.


Maciej1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam problem ze swoim pakietem TURINGY 1500mAh 11,1v 3c

 

Jako że końcówka była inna to postanowiłem zmienić, nieszczęśliwie się złączyły dwa główne kable i 0V. na każdej celi

 

Ale jedną cele udało mi się przywrócić do stanu powyżej 3v a reszta zero próbuje to jeszcze naprawić, ale prosiłbym o podanie sposobów na takie przypadki z góry dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Yo

Jeżeli nie widać że pakiet spuchł lub coś podobnego no to możesz spróbować.

Np.

Ładuje pakiet malutkim prądem. Za pewne nie wykryje Ci pakietu 3s, więc podłącz pod program ni-xx z bardzo małym prądem i kontroluj co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, szukałem, czytałem ale nie mam ładowarki takiej mam 2 pakiety nie spuchnięte

 

Na jednym ma właśnie tylko 1 cele sprawną, a na drugim za to wszystkie ok tylko na jednej jest 0,01v i czasem nawet do 0,40 podskakiwało jak próbowałem przez ładowarkę procesorową do ni-mh i ni-cd (taka od akumulatorków) przez żarówkę ładować.

 

Myślę jak to jeszcze naprawić ;)

 

Ten pakiet co ma 1 cele sprawną kupiłem dziś, kupiłem na allegro a tu fail niestety pakiet tylko z jedną celą, ale pokusiło i rozciąłem kable i no niestety :ass: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować jak ja kiedyś, kiedy zostawiłem pakiet w modelu.

po jakimś czasie przypomniałem sobie i... napiecie na celach (3S) ok 0,2V!. Ładowarka nie wykrywa, bo poniżej progu :(

Co robić? Ano podpiąłem bezpośrednio pod zwykły prostownik 12V (pakiet 11,1V) trzymając palec na pakiecie umieszczonym w garnku z myślą, że gdyby zaczął się gwałtownie rozgrzewać - rozłączam. Po chwili rzeczywiście zaczął się robić ciepły, więc rozłączyłem.

Ale napięcie podskoczyło powyżej progu ładowarki i dalej już ładowałem z pełną kontrolą prądem 0,5C. Pakiet żyje do dziś.

Wielu kolegów może mieć do takiej metody zastrzeżenia- i słusznie.

Najbezpieczniejsza to ona nie jest i trzeba bardzo uważać, ale skuteczna.

W Twoim przypadku można by spróbować "pobudzać" każdą celę z osobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku mojej przygody z LIPO tez zwarlem pakiet Multiplexa...tez podczas przelutowywania (albo balancera albo glownego gniazda)...za pakiet wywalilem 40 EUro(wtedy nie znalem HC jeszcze ;) ) wiec od razu mi sie slabo zrobilo, hehe....podlaczam do ladowarki i lipa....widzi jako 2s....napiecie ok. 6V do 7V....poczytalem i to samo sie dowiedzialem....podlaczyc bezposrednio bez balancera i probowac malym pradem ladowac chwile....doslownie w ciagu minuty widzialem na ladowarce (Ultramat 12) jak napiecie skoczylo na 9,8V.....odlazcylem wszystko...podlaczylem przez Balancer i nie czekajac na wyrownanie poziomow w celach zaczalem ladowac......pakiet smiga do dzis .... nigdy nie ladowalem wiekszym pradem jak 2,1A (pakiet 2100mAh) i zawsze przed ladowaniem wyrownywalem balancerem napiecie w celach......i smiga do dzis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, paru cel nie mogłem już uratowąć ale zrobiłem z 2 pakietów 1 tylko teraz mam problem z tym że 1 cela ma 4,02v 2 ma 3,72v, a 3 4,06 v i blancer wykrywa jako uszkodzony pakiet (nieładuje) napięcie na 2 głównych kablach wynosi : 4,38v i coś mi tu nie pasuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, paru cel nie mogłem już uratowąć ale zrobiłem z 2 pakietów 1 tylko teraz mam problem z tym że 1 cela ma 4,02v 2 ma 3,72v, a 3 4,06 v i blancer wykrywa jako uszkodzony pakiet (nieładuje) napięcie na 2 głównych kablach wynosi : 4,38v i coś mi tu nie pasuje :/

Masz przerwę w obwodzie.

 

Polutuj porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.