Skocz do zawartości

Wklejanie usterzeń - mój patent


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku budowy jakiegokolwiek modelu "walczymy" zazwyczaj z prawidłowym wklejeniem usterzenia bacząc na prawidłowe zachowanie geometrii, co ma później wpływ na samo latanie. Myślę o prawidłowości zachowania kątów owegoż, kąta względem kadłuba i kąta prostego statecznika poziomego względem pionowego. Większośc posiłkuje się wszelkiej maści kątomierzami i ekeirkami biurowymi. Niestety "maszyny" te sie chybotają, nie pozwalają na "ściśnięcie ich" ze sobą i prócz pilnowania usterzenia pilnujemu ich samych. Patent mój to "ustrojstwo" własnie do tego zbudowane.

Poniższe fotografie wyjaśnią istotę budowy, działania oraz zastosowania.

Dokumentacja w postaci PDF dostępna u mnie na stronie : BaterflajowyŚwiat

 

Elementy maszyny wyciete zostały z plastiku, robią z tego podkłady do tablic reklamowych.

 

Dołączona grafika

 

Okleiłem je przed sklejeniem folią ( do reklam ) ORACALL, potem posklejałem CA

 

Dołączona grafika

 

Sprawdziłem czy się nie "chyba" i czy jest proste.

 

Dołączona grafika

 

Sposoby pomiaru w poziomie i pionie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Myślę że warto coś takiego zrobić, więcej czasu zajęło mi opisanie tego niż budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.