Skocz do zawartości

Oprogramowanie do kamerki Sony


alchemique

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam pytanie techniczne odnosnie filmowania.

Ojciec niedawno zakupil fajna kamerke sony - mysle sobie - ooo wreszcie nakrece moje kraksy! :D

No to dlugo nie czekajac wybralismy sie na lotnisko polatalismy, pokrecilismy - wracam do domu chce wszystko na kom zgrywac a tu klops.

Okazalo sie ze nie daja do kamery plytki z oprogramowaniem :/

W instrukcji przeczytalem ze aby zgrac filmiki na komp to trzeba odpowiedniego oprogramowania... Tylko jakiego ?

Jakby ktos mogl pomoc bylbym bardzo wdzieczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie muszisz miec raczej odpowiednie do modelu kamery.

Ja mam filmy z aparatu i akurat nie musze mieć oprogramowania(zgrywam na każdym kompie ). Musisz sobie załatwić albo ściagnąć z neta no i kabel jesli nie masz.

 

Kabelek to mam ale w instrukcji jest napisane :

Editing software cabable of copying DV signal

Ale nie napisali przykladu oprogramowanie ktore byloby zgodne z foratem DV ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem filmy kamerką Hi8 Sony, program nazywal się chyba Pixela.

Ale kopiowanie tym programem na PC via USB było beznadziejnej jakości.

 

Radziłem sobie nagrywając z kamery na stacjonarne DVD (kablami analogowymi Cinch), z DVD na dysk za pomocą DVD Rippera i jakoś szło.

Ale zaniechałem tego, bo i tak wszystko musiałem okropnie kompresować i jakość nie była lepsza niż z aparatu.

 

PS Mam nadzieje, że czegoś nie pokręciłem, bo i tak wszystko to pomagał mi robić Łosio :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrać materiał w DV z kamery cyfrowej można AFAIR bez softu. Należy jednak pamiętać, że wbrew pozorom format DV jest specyficzny dla konkretnego producenta kamery.

W sieci jest trochę softu darmowego do obróbki video. Można tez używać movie makera, który jest częścią windows XP - do filmików do publikacji w sieci zupełnie wystarczy.

Ja polecam zainwestowanie 200-300zł w oprogramowanie Pinnacle Studio - teraz chyba w wersji 10. Niedrogie, intuicyjne w użyciu, bez zbędnych i bardzo zaawansowanych bajerów. Sam używam, kupuję aktualizację od lat i sobie chwalę.

Na drugim końcu skali - Adobe Premiere - chyba >1000$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wcześniej mi ten watek umknął ale odpisze dziś :D

 

Należy jednak pamiętać, że wbrew pozorom format DV jest specyficzny dla konkretnego producenta kamery.

 

Tu akurat się mylisz. DV to standard i tylko Panasonic wymyślił kilka modeli kamer które miały standard DV via Panaś. I potrzebne były do obsługi specjalne biblioteki dla Windy

 

 

Niedrogie, intuicyjne w użyciu, bez zbędnych i bardzo zaawansowanych bajerów.

 

Fakt niedrogie i intuicyjne jest ale dalsza cześć wypowiedzi jest błędem. Umiejętne wykorzystanie Pinacle ma wbrew pozorom ogromne możliwości ( kluczowanie luminancją i chrominancją) kilka ścieżek edycyjnych daje całą gamę możliwości

 

:D

 

Sam używam, kupuję aktualizację od lat i sobie chwalę.

 

 

Ja też używam i aktualizacje mam na full pakiet :D łącznie z HFX i wtyczkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około roku zajmuje się montażem video.

Oczywiście dla własnej radochy, a nie zarobkowo.

Używam Pinacle Studio 9.3 Plus...

 

A jakie uzyskujesz wielkości plików bo u mnie przy zapisie MPG w formacie SVCD (jakość przygrywania z Hi8 nie jest większa) pliki 4-5 minutowe wychodzą po ok. 70 MB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.