Skocz do zawartości

SZD 55 PROMYK ze stajni "JISPRO"


fullrespect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mniejszy promyk z Jispro naprawdę ładny i tak też lata, ale większy brat z Wistmodel .... Mmmmm :P :P

Piękne zwierzę, a wykonanie zwłaszcza montażu skrzydeł przez łączenie dźwigarów na sworznie jak w prawdziwym powala na kolana.

Po prostu PNNNIĘĘĘĘĘĘKNY :) :)

post-7613-0-81077500-1420673056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesli ktos z Was ma jakies materialy które mogą byc pomocne w modelowaniu aby odwzorowac jak najbardziej rzeczywistą sylwetkę, bedę bardzo wdzięczny za podeslanie ich na maila (podam przez PW).

 

Co do wersji - jesli chodzi o formy to zawsze mozna zrobic więsze - to nie problem bo forma nie boi sie skalowania. Gorzej z drewienkiem, grubosc żeberek nie zawsze sie sprawdza. Ale to szczegól też do opanowania.

 

Póki co mozolnie męcze modelowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hacker z przekładnią i paliwo 5cel 3800, jak toto zakręci tymi łopatami to strach się bać :)  ale jeszcze nie poleciałem.

Wyrzucić samemu tego się nie da, bo do kadłuba w tej skali i wagi modelu to trzeba mieć łapkę jak mały cygan nogę.

Zastanawiam się nad wózkiem. Do wyboru dwóch producentów, jakość podobna tylko jeden się wstydzi i ceny nie podaje na stronie.Muszę zadzwonić i się zapytać. No i w opcji start z katapulty gumowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start z katapulty - sznura gumowego jakby bezpieczniejszy. Większa prędkość I bardziej ustalony kierunke startu niż w przypadku wózka. Trzeba by tylko dobrać odpowiednio silny naciąg żeby nie przedobrzyć ani w jedną ani w drugą stronę.

Mam taką dobrze sprawdzoną ideę na katapultę z FMT nawet z prostą regulacją do różnych wagowo modeli przez podłączenie od 1 do 3 sznurów gumowych. Tylko tu nie ma zmiłuj. Jak naciśniesz pedał  nie ma odwrotu :) , a wózek daje szansę na przerwanie lub powtórzenie startu.

Nie mam w tych sprawach doświadczenia, więc może za dużo analizuję. W każdym razie i tak  coś mniejszego pójdzie na próbę :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózki ELJOT i MPMODELS. Jakość porównywalna wydaje mi się i jeszcze się namyślam.Chętnie skorzystam z Twojej opinii, jako że masz doświadczenie w tym temacie. Pole nasze nie jest może zbyt gładkie, ale modele samolotów dają spokojnie radę, a koła wózków są dość potężne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Panowie. Wózek ELJOT był pierwszy wyprodukowany i przedstawiony w praktyce. Oglądałam go już wcześniej i chyba Wasze opinie mnie przekonują.No i sentyment do sklepu w Andrychowie:-) Razem dobieraliśmy napęd do Promyka Jispro i pomoc w naprawie tego modelu po zakupie od poprzedniego właściciela była bezcenna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.