Skocz do zawartości

Nadajniki współpracujące z odbiornikami CORONA 35/40 MHz


Olecki75

Z jakiej marki nadajnikiem najczęściej używasz odbiornika CORONA 35/40 MHz  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiej marki nadajnikiem najczęściej używasz odbiornika CORONA 35/40 MHz

    • Hitec
      4
    • Sanwa
      2
    • Graupner
      5
    • Futaba
      1
    • Multiplex
      1
    • JR
      1
    • Inne (E-Sky, Dynam, Hobby King, itd.)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że ostatnio pojawiły się problemy z kompatybilnością tych odbiorników z niektórymi nadajnikami (ABC- RC ostrzega na swojej stronie przed używaniem z Hitec oraz opisywany przeze mnie problem z Graupnerami) proszę posiadaczy o wpisanie jaki model Corony z jakim modelem odbiornika współpracuje lub nie współpracuje oraz przybliżoną datę zakupu.

Najlepiej wg schematu: model - przybliżona data zakupu - nadajniki - współpraca(opis)

 

Te, które przewinęły się przez moje ręce:

 

1.Corona RP6D1 maj 2009 z Graupnerem MX16S - działa bez zarzutu

2.Corona RP6D1 kolegi sierpień 2009 z Graupnerem MX12 i MX16, działa bez zarzutu

3.Corona RP6D1 kolegi czerwiec 2010 z Graupnerem MC12 działa, nieznaczne spowolnienie serw.

4.Corona RP6D1 kolegi czerwiec 2010 z Graupnerem MX12 i MX16 częste chaotyczne drgania serw, utrata zasięgu w ok 10-15m, z Hitec Laser 4 działa.

5 i 6 Corona RP6D1 kolegi i moja lipiec 2010 z dwoma Graupnerami MX16s i MX12 częste chaotyczne drgania serw, utrata zasięgu, obie działały natomiast z Laserem 4 i Multiplexem 3030

 

Corony są dość lubiane i popularne, więc taki temat jak się dostatecznie rozwinie może dostarczyć wiele cennych informacji dla obecnych i przyszłych użytkowników tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX16s spalina, bez problemu.Celowałbym raczej w serwa.Przykład u mnie, dotychczas z odbiornikem Hitec i serwami hitec nie maiałem problemu wymieniłem serwa na Altruny drgały i buczały przy zasilaniu 4.8V wymieniłem na 6V i po problemie.Choć nie do końca, jedno na kierunku porusza się skokami przy powrocie do neutrum ale po paru wychyleniach i to się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niestety jednym z posiadaczy Corony RP6D1 z czerwca. Podłączaliśmy różne serwa, na różnych pakietach, z różnymi nadajnikami. Co prawda w każdym nadajniku w innej mierze, ale objawy te same - samoistne drgania serw, lekkie spowolnienie ich A PRZY TEŚCIE Z GRAUPNEREM UTRATA ZASIĘGU PO KILKUNASTU METRACH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corona 8k synteza 35Mhz (2sztuki) Corona 4k. synteza 35Mhz (1szt) - w roku 2009 3 sztuki - Futaba T9CHP - Ze wszystkich 3 jestem zadowolony. Jedna z Coron 8k lata w małym spaliniaku i wszystko jest w najlepszym porządku. Następna 8k. lata w EGP, a 4k. jest w elektryku (Silhouette 3D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie spotkałem nikogo kto ma z nimi problemy.

Ja do tej pory też. Ale 4 szt z 3 źródeł w ciągu miesiąca to nie przypadek. Coś schrzanili.

 

drgały i buczały przy zasilaniu 4.8V wymieniłem na 6V i po problemie.

Brałem od razu napięcie pod uwagę bo takie drgawki i spowolnienia to typowy objaw, ale i te stare działające i te nowe dają na serwa 5,03V. Sprawdzałem z różnymi serwami, pakietami, regulatorami i sposobem zasilania ale tylko 4,8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Corony sześciokanałowej z syntezą i podwójną przemianą RP6D1, kupionej w lipcu 2008 roku z nadajnikiem Hitec Optic z modułem syntezy. Nigdy nie miałem w takim zestawieniu najmniejszych problemów z zakłóceniami lub zasięgiem. Corona lata na stałe w MiniMagu, którym nieraz latałem prawie do granicy widoczności. Uważam ten odbiornik za najlepszy jaki kiedykolwiek miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Corony sześciokanałowej z syntezą i podwójną przemianą RP6D1, kupionej w lipcu 2008 roku z nadajnikiem Hitec Optic z modułem syntezy. Nigdy nie miałem w takim zestawieniu najmniejszych problemów z zakłóceniami lub zasięgiem. Corona lata na stałe w MiniMagu, którym nieraz latałem prawie do granicy widoczności. Uważam ten odbiornik za najlepszy jaki kiedykolwiek miałem.

 

OWSZEM! Corony kupione w tamtym okresie są świetne! Obydwie z 2009 roku z którymi mam kontakt nigdy nie zawiodły, a też loty są dosłownie na granicy utraty widoczności. Sęk w naszym problemie z Coronami jest taki, że to te kupione w 2010 a dokładnie czerwiec, lipiec są do niczego. Kupiliśmy kilka z różnych źródeł i wszystkie podobne objawy! Popieram teorię znajomego, że zapewne zatrudnili jakiegoś skośnookiego kierownika, który powiedział, że dane części można zastąpić tanią chińszczyzną. Wymienili pewnie kilka bebechów, zobaczyli, że odbiera i puścili schrzanioną całą serie. ;| Smutne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.