Skocz do zawartości

Miniwiertarka, miniszlifierka


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Noszę się z zamiarem zakupu jakiejś małej wiertarki modelarskiej. Wiercenie otworów rzędu 2mm Boschem o wadze 2kg jest delikatnie mówiąc trudno wykonalne, co więcej nie łapie wierteł mniejszych niż 1.5mm i ma spore bicie. Chciałem tanio, więc najpierw zainteresowałem się tym:

 

Dołączona grafika

 

Wiertar... silniczek ten kosztuje ok 20zł i tyle dobrego można o nim powiedzieć. Ma większe bicie niż mój Bosch! Taką to można sobie zrobić samemu z pierwszego lepszego silniczka i kostki elektrycznej jako mocowanie wierteł. Dobrze, że sprawdziłem w sklepie przed zakupem. Podobno można trafić na lepszy egzemplarz, ale musi się to wiązać z trafieniem na wyrozumiałego sprzedawcę i sprawdzeniem sporej ilości egzemplarzy.

 

Znalazłem na allegro takie coś:

 

Dołączona grafika

 

Nie mam pojęcia co to za firma, nie mogę nic znaleźć na ten temat w internecie. Co do parametrów urządzenia i jego funkcjonalności - są dla mnie w pełni wystarczające. Jest tania jak na precyzyjne urządzenie o mocy 130W, dlatego pytam: Czy ktoś może wie czy nadaje się to do użytku? Proszę o opinie.

 

PS. Słyszałem o Dremelach i Proxxonach, ale to conajmniej 3 razy większa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze poszukujesz malej wiertarki.

 

Urządzenia typu dremel itp. to szlifierki, świetne narzędzia i przydatne każdemu modelarzowi.

 

Jesli chcialbys używać ich jako wiertarek musisz dokupić uchwyt uniwersalny taki jak ten :

 

http://www.contakt.pl/product_info.php?cPath=28_213_231_258&products_id=231&osCsid=3f43e1412a642017f29207f5b6d13103

 

Nie spotkałem się z tym aby był on oferowany w jakimkolwiek zestawie.

 

Nie polecam szlifierek poniżej 80 PLN (cena w PL samej szlifierki a nie zestawu 20000 części ;), niestety szybko się psują. Po rozkręceniu kilku swoich (celem naprawy) byłem zdumiony że to w ogóle działało :))

 

Nigdy więcej nie kupię szlifierek zasilanych prostownikiem lub akumulatorem- badziewie ostatniej maści. Jak jest zasilana 220V to warto oglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tą: Proxxon MICROMOT 50EF

Tylko jedna uwaga - zapytaj kogoś z oryginalnym zasilaczem, jaka jest biegunowość we wtyczce. Proxxony mają taką trójpinową wtyczkę do 12V, gdzie 2 piny są od 12V a trzeci tylko zabezpiecza przed odwrotnym włożeniem. Szkoda byłoby coś upalić.

Naprawiałem motylastemu oryginalny zasilacz Proxxona, więc on ma na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh. Ponarzekam na swiatnarzedzi.pl Zamówiłem i zapłaciłem w niedzielę, w poniedziałek na stronie było, że pieniądze dotarły, ale status był "nowe zamówienie - nie potwierdzone". We wtorek postanowiłem zadzwonić i podpytać, bo nic się nie zmieniło. Pani powiedziała "na tę stronę to nie ma co patrzyć" (?!) Nie pamiętałem numeru zamówienia, a po nazwisku pani nie znajdzie "bo tych zamówień jest dużo", więc w sumie nic się nie dowiedziałem. Wczoraj zadzwoniłem raz jeszcze, tym razem uzbrojony w numer zamówienia i dowiedziałem się, że jeszcze jest nie zapłacone! Wytłumaczyłem, że robiłem przelew przez płatności.pl automatycznie z ich sklepu balbalabla, ale pani dzisiaj już nie może sprawdzić, bo tylko szefowa ma dostęp do konta. A kiedy szefowa będzie? Chyba jutro ok 10, ale wie pan, to szefowa... Właśnie dowiedziałem się smsem, że zamówienie dzisiaj zostanie wysłane. Przynajmniej nie mieli zbyt drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

eski ta mini szlifierka z Twojego linka - http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9393 - dremel 160W, czy ona jest sprzedawana w walizce czy tak jak widać na zdjęciu tylko w opakowaniu?

Poza tym dość sporo wazy, około 1kg, więc czy może być nazywana jako "mini szlifierka" i używana jako modelarska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.