Skocz do zawartości

Zefirek I


Krychol RC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli to model dla zupełnie początkującego to podwozie odpada. Lepiej będzie wylądować na brzuchu niż na podwoziu. Poza tym do lądowania na podwoziu takim modelem potrzebowałbyś naprawdę iście angielskiego trawnika ostrzyżonego na jeża :-P

 

 

Tutaj kolega lata ze śmigłem stałym:

http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=2096&start=0

 

Czyli da się lądować z takim śmigłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym modelem tez był zefirek latałem bez podwozia i bez prop servera

 

Raczej zefirek sam latał a ty mu przeszkadzałeś :D

 

Jak się troszkę umie latać i juz ma się opanowanie emocji to przy podejściu jest bardzo dużo czasu na ustawienie śmigła w poziomie. Dla nowego raczej trudne zadanie :D

 

Prop Saver sprawe rozwiąże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Fajna,czarna :) .Ciekawe jakie przełożenie?

Jaki silnik?

 

EDIT: podobną przekładnię miałem w silniku "280" i do niej pasowało śmigło zdaje się FSK 10x7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Krystian, obawiam się że silnik nie dostarczy odpowiedniego ciągu.Co prawda nie znam danych Zefirka ale na 7 celach to może być problem z lataniem.Miałem podobny napęd w depronowcu i to była porażka.Wywaliłem więc ni-cd , dorobiłem regulator i założyłem pakiet li-pol 3 cele.Wtedy zaczął jakoś latać.Jak spaliłem dwie 280 to już ich więcej nie kupiłem.Musisz wszystko zrobić bardzo lekko, serwa mini bo normalne za ciężkie.

 

Znalazłem opis Zefirka w necie, pakiet jaki jest zazwyczaj stosowany do napędu to 8 x 650mah lub 8x500mah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Mateusz, doskonale zdawałem sobie sprawę że tak to może się skończyć :D .Dlatego dorobiłem sam regulator obrotów (obsługujący pakiet 3s).Ustawiłem zakres obrotów w nadajniku,żeby nie przekroczyć za bardzo maksymalnego prądu silnika.Wykonałem w ten sposób kilkanaście lotów i było ok.Ale znasz pewnie stwierdzenie "ciekawe jak będzie latał jak dam więcej gazu " :lol: .No i latał lepiej tylko tyle że 30 sekund.Spalił się.Kupiłem więc 280 RACE i ta poległa w pierwszym locie hehe.Zapomniałem zmniejszyć obroty z poziomu programowania w nadajniku, dałem full i po silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek ma rację - ten napęd, dawniej dość popularny, dobrze spisuje się na pakietach ośmiocelowych. Jeśli pakiet Li... 3S, to trzeba uważać z gazem, ale można śmiało latać. Krzychol, mam pakiet Sanyo Cadnica 500AR na zbyciu tyle, że waży sporo, chyba ze 150g. Mam też Sanyo Twicell 750. Ten drugi pakiet jest idealny do tego napędu, ale to już dziadek, nie wiem czy coś z niego wyciągniesz. Jak co to napisz, a prześlę Ci je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ten napęd ma moc (280-tka) tylko że na ośmiu celach to po pierwsze, a po drugie to tej mocy nie jest na tyle dużo , żeby latać przy dużym wietrze.Model musi byc wykonany lekko, a nie pancernie.Nie dziwne że rozbiliście model, po prostu ani pakiet ani pogoda nie nadawały sie do lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.