Skocz do zawartości

iPhone 3Gs


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

 

Już niedługo kończy się mój abonament w telefonie i w przedłużeniu umowy można wziąć nowy. Chciałem wiedzieć od posiadaczy iPhonów 3Gs jak sprawują się i czy mają jakieś wady. W sumie nie zależy mi na jakości wideo ale na ewentualnych problemach w użytkowaniu. iPhony zawsze mi się podobały. Miałem kiedyś iPoda Touch'a 1G.

 

Dzięki z góry.

 

Pozdrawiam i życze miłych wakacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie zawsze, ja się wstrzymałem z telefonem i dostałem umowe na rok i 1000 minut do wybranego numeru. Do tego jakiś smieszny pakiet obniżający koszty połączeń w weekendy. A abonament [mix] dodatkowo zmniejszyłem z 30zl na 25.

 

Dlaczego - bo mi pani proponowała telefon badziewny za 1zl - a w sklepie taki za 130zl mozna dostać, a więc jak mój juz padnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tematem telefonów interesowałem się od dłuższego czasu (bo sam wymieniałem). Po bardzo długich rozmyślaniach wybrałem Samsunga Wave (jest dostępny u prawie wszystkich operatorów) i jestem bardzo zadowolony. Szczególnie, że stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. W przeciwieństwie do starszych telefonów Samsunga ekran jest w technologii pojemnościowej (takiej jak iPhonie). Wave ma jeden z najlepszych wyświetlaczy spośród telefonów dostępnych na rynku (technologia Super Amoled). Mimo, że jest on trochę mniejszy to jakość wyświetlania jest lepsza niż w iPhonie 4G. A dzisiaj zobaczyłem artykuł o tym, że w Samsungu Wavie jest TEN SAM procesor co w iPhonie 4G. Do tego nagrywanie i odtwarzanie filmów w HD (to sprawdzone, bo na telefonie płynnie odtwarzam filmy, które na komputerze mi się zacinają). itd itp. Kiedy zmieniałem telefon mogłem wybrać iPhona 3G ale wziąłem Wava i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą tych wszystkich "kombajnów multimedialnych" jest słaba wytrzymałość... wystarczy, że nam niefortunnie upadnie na chodnik i po pięknym 3,6 calowym wyświetlaczu :) Telefony naszpikowane różnymi dziwnymi funkcjami nie należą też do oszczędnych w pobieraniu energii a co za tym idzie dość szybko nam się rozładowują (w najmniej oczekiwanym momencie) o tym, że zwracają na siebie uwagę różnych ciemnych typów chyba nie muszę wspominać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Wadą tych wszystkich "kombajnów multimedialnych" jest słaba wytrzymałość...

nie do końca...

jako moje drugie hobby były kiedyś wyścigi samochodowe ale zdrowie i jeden wypadek zakończył moją karierę za to często stawiam się na torze kartingowym w Bydgoszczy...

Lubię prowadzić z muzyką wiec zawsze jeżdżę ze słuchawkami...

dwa razy zdarzyło mi się że podczas jazdy tel wypadł mi z kieszeni...

pierwszy raz był to sonyericsson k810i który stracił kilka klawiszy ale działał dalej choć było po nim widać że coś go przejechało...

Drugi telefon to iPhone 3G który był tylko w silikonowym etui... nawet nie ma śladu na nim że przejechało po nim 250kg w wciągnęło go pod koło bo wyrwało mi słuchawki z uszu...

Co do 3gs jeżeli chodzi Ci o same filmy to bez rewelacji ale jeżeli chodzi o potencjał drzemiący w telefonie... możliwości i oprogramowanie jakie można wgrać na te telefony są niesamowite ale jazda zaczyna się dopiero po odblokowaniu telefonu....

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda zaczyna się dopiero po odblokowaniu telefonu....

a w tedy tracisz gwarancję :roll:

 

nie należą też do oszczędnych w pobieraniu energii a co za tym idzie dość szybko nam się rozładowują (w najmniej oczekiwanym momencie)

Jak zmieniałem telefon zastanawiałem się jeszcze nad HTC Desire, którego bateria wytrzymuje góra 1 dzień. Kiedy kupiłem Samsunga Wave dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że przy normalnym użytkowaniu (parę smsów, czasem zadzwonić, sporadycznie Wi-Fi i Bluetooh) wytrzymuje ok. 4 dni :!: Oczywiście sporo zależy od ustawień telefonu, ale według mnie jak na telefon z CPU 1GHz to i tak bardzo długo. iPhone 3Gs trzyma trochę krócej - ok. 24 dzień, jeśli się na. gra to 12 godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój iPhone trzyma baterie przy normalnym użytkowaniu około 3 dni...

Moja koleżanka ma iPhona 3Gs. Oczywiście jak prawie co noc go ładowała. Na przerwie (a właściwie na nudnej lekcji :P ) telefon uprowadzili koledzy... w ciągu 20 min bateria ze ok. 100% stopniała do 65% :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu (ok.2 lata) użytkuję Iphona 3G. Dla mnie to totalna porażka! Bateria trzyma maksymalnie 1.5-2 dni (przy normalnym użytkowaniu trzeba nastawić się na to, że po 17 z nikim sobie juz nie pogadamy przez Iphona bo będzie martwy). Nie ma możliwości przesyłania danych przez bluetooth z innymi telefonami (podobno z Iphonami się da, ale mi nie wyszło). Zanim napiszę smsa to Zdążę zrobić się cały czerwony ze złości bo każdy za każdym razem trafiam źle w te literki (wyświetlane klawisze mniej więcej 5mm x 3mm). Bardzo często się wiesza, ma głupie boogi. Jedyne co w nim jest OK. to Safari - ciągły dostęp do internetu!

 

PS: Wszystkim, którzy borykają się z zakupem ODRADZAM! Lepiej kupić dobrą NOKIĘ :)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do normalnego użytkowania czy dla tzw szpanu.

 

Ja telefon kupowałem taki, żeby miał dostęp do internetu przez Wi-Fi ;)

 

Wszystkim, którzy borykają się z zakupem ODRADZAM! Lepiej kupić dobrą NOKIĘ :)

 

iPhona też bym raczej nie kupił, ale Nokii tym bardziej. Nokia dawniej robiła bardzo dobre telefony, ale teraz... A do tego są to telefony stosunkowo drogie. Doskonałym przykładem jest Nokia N97. Gdy wchodziła na rynek kosztowała 3000 zł. Nie wprowadzała niczego nowego, a ponadto jest wolna ( 128 MB RAMu, CPU 434MHz (konkurencyjny Samsung Wave ma 1GHz;) ). Jeśli miałbym wybierać jeszcze raz to zastanawiałbym się nad Samsungami Wave i Galaxy S (lub Galaxy S pro), ewentualeni jakiś HTC na Desire.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję SPV M3000 od 1,5 roku, bateria trzyma 3-4 dni, ma wbudowane Wi-fi. Może telefon nie wygląda zbyt nowocześnie ale bardzo podoba mi się w nim to że ma wysuwaną z boku klawiaturę qwerty, No i niczego mi w nim nie brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja telefon kupowałem taki, żeby miał dostęp do internetu przez Wi-Fi

Własnie o to mi chodzi... napisz mi szczerze, czy surfowanie po internecie na wyświetlaczu w granicach 4 cali nie jest po 20 min męczące? Nawet jeżeli telefon ma wysoka rozdzielczość ekranu... Moim zdanie WiFi w telefonie jest ciekawym rozwiązaniem ale mało praktycznym. Po prostu przeglądanie stron na telefonie jest przynajmniej dla mnie męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to mi chodzi... napisz mi szczerze, czy surfowanie po internecie na wyświetlaczu w granicach 4 cali nie jest po 20 min męczące? Nawet jeżeli telefon ma wysoka rozdzielczość ekranu... Moim zdanie WiFi w telefonie jest ciekawym rozwiązaniem ale mało praktycznym. Po prostu przeglądanie stron na telefonie jest przynajmniej dla mnie męczące.

Tzn. dla mnie męczące to nie jest. Może dla tego, że zawsze bardziej lubiłem skomplikowane rozwiązania. :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.