Skocz do zawartości

folia na pokrowiec gdzie!


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ochrona przed słońcem na lotnisku to proponuję ci kupić koc termiczny w aptece, taki srebrno złoty, wymiar 1,6*2,4 metra w zależności od producenta cena 8,49zł lub 18,50 zł za sztukę. Przykładasz tylko rogi jakimiś ciężarkami i gotowe. Nie grzeje się. Wypróbowane.

Warto mieć też druga aby rozłożyć na dachu samochodu i przednią szybę ... szybko sie składa i mieści do małej torebki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo i plastikowo.

My stosujemy wykładziny remontowe z komfortu albo castoramy albo innego marketu budowlanego.

Cena to ok 7 zł za m2. Szyjesz na maszynie i masz idealny pokrowiec.

Wykładzina wygląda jak cienki filc. Generalnie to dość cienka wykładzina, ale na pokrowce idealnie się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku

Widzę że nie widzialeś i nie korzystałeś z takiej folii, bo nie jest ani droga ani plastikowa.

1,6*2,4=3,84 m2

najtaniej 8,49/3,84 = 2,21 zł/m2

najdrożej 18/3,84=4,68 zł/m2

2,21<4,68 < 7,00 zł/m2 czy może sie mylę? Taniocha?

1. Modelpiotrkowi chodziło o zabezpieczenie przed słońce i temperaturą.

2. Filc jaki by niebył zazwyczaj się grzeje, nawet biały - "barchanowe" gacie na lato?

3. Za każdym razem wkladać i ssuwać pokrowce? Nie prościej czymś przykryć co zabezpiecza przed słońcem i nagrzewaniem? Trzask prask i po wszystkim jak mawiał dziadek Jacek Poszepszyński.

Co do pokrowców idealnie nadaje się także podkład pod panele, tak jak chcesz w wersji termo- srebrne lub eco niebieski, zielony, biały. W srodku biała gąbka. Tez taniej niż filc i tez możesz uszyć.

Ale ile pomysłów tyle rozwiązań, byle skuteczne - de gustibus non disputandum est

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tasmą jest najprościej, warunek żeby tylko była szeroka. Bez problemu kleisz po długości. http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4162 Bardzo trudno rozedrzeć lub uszkodzić taki pokrowiec. Na sklejonym końcu trzeba odciąć tylko rożek, aby przy wsuwaniu skrzydełka powietrze miało jak uciekać (ułatwia wsuwanie).

Ceny nie pamiętam, ale coś zbliżonego do filcu.

A do noszenia kompletu dwóch skrzydeł wykorzystuje szeroki pokrowiec na narty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie kupiłem rolkę w Castoramie.

Cena 15zł. Wymiary 5m x 0.5m

Skleiłem szeroką taśmą samoprzylepną.

Dobry sposób na pokrowce do większych modeli, długich skrzydeł. Folia bąbelkowa jest zbyt miękka i czasem podnosi nam ciśnienie przy wkładaniu skrzydła do środka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z rady kolegów.

Wizyta w Castoramie dała pozytywne rezultaty.

Te ekrany pod grzejnik były podklejone styropianem więc nie brałem tego, wydawało mi się ze nie będzie to zbyt trwałe, ale na dziale z panelami dostałem folię podbitą gąbką. Folia jest dość gruba, gąbka jak gąbka pod panele 2-3 mm i chyba z 2-3 zł za metr bo kupiłem ścinkę 3,2 mb i zapłąciłem coś koło 6 zł + taśma 6 zł i pokrowce będą miodzio.

Na zdjęciach wotoma wydaje mi się że jest ten sam podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan poprawiłem :oops:

 

Pawełku nie zapomnij tylko uciąć rożka.

OT - w ostatni weekend udało mi się w końcu oblatać widocznego na zdjęciu ASW 28-18 4,0 m. Teraz czekam tylko na weekend z termiką (zamówiona na sobotę), i będzie się działo, oj będzie się działo. Wieksze szybowce to jest to ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.