Skocz do zawartości

oklejanie katany


paweł1919

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbliżam się ku końcowi z budową mojej katany x-line 1400mm. :mrgreen: Stąd mam pytanie, ile będe potrzebował ogólnie folii do pokrycia całego modelu. Zaznaczam, że będę robił to pierwszy raz. A może ktoś wie, ile pójdzie na skrzydła, kadłub, stateczniki. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym kolorze całą ? :ble:

Bo jak w dwóch , a nie daj boże w 4, to w jakich proporcjach?? :rotfl:

 

A już całkiem na poważnie to weź kawał gazety, obrysuj każdą część osobno z 3-5cm naddatkiem (góra ,dół , boki), wytnij i poukładaj w paski po 50-60 cm szeroki .

Tyle ma zazwyczaj szerokości folia.

Wtedy będziesz wiedział ile każdego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, dobra rada :) dzięki

No pewnie, że nie w jednym kolorze :lol: jak by to wyglądało, jak nie katana. Jeszcze się zastanawiam, jak ją okleić nie mam do końca koncepcji. Chcę to zrobić ładnie i bez kombinacji jakiś wielkich. Dlatego myślę, że stateczniki i lotki okleję chyba coś w fiolecie przeźroczystym, części które są ruchome. Dół kadłuba biały albo czerwony. Może macie, jakiś pomysł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja już popełniłem 2 takie Katany , a nawet 3 . Oto jak wyglądają .

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ta trzecia ma własnoręcznie wykonaną maskę silnika i owiewkę kabiny co zmienia jej wygląd .

 

Zawsze staram się wyraźnie różnicować górę i dół modelu , co naprawdę ułatwia loty przy gorszym oświetleniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości materiału to :

1. Musisz pamiętać ,że rolka folii ma 60 cm .

2. Szerokości arkuszy na poszczególne części ustalasz z 4-5 cm naddatkiem

3. Musisz kupić nieco więcej , by mieć na ewentualną naprawę , bo czasem transport wychodzi więcej niż np . 0.5 metra folii

4. Poszczególne rolki mogą się później różnić odcieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.