Skocz do zawartości

SKY EC - 1,7 Arthobby


samolocik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziony dobrymi wspomnieniami z moich lotów Sky-em w wersji V zakupiłem sobie na pikniku wersję ze składanym skrzydłem i demontowalnym statecznikiem poziomym.

 

Waga elementów przedstawia się następująco:

 

skrzydło 269g

steteczniki 36g

kadłub 76g

akcesoria 55g

---------------------

RAZEM 436g

 

Planowana waga do lotu nie powinna przekroczyć 700g

 

Jeszcze nie wiem, czy skrzydło pozostanie w wersji składanej, czy też zrobię dodatkowe wzniosy skrzydeł i będzie to typowy model do latania w termice.

 

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poniżej Kika fotek pokazujących, na jakim etapie jest model. Z braku czasu powierzyłem składanie nowego modelu osobie znającej się na rzeczy i już po ponad 3 tygodniach mogłem się cieszyć częściowo złożonym modelem.

 

Cały model:

Dołączona grafika

 

Statecznik poziomy – mocowanie do kadłuba:

 

Dołączona grafika

 

Statecznik pionowy i mocowanie poziomego:

 

Dołączona grafika

 

Centropłat:

 

Dołączona grafika

 

Krawędź skrzydła:

 

Dołączona grafika

 

Końcówka skrzydła z lotką:

 

Dołączona grafika

 

Gniazdo serwa:

 

Dołączona grafika

 

Kadłub, część podskrzydłowa:

 

Dołączona grafika

 

Serwa:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ładna maszynka :) Radzę Ci wzmocnić stateczniki i krawędź skrzydła, jeśli nie jest niczym zabezpieczona.

 

Ja stateczniki laminuję dwustronnie cienką tkaniną, dość lekkie rozwiązanie i nie do zdarcia, ale jest wiele innych sprawdzonych patentów opisanych przy okazji budowy modeli Blejzyka i Modellotu.

 

A na krawędź skrzydła warto nakleić żeberko z cienkiej sklejki, np. 1mm, żeby styropian nie był na wierzchu i części skrzydła ładnie do siebie przylegały.

 

Mam też wątpliwości co do półki na serwa, to jest balsa? Jeśli tak, to moim zdaniem lepsza byłaby sklejka, balsa jest chyba zbyt delikatna...

 

Mam nadzieje, że Cie nie zrażę swoim krytykanctwem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, przyjmę każdą krytykę ponieważ nie ja składałem ten model. Za to pewnie ja go będe poprawiał. Patyczki są chyba ze sosny. Sprawdzają się w praktyce aczkolwiek te konkretnie są krzywo wklejone i to w 2 płaszczyznach - np. zerknij na orczyk serwa i wyobraź sobie jak będzie pracował z bowdenem. Stateczniki są laminowane 2 stronnie juz przez producenta Niestety poziomy został wklejony za daleko i trzeba będzie przesunąć łoże statecznika do tyłu, pewnie będzie trzeba je zestrugać z rury węglowej. Krawędzie skrzydła są zaklejone tkaniną, tyle że tkanina trochę odłazi więc będzie trzeba zrobic jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

 

Widze ze na stronach AH waga modeli odbiega od podanych przez kolegów i to znacznie , ciekawa sprawa bo pierwszy post znalazłem z 2009 roku mówiacy o bledach na stronie AH dotyczacych wag i nic nie zrobili z tym . Aż z ciekawości zważe swoj nowy nabytek Evolution EV ...

E-sky 1,7 powinien wazyc 276 g

 

Pozdrawiam

Kotesk

 

Edit "

zwazyłem surowy zestaw Evolution 2,5m

 

Kadłub czesc przednia 85gram

Usterzenie V 35 gram

Galanteria ( kolki , dzwignie , bagnety ,szklo ) 52 gramy

Rura ogona 47 gram

Centroplat prawy 122gramy

Centroplat lewy 128 gram

Ucho lewe 78 gram

ucho prawe 76 gram

 

623 gram surowy set do wykończenia

 

Dane ze strony AH 510 gram, :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

witajcie,

zebrałem się w końcu do realizacji pomysłu budowy sky-a i jako że nadarzyła się okazja odkupienia tego zaczętego w budowie modelu (jak wyżej) napiszę coś niecoś o jego kończeniu. Niestety podczas pierwszych prac zostało popełnionych kilka błędów, więc musiałem dodatkowo coś wykombinować ale cena zakupu i dodatkowe materiały jakie przesłał mi samolocik zrekompensowały wszystko.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć pokazujących postępy w budowie.

Jedyną rzeczą której nie mogę naprawić jest za daleko wklejony ogon, ale uznałem że to za dużo by kosztowało poprawienie tego, tylko będę musiał go dobrze wyważyć. Z racji tego że cała rurka węglowa na końcu została zalana klejem to nie mogłem wprowadzić tam peszla do bowdena steru kierunku. Pierwotnie próbowałem zrobić mijankę ‘s’ na końcu ale bowden tak ciężko chodził że musiałem to przerobić i wypiłować rowek w końcowej części rurki. Dodatkowo mam problem z bowdenem dla steru wysokości tj. nie chodzi za lekko i peszle przy serwach sprężynują, zdecydowałem się zatem na wklejenie dodatkowej wręgi która te peszle unieruchomi (fotka wręgi poniżej). Trochę się martwiłem chłodzeniem silnika ale .samolocik’ polecił mi wentylowany kołpak, więc powietrze wpadające z nosa powinno wystarczyć.

Skrzydła mam już polakierowane tylko muszę wymyślić jakieś malowanie i docelowo pociągnąć lakierem błyszczącym. Jako bazę użyłem lakieru od ‘Dzika’ z wypełniaczem celulozowym a wykończę to sprayem bezbarwnym. Kupiłem także 2 lakiery kolorowe tj. niebieski i biały - co myslicie o takim malowaniu:

 

Dołączona grafika

 

 

Mam jeszcze pytanko czy uważacie że mimo wszystko powinienem przerobić ogon aby tylnie płaty na siebie zachodziły?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.