Skocz do zawartości

Który odbiornik


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=18_20&products_id=278

http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=18_20&products_id=280

http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=18_20&products_id=2539

 

I pytanie... Który wybrać ? Mój (dostałem od @Pablosa) sie zepsuł... I mam problem bo mam model ,kolejny robie a nie mam jak polatać :cry:

POMOCYYYYYYY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ale nadal nie wiem który jest najlepszy xD A tak na marginesie czym różni się rex5plus do rex5MPD ?

proponuje brac tylko MPD bo centruja po wylaczeniu odbiornika,

ale raczej JETI REX 7 MPD bo one maja 'pelny zasieg', REX 5 tylko do park flyerow.

http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=18_20&products_id=2531

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat odbiorników Jeti nie mogę nic napisać ponieważ ich nie używałem. Odbiornik Hitec posiadam i jestem z niego zadowolony. Lata w modelu elektryka 1,5m i jak do tej pory jeszcze mnie nie zawiódł! Zasięg jest wystarczający- deklarowany ok 1km- dla tego typu modeli nieosiągalny. Z zakłóceniami nie mam problemów, żadnych niekontrolowanych ruchów serw. Polecam!

Te, dystrybutor, a model chociaz podaj,

bo Hitec Feather to ma oficjalnie 150m a w praktyce to ma 200m ale lapie nawet sasiednie kanaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co znaczy " Te, dystrybutor"???!!!! Jeśli chodzi o model to możesz go zobaczyć w dziale flimy. Ja przedstawiłem swoją opinię na temat tego odbiornika i masz prawo się z nia nie zgodzić.

To nie o to chodzi.

Rownie tobrze mogles powiedziec ze fiaty sa super. "Mam takiego i jest dobrze".

I teraz pytanie: nastolatek dostal malucha?

biznesmen kupil sobie limuzyne?

sprowadzil gosciu uzywany z niemiec i sie cieszy bo bialy kolor malo sie rysuje?

Nie wiesz. Kupil i sie cieszy.

Takie teksty promujace marke jako panaceum sposrod ludzi dojrzalych podaja tylko handlowcy majacy w tym konkretny biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem odbiornikow klasy micro to nie tylko maly zasieg wynikajacy z mniejszej czulosci wzmacniacza i krotszej anteny (nie przerabiaj anteny bez znajomosci ukladu, zasieg w 95% przypadkow spadnie!).

odbiorniki micro czesto nie maja nawet kondensatorow filtrujacych na wyjsciach serw itd (z braku miejsca) a takze czesto maja male kondensatory na kanale zasilania.

W rezultacie:

*podlaczone do duzego serwa standard jesli bateria to 4xnimh o malej pojemnosci wewnetrznej - lubia sie rozlaczac bo bateria nie dostarczy na czas skokowo pradu (rozwiazanie: uzywaj lipo, regulator BEC do na 6V i kondensator miedzy czerwonym i czarnym wczepiony przy odbiorniku)

*na poziomie sciezek odbiornikow czesciej pojawiaja sie przesluchy pomiedzy sciezkami sterujacymi roznymi serwami. w sumie efekt jest bardziej widoczny przy dlugich (przedluzonych) kablach w duzych modelach

*wzmacniacze malych odbiornikow sa mniej selektywne i czesto reaguja na zaklocenia na sasiednich kanalach (szczegolnie czesto u micro hitecow)

*zalozenie ze male odbiorniki sa do miasta jest falszywe: w parku w miescie jest mnostwo zaklocen i potrzebujesz raczej dobrego filtrowania co wymaga wiekszej plytki drukowanej

*w parku masz tez wiecej odbic fali od poszczegolnych budynkow, a do tego z kolei najlepsze sa odbiorniki z podwojna konwersja

podsumowujac, czuly odbiornik sprawdzisz po zasiegu, selektywny w sklepie przez porownanie, na podwojna konwersje i/lub zapewne Cie nie stac w tym momencie. Tak na oko gdy mowimy o lataniu 140pln za rex 7 MPD to minimum co mozna wydac. reszta powstala z mysla o zwiekszeniu ilosci rozbic w tanich zestawach dla poczatkujacych, przynoszac kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, dystrybutor, a model chociaz podaj,

bo Hitec Feather to ma oficjalnie 150m a w praktyce to ma 200m ale lapie nawet sasiednie kanaly.

Zwrot "Te,dystrybutor"jest obraźliwy a napewno nieprzyjacielski w stosunku do Arka,szczególnie, że odpowiedział dokładnie na zadane pytanie.Gdybyś miał w sobie odrobinę błyskotliwości to wiedziałbyś, że mowa jest o odbiorniku Hitek HFS-05 MS,przeczytaj jeszcze ze dwa razy pierwszy post TEQ, to może zaskoczysz :wink:

Wierzę, że odbiornik Arka może dobrze działać, mając dwa Rexy 7MPD trudno mi sobie wyobrazić, że jest coś gorszego w sprzedaży,nie jestem rozczarowany bo za tą cenę nic lepszego nie można się spodziewać, a stosując je w małym depronie nie ma większego znaczenia jak czasami spadnie, gdy serwa zaczynają szaleć.Przestrzegałbym natomiast przed stosowanie w większych modelach, bo może to być niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, dystrybutor, a model chociaz podaj,

bo Hitec Feather to ma oficjalnie 150m a w praktyce to ma 200m ale lapie nawet sasiednie kanaly.

Zwrot "Te,dystrybutor"jest obraźliwy a napewno nieprzyjacielski w stosunku do Arka,

Kurczę blade to byo ironiczne, ale zrozum że gości którzy wypisują że cośtam mają i jest super mamy na pęczki na każdym forum. Z wypowiedzi Arka nie wynikało czy odróżnia Hiteca X od Hiteca Y, to że ktoś w swoim linku 2 posty wyżej podaje przykładowo jakieś typy nie znaczy że Arek ma pojęcie o czym pisze. Prsecież nei będę wertował CV Arka żeby pokapować czy ma on doświadczenie w czymkolwiek. Koniec końców uwagi typu: "tamten działa (nie pisze w czym)" albo "nie miałem z nim kłopotów" czy też "hitec jest w porządku" to zwykły chwast forumowy. A jedna linijka-dwi opisu więcej i byłby przydatny wpis. Nie raz widziałem zachwalaczy co costam belkoca a potem sie okazywalo ze maja sklepik internetowy i im sie wydaje że piszac setkę pochlenych postów odwrócą kijem Wisłę.

Np nie napisal arek slowa czy ten odbiornik jest na becu zewnetrznym czy ESC, czy z 4xnimh czy BEC z 2S lipo, 4.8, 5 czy 6V, czy silnik i ESC to jakas super marka czy tani kit (to zmienia klase testu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie dublowac tematow, dolacze sie do tego :) ale dorzuce jeszcze dwie mozliwosci:

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=46&products_id=263

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=46&products_id=266

lekkie, wielokanalowe, podwojna przemiana, pozytywna recenzja w sklepie, wie czemu nie jest drozej?

Pod uwage biore tez wczesniej wspomniane rexy i hiteca

zastosowanie-depronowce ok 1m, ewentualnie szybowce ok. 1.5m

aa.. i jezcze jedno-jakiego producenta kwarce nalezy uzywac? Wczesniej slyszalem, ze do nadajnika, jak i odbiornika nalezy uzyc kwarcow producenta nadajnika, niedawno przeczytalem, ze jest inaczej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja cos powiem o REX-ach.

Uzywam ich we wszystkich moich modelach:

ECO8, TREX450, 2 deprony wlasnej produkcji a teraz dojdzie jeszcze F-16 do tego.

Jezeli juz REX to tylko MPD i to w najnowszej wersji. Ladnie zapamietuja "synature"

sygnalu nadajnika i wycinaja duzo zaklocen. W razie wlaczenia odbiornika jako pierwszego

nie dzieja sie zadne trzepotania serw (chyba ze ktos inny nadaja na naszym kanale).

Ma funkcje podobna do FS czyli po wlaczeniu zapamietuje stan sygnalow na poszczegolnych kanalach i w razie zaniku nosnej powoli sprowadza serwa do tego stanu.

Trzeba o tym pamietac choby ze wzgledu na niektore regulatory np. MGM ktore wymagaja

gazu ustawionego na max zeby wylaczyc hamulec :) Latow domyslec sie co bedzie jak odbiornik zapamieta takie ustawienie.

Zasieg w przypadku REX7 jest jak dla mnie zauwazalnie wiekszy wiec wskazywalbym na niego - mozna wybrac wersje bez twardej obudowy. W depronach sie sprawdza a jak nie to owiniesz pianka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof , piszesz o małych odbiornikach że mają mały zasięg .Nie mam innych"maluchów" ale wspomniany Rex 5 latał u mnie w motoszybowcu i to w dodatku już na granicy widzialności.Teraz "siedzi" w Micronie latającym szybko i blisko i w obu przypadkach żadnych problemów .choć w "spalince" bym go nie zastosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie TEQ nie napisał do czego ma to być odbiornik.

 

Osobiście nie widzę sensu kupowania mikro odbiorników chyba że znaleźć ma się w Shock`u ewentualnie w szybowcu gdzie brak miejsca. W każdym innym przypadku różnica 20 gram raczej nie stanowi problemu. W przypadku mikro odbiorników Jeti Rex (nie wszystkich modeli) stosunek ceny do jakości jest... kiepski. Prawda jest taka że jakby nie spojrzeć są to najbardziej kapryśne odbiorniki na rynku a jedyne co tłumaczy ich cenę to marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej slyszalem, ze do nadajnika, jak i odbiornika nalezy uzyc kwarcow producenta nadajnika, niedawno przeczytalem, ze jest inaczej :?

Tak mowia wszyscy sprzedawcy we wlasnym interesie.

Maja jednak racje w tym sensie, ze producent X testuje na wlasnych kwarcach o danej tolerancji. jesli ma inna tolerancje niz kwarce np. futaby, to wpychajac te kwarce, jesli kwarce futaby maja gorsza tolerancje (bo wlasnie zmienili na jeszcze tanszego chinskiego poddostawce) i jesli trafisz na takiego 5% kwarcy futaby co wychodzi w ogon krzywej gaussa, to masz problem nawet jesli spoecyfikacje sie zgadzaja - ten konkretny egzemplarz moze byc zbyt odmienny by byc kompatybilny.

Praktyka ogolnie stosowana jest taka, ze kwarce nadajnikow (z powodu jednostkowego wydatku) z w/w powodow w ciemno kupuje sie u producenta radia. po prostu nie warto kombinowac.

W przypadku odbiornikow, ludzie kombinuja i to z dobrymi wynikami.

np. pojedyncze kwarce JETI (do rexow) doskonale dzialaja ze wszystkimi Single Conversion odbiornikami futaby (137F, 146IP i kilka innych), hitec feather na 41MHz jak i na 35MHz.

 

Z drugiej strony, kwarce Double Conversion od ACT chodza na wszystkich futabach 138DP, 149HP, 129DP ale DoubleConversion ACT nie drgnal nawet przy zadnym z 3 kwarcy futaby DP (kanal 405, 41.050MHz).

 

Moje doswiadczenia sa takie, ze jak dziala wymiana kwarcy, to daje nie mniej niz 2/3 pelnego zasiegu (JETI na futabach) ale badac sie tego dokladniej bez Spectrum Analisera nie da. M.in dlatego ze nie potrafimy tego mierzyc, nie kombinujmy. Nie potrafisz badac mieszanki w gazniku swojego samochodu? To go nie rozkrecaj i nie rozwiercaj otworkow. Tka zdroworozsadkowa regula.

 

Z drugiej strony, z powodow takich ze moim zdaniem absolutnie warto stosowac dobrego producenta (nie jakis shitoplex na przyklad) z PCM i podwojna przemiana, cena 250-350PLN za odbiornik, dodanie kwarcu za 40PLN jest warta zabawy. Np nawet najbardziej chwalony jeti rex 7MPD czy ACT z podwojna czy dowolna futaba czy hitec z pojedyncza przemiana na ziemi ma zasieg 'do najblizszej linii drzew' i rzadko dalej niz 800m jesli gaz silnika ma nie oscylowac. w przypadku markowych par nadajnik z odbiornikiem z gornej polki (np. futaba fx-18 i 138DP, lub hitec o porownywalnej cenie, sprawdzcie ceny w wimarex, to nie sa fortuny), mozna mowic w ciemno o 1.5km zasiego na ziemi i to nawet przez linie drzew. To jest ZUPELNIE INNA KLASA latania, gdzie dyskusja o wyzszosci odbiornikow (sanwa vs hitec vs futaba vs JR/graupner) znika - kupujesz i lecisz.

 

ogolnie moim zdanie te 20PLN oszczedzania na kwarcach odbiornika zima (kupujac noname lub jeti) jest bez sensu, latem to inna rzecz bo idzie sezon i czasem sie kupuje cokolwiek by moc szybko latac a kwarce producentow czesto leca miesiac z zagranicy.

 

Jesli zas szukasz taniochy, to jeti rex mpd 7 i kwarc za 20...25pln i tez lecisz i masz jednego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Z drugiej strony, z powodow takich ze moim zdaniem absolutnie warto stosowac dobrego producenta (nie jakis shitoplex na przyklad) z PCM i podwojna przemiana, cena 250-350PLN za odbiornik, dodanie kwarcu za 40PLN jest warta zabawy. Np nawet najbardziej chwalony jeti rex 7MPD czy ACT z podwojna czy dowolna futaba czy hitec z pojedyncza przemiana na ziemi ma zasieg 'do najblizszej linii drzew' i rzadko dalej niz 800m jesli gaz silnika ma nie oscylowac. w przypadku markowych par nadajnik z odbiornikiem z gornej polki (np. futaba fx-18 i 138DP, lub hitec o porownywalnej cenie, sprawdzcie ceny w wimarex, to nie sa fortuny), mozna mowic w ciemno o 1.5km zasiego na ziemi i to nawet przez linie drzew. To jest ZUPELNIE INNA KLASA latania, gdzie dyskusja o wyzszosci odbiornikow (sanwa vs hitec vs futaba vs JR/graupner) znika - kupujesz i lecisz.
-+

Z uwagi na -praktyczne- sprawdzenie zasiegu kilku odbiornikow i to na roznych nadajnikach,proponuje sprostowanie tego postu.

Po pierwsze,jesli znajdziesz,masz taki odbiornik ktory dziala -- po ziemi -- czyli rozumiem nawet na wysokosci 1 m nad gruntem na odleglosci 1,5 km to za niego

dam cene podwojna lub wiecej.Takze generalizowanie ze reszta be, a tylko Futaba i JR lub ,,wyzsza polka'' jest gwarancja sukcesu takze jest niescisle.

Moje obserwacje latania na krancach zasiegu,przynosza zgola odmienne wnioski.

 

Na dzien dzisiejszy najlepszy zasieg ,,potwierdzony" Hitec,choc jest podatny na zaklocenia,ale dziala w odleglosci ponad 2 km.

Gorna polka 149 Futaby czy tez inne ,,lepsze'' odbiorniki leza w szufladzie.

Proponuje wiec,zanim napiszemy np. ze ten i ten -konkretny- odbiornik ma taki zasieg , zweryfikowac to-najlepiej z GPS i mapa.

Czytajac podobne science-fiction rok temu kupilem dwa odbiorniki z ,,wyzszej polki''

ktore maja te parametry ale na papierze.Moj blad, nie mam do nikogo pretensji,bo zasegugerowalem sie tym co opisuja ludzie na forum.Takze proponuje nie wierzyc w pisane,a jesli juz to tylko z potwierdzeniem praktycznym-w locie- czyli,ze taki zasieg rzeczywiscie jest mozliwy i zostal osiagniety,Np. 1600 m.Czy ktos z Was widzial moze model z tej odleglosci ??? Nawet duzy !!!.Granica widzialnosci modelu,a wskazanie GPS (odleglosc w metrach) to dwie rozne bajki,zwlaszcza dla mnie. No coz,wzrok juz nie ten :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.