Skocz do zawartości

HAWK


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym kupić ten samolot

http://www.rc4max.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2507&category_id=364&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Model jest z turbiną ale bez silnika zalecany jest min. 1800 kv np.

http://www.rc4max.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=444&category_id=46&option=com_virtuemart&Itemid=1

Zastanawiam sie czy dałby radę bateria zalecana li-pol 5s-6s czy mógłbym dać 3s?

Nie jestem w stanie dać 200 zł za silnik max.70 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twoich umiejętności. Widziałem tego Hawka, pięknie lata i bardzo szybko (trzeba już myśleć trzy manewry na przód :) ) Kolega z lotniska latał nim na pakiecie 5s i mocnym silniku i w ciasnym zakręcie połamały się skrzydła :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie latałem asw-28 pelikana kolegi około 1 godzina wylatana wiadomo że na początek nie dam gazu na max i heja :mrgreen:. Trzeba opanować model zobaczyć jak się zachowuje w locie .Mój tata jest modelarzem w młodości budował rc zadeklarował pomoc w nauce latania.

Wracając do pakietu dokupiłbym o pojemności 3000mah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego nie kupuj takich Jetów. To nie model dla Ciebie godzina w powietrzu ASW-28 to nie jest dużo uwierz mi ,ja mam dużo wylatane i pierwszy raz jak Jetem lecialem nie było tak różowo. Takie modele lubią prędkość to nie jest że dasz drążek na 1/3 gazu i będziesz latał jak Shockiem 3d. Pomyśl nad czymś fajniejszym AXn floater jet, to też bardzo fajny model który może naprawdę szybko latać i wolno jak koliberek. Pomyśl nad tym, bo 400+ zł na takiego Jeta to na początek latania taki jak Ty masz to moim zdaniem wywalona kasa w błoto.

 

 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego hawka. Zamontowany jest w nim pakiet 6 cel 4000 mAh i do tego mocny silnik seri 3650 1800Kv, regulator 60 A wystarcza ale jest bardzo ciepły bo silnik pobiera 49 A. Szczerze model bardzo udany robiłem nim różne dziwne manewry i jakoś nie zauważyłem skłonności do odpadania skrzydeł o czym wspomniał kolega parę postów wyżej. Model lata bardzo ładnie ale niestety wymaga pewnego doświadczenia i to nie tylko w pilotażu ale również w budowie, bo zestaw wymaga paru poprawek i umiejętności w doborze napędu. Nie polecam jeżeli to ma być Twój pierwszy odrzutowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, mierz siły na zamiary. Już jakiś czas latam (4sezony), a jednak sam bym się zastanawiał czy sobie poradzę z takim modelem. Koledzy dobrze radzą. Nauczy się latać najpierw szybkimi modelami śmigłowymi, bo jet to nie szybowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawka narazie sobie odpuszczę.Zostanę przy F-18 kolega (sąsiad) kupił akrobatkę 1m rozpiętości gadałem z nim powiedział że nie ma problemu żeby mnie nauczył latać. Gość jest spoko. A co do f-18 jak ma się sprawa z podwoziem. Mogą być czy do wymiany. Model kupuję dopiero w okolicach listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje Ci pojscie w inna strone: zrobic sobie samemu fajnego jeta z depronu na pchajace smiglo. napewno wiecej sie dzieki temu nauczysz, bedziesz mial wiecej satysfakcji, mniej wydatkow i spokojniejsze reakcje na krety ;)

pisze to z wlasnego doswiadczenia. zaczalem sie bawic w modelarstwo rc wlasnie ze wzgledu na samoloty typu "odrzutowiec". i choc jako pierwszy - do nauki - byl piper z epp, drugi w kolejce czekal f-18 z depronu (link ) z ktorym poczatki byly dosc trudne - regularne kretobicia, a sukcesem byl dzien kiedy wracalem do domu z nierozbitym modelem ;)

polecam ta strone: link ,na ktorej znajdziesz gotowe plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko Edf. Nic innego mnie nie interesuje. Znalazłem F-22 na mini edf http://www.parkjets.com/f-22-twin-microfan/

Ale z kumplem zastanawiamy się czy nie wejdzie jedna 50 bo dwie 40 to już wydatek rzędu 300zł a kadłub bez problemu przebuduję w kilka godzinek. Ciąg też trochę za mały żeby to pociągnąć braknie około 200g po wstępnych przeliczeniach. I jeszcze jedno do osób znających angielski jak zbudować w nim skrzydło bo nie mogę zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.