Skocz do zawartości

Dlaczego BELT CP v2 jest najlepszy w swojej klasie ?


KrzySzel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Do WS MODERATORA , no może sobie 1 roczek odjąłem czuję się zato trochę młodszy, gratuluję czujności ;) a jakaś fotka się znajdzie.

Temat z "CP jest the best " to rzeczywiście trochę wsadziłem kij w mrowisko, bo było trochę nudno na forum HELI. Faktycznie jest to mój pierwszy kontakt z heli,ALE ALE maszyna po kilku regulacjach i wykasowaniu niestety fabrycznych luzów zaczęła latać.Na razie jest tylko trening zawisów i lotów "tam i z powrotem", ale można go utrzymać w powietrzu bez przerwy do wyczerpania aku ( 25 min ze stoperem w ręku na 1.8 Ah)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem belta mialem :) HK jest o niebo lepszy , nie ma problemow z ogonem i jest super stabilny...

 

niby macie racje ze troche dluzej sie nim latalo na pakiecie 2200 niz teraz hk ale nie bylo to 25min... maxymalnie 10 przy normalnych lotach rekreacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu latania, aby osiągnąć 24 minuty można pobierać zaledwie 4,5A w tym czasie z pakietu 1,8Ah.

 

P = I * U

P = 4,5 * 12,6

P ~ 57W To za mała moc aby podnieść (nie wiem ile on waży ale) pewnie ponad 600 gram.

 

Dochodzi do tego jeszcze sprawność napędu która wynosi około 80% przy silniku bezszczotkowym.

80% * 57W = 46W.

 

hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jaka jest moc takiego silnika.Jest ona podawana np 3600 kv? ( co to za jednostka, kilovolt ? bez sensu nie?)

A skąd wiadomo że 57 W to za mało?

Między innmi mierzyłem czas aby sprawdzić jaka jest srednia moc silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( 25 min ze stoperem w ręku na 1.8 Ah)

Chyba zawieszony na sznurku pod sufitem.

Dla tego modelu z pakietem 1800 po zmniejszeniu obrotów wirnika wyszłoby maksymalnie ok. 9 min. delikatngo zawisu.

Drugi kij w mrowisku.

Edit:

Widzię, że pisaliśmy jednocześnie.

No właśnie, jaka jest moc takiego silnika.Jest ona podawana np 3600 kv? ( co to za jednostka, kilovolt ? bez sensu nie?)

A skąd wiadomo że 57 W to za mało?

Między innmi mierzyłem czas aby sprawdzić jaka jest srednia moc silnika

kV -to obroty (ilość na 1V)

Skąd wiadomo - z obliczeń i doświadczeń. 700 g podniesiesz ok. 150 - 180 W w zależności od sprawności twoich elementów elektronicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jaka jest moc takiego silnika.Jest ona podawana np 3600 kv? ( co to za jednostka, kilovolt ? bez sensu nie?)

A skąd wiadomo że 57 W to za mało?

Między innmi mierzyłem czas aby sprawdzić jaka jest srednia moc silnika

No i ile Ci wyszło tej średniej mocy

 

:crazy: moc podawana w kv - a to Ci dobry żart ... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.